Belov hoiatas Tammekat, et Tartus kohtudes on tema meeskond juba hoopis kõvemast puust (1)

Tallinna JK Legioni peatreener Denis Belov. Foto: Brit Maria Tael

Tallinna JK Legioni peatreener Denis Belov nentis pärast Tartu Tammekalt saadud 0:1 kaotust, et meeskonnal tuleb harjuda Premium liiga reaalsusega, kus väravamomente tekib kohtumise jooksul vähe ja nende realiseerimine otsustab tulemuse.

Kui nädala eest Kalju vastu paistis Legion silma detailide kvaliteedi ja täpsusega, siis täna mõlemat asja nappis. Miks nii?
Küsimus on Premium liigas kui sellises. Kalju vastu oli meie keskendumine esimesel poolajal hoopis tugevam kui täna. Samas me ei andnud alla, vaid umbes 22. minutist võtsime mängu enda kontrolli alla ja hakkasime vastast rohkem survestama. Poolmomente seejärel Tammekal küll mõni oli, aga üks-üks olukordi või 100%-lisi võimalusi enam mitte.

Kalju on esikolmikumeeskond ja kõigi meeste keskendumine tolles mängus oli tasemel. Täna oli mõnede mängijate keskendumine natuke paigast ära. Aga see ongi jalgpall. Kui Esiliigas oli meil mullu mõnes mängus vast 40 väravamomenti, siis Premium liigas on neid neli. Tänagi tõusis esile realiseerimise küsimus.

Ja selle olukorraga harjumine võtab aega?
Jah, tuleb kohaneda. See, et Tammeka oli eelmisel aastal lõpptabelis Nõmme Kaljust kaks kohta tagapool, ei tähenda mitte midagi. Kõik võitlevad punktide eest ning olen kogu aeg öelnud, et Tammeka on hästi organiseeritud meeskond, kelle vastu mängimine on iga kord ettearvamatu. Kunagi ei saa kindel olla, kuidas nende vastu läheb. Seda näitas ka FC Floraga välja mängitud 0:0 viik.

Tammeka mängibki võõrsil edukalt, aga järgmiseks duelliks nendega me teeme omad järeldused ja ei luba neil enam esimestel minutitel niivõrd vabalt tegutseda.

Kas oled nõus, et Legioni stabiilsuse tõstmine on aeganõudev protsess, mida ei ole võimalik teha taktikaliste muudatuste või lihtsate juhtnööridega, vaid võistkond peabki lihtsalt rohkem kokku kasvama, mis tõstab ka stabiilsust?
Olen täiesti nõus. Tahan rõhutada, et meie tänane kvaliteet polnud halb. Esimesel poolajal olid meil kaks momenti – esmalt Stefan Tšendeil ja siis Maksim Lipinil – mis oleks tulnud realiseerida. Kui see oleks õnnestunud, tõusnuks ka enesekindluse nivoo.

Tänane mäng oli meie jaoks Premium liigas neljas. Oli näha, et mehed, kel oli enne Legioniga liitumist kõrgliigakogemus olemas, on tempoga juba harjunud. Aga noortel, kes teevad Premium liigas oma esimesi samme, võtab see rohkem aega.

Olen kindel, et paari mänguga saame probleemidest lahti ja meie esitus muutub palju stabiilsemaks. Aga nii esimese poolaja teine pool kui ka teine poolaeg me kontrollisime mängu.. Aga vastase väljakupoolel tegime täna ülipalju lihtsaid sööduvigu ja muud tehnilist praaki. Me saame neist kindlasti lahti ja siis vaatame, mis seisuga lõpeb mäng Tartus.