Eesti parim jalgpallur Rauno Sappinen lahkub FC Florast ja siirdub Poola (täiendatud!) (19)

Kaks eelmist hooaega FC Floras mänginud ründaja Rauno Sappinen siirdub Poola kõrgliigaklubisse Gliwice Piast. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Kaks aastat järjest Eesti parimaks jalgpalluriks valitud Rauno Sappineni uueks töökohaks saab Poola kõrgliigaklubi Gliwice Piast, teatavad erinevad Poola ajakirjandusväljaanded. Ametlikku kinnitust pole, aga Soccernet.ee andmetel vastab info tõele.

FC Flora kasuks tänavu eurosarjades 12 mänguga 11 väravat löönud Sappineni üleminekust kirjutavad nii Poola spordiportaal weszlo.com kui ka Sileesia piirkonna (Gliwice seal paikneb) uudistele keskendunud portaal sportslaski.pl. Poola meedia teatel on Sappinen läbinud meditsiinilise ülevaatuse ja allkirjastanud lepingu.

Nädal aega tagasi Soccernet.ee-le antud intervjuus märkis Sappinen, et ta ei tea, kus 2022. aastal mängima hakkab. "Jalgpalli üleminekumaailm on selline, et seda on väga võimatu ennustada, mis saab. Võib juhtuda, et tulevad rahulikud jõulud. Aga võib juhtuda ka nii, et ei tule," sõnas 25-aastane ründaja.

Sappinen on FC Flora enda kasvandik ja võitis klubi ridades oma esimese Eesti meistritiitli juba 2015. aastal, kui lõi 19-aastasena 32 Premium liiga mängus 16 väravat. Kokku on ta Premium liigas pidanud Flora ridades 194 mängu ja löönud neis 118 väravat.

REKLAAM

2018-2019 mängis Sappinen välisklubides, kuuludes Belgia esiliigaklubi Beerschoti, Hollandi esiliigaklubi Den Boschi ja Sloveenia kõrgliigaklubi Domžale ridadesse. Kanda kinnitada neis kohtades ei õnnestunud, kuigi Hollandis lõi ta 30 liigamänguga 6 väravat. 2020. aasta hooaja eel naasis Sappinen Florasse, kust siirdub nüüd Poola kõrgliigasse.

Eesti koondise esiründajaks tõusnud Sappineni vastu valitses välismaal elav huvi, sest Florasse naasmise järel hakkas ta järjekindlalt rahvusvahelisel tasemel väravaid lööma. 2020. aasta sügisel jõudis ta klubi euromängudes ja Eesti koondise mängudes kokku sihile kuuel korral. 2021. aasta eurosarjades tõestas ta, et tegu polnud juhusega, vaid jõudis sihile nii Hiberniansi, Varssavi Legia, Nicosia Omonia, Shamrock Roversi kui ka Famagusta Anorthosise vastu.

Gliwice Piast - kolm hooaega järjest kuue parema seas, sealhulgas meister 2019 

Gliwice Piast tuli 2019. aastal Poola meistriks, võitis aasta hiljem pronksmedali ning lõpetas eelmise hooaja kuuenda kohaga. Hetkel asetseb Piast liigatabelis 12. kohal ning klubi peamiseks probleemiks sel hooajal on olnud vähene resultatiivsus pärast senise esiründaja Jakub Swierczoki suvist siirdumist Jaapani kõrgliigaklubisse Nagoya Campus.

Probleemile nähakse lahendust Sappinenis, kelle maine Poolas on kõrge. Muuhulgas ka seoses suvel Varssavi Legia vastu Meistrite liiga teises eelringis tehtud südikate partiidega. Kaks hooaega järjest Premium liiga parimaks mängijaks valitud Sappineni Florast lahkumine pole üllatus, vaid oodatud sündmus. Lahtine oli vaid sihtkoht, mis nüüd selge.

Lepingu üksikasju (pikkus, üleminekusumma) teada pole ning neid kõiki ei pruugita ka avaldada siis, kui klubide lähipäevadel üleminekust ametlikult teada annavad, aga Poola jalgpallis need üldjuhul saladuseks ei jää. Poola meedia märgib, et Sappineni eest nõutud üleminekusumma tasumine polnud Piasti jaoks probleem.

2017. aasta sügisest Piasti juhendav ning klubi nende ajaloo esimese Poola meistritiitlini juhtinud Fornalik on Eesti jalgpallisõpradele tuntud kui kui Konstantin Vassiljevi Poola külaliigasse mängima saatnud treener. Nimelt leidis ta pärast 2017-18 hooaega, et ei vaja enam Vassiljevit, kelle lepingut klubiga oli aga alles kaks aastat.

Nii saadetigi Vassiljev mängima madalamates liigades külaväljakutel kohtumisi pidanud Piasti noortemeeskonda. Narr olukord lahenes 2019. aasta talvel, kui Piast ja Vassiljev jõudsid kokkuleppele lepingu ennetähtaegses lõpetamises ning Eesti koondise mängujuht liitus Floraga, kus ta on kaks viimast hooaega mänginud koos Sappineniga.

* * *

Foto: Jana Pipar / jalgpall.eeRauno Sappinen

Sündinud: 23. jaanuar 1996
Positsioon: ründaja
Klubikarjäär: FC Flora (2013-...), Wilrijki Beerschot (2018), Den Bosch (2018-19), Domžale (2019)
Koondisekarjäär: 43 A-maavõistlust, 8 väravat, debüüt 11. novembril 2015 kodus Gruusia vastu (3:0)
Saavutused: Eesti meister 2015, 2017, 2020, Eesti karikavõitja 2013, 2016, 2020, Balti turniiri võitja 2021, Premium liiga parim mängija 2017, 2020, 2021, Premium liiga parim väravakütt 2017, 2020, Hõbepall 2020, Eesti aasta meesjuunior 2015, 2018, Eesti aasta meesjalgpallur 2020, 2021.

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

MALAGA   •  
(84.50.64.***)
Kas sellel üleminekul on Vassiljevi garantii ja millegipärast tuleb meelde nr 6 ( liiga ) ...
keitsik   •  
(78.28.66.***)
Jällegi väga kehv üleminek.
MR11   •  
(217.159.139.***)
Nõustun,Sapil kehv agent,miinimum eesmärk oleks võinud olla Bundesliiga või Inglise esiliiga klubi,kus taset ka on,seal poolas tiksub oma paar aastat pingil ja asi ants,tagasi Floras
muurek   •  
(80.235.35.***)
väga mage .. kas meil muid agente peale novikovi ja stepanovi, kes meie mängijaid, kas poola, bulgaaria vms. idabloki mõttetutesse klubidesse oma karjääri suretama vahendavad, enam ei ole? sappineni tase peaks olema vähemalt teine bundesliga, eredivisie või championship, kui mitte midagi enamat.
Jaak   •  
(62.65.211.***)
MR11,sa võid olla vanajumal ise palliväljakul,aga otse Eestist nendesse liigadesse ei liigu veel niipea mitte keegi. Ses osas hea ülemunek,et kui edasi rallib,võib 2 aasta pärast Bundesliigast rääkida ehk. Inglismaa pole Sapile nagunii sobiv.
sanderk   •  
(185.158.17.***)
Oleks pidanud Bundesligasse minema, sest Poolas tiksub pingil? 5+ Loogika
Martin Märtson   •  
(85.76.38.***)
sanderk et nii lihtsalt lähebki? Keegi peab ikka sealtpoolt tahtma ka
footsoccer   •  
(91.129.99.***)
Samas...hea hooaeg poolas ja võetaksegi bundesliigasse ära!
TheBroEx   •  
(146.255.182.***)
No ei taha ka vinguda ja ehk lähebki kõik hästi, aga no minu arust poola liiga just selline, et kunagi ei tea kuidas meeskonnaga sel hooajal läheb ja minu silmis liiga palju juhuslikust ning võidaksegi mõttetute asjade pärast külmutada ära või karjääri rikkuda. Pead ikka ülihea olema, et seal oleks midagi kindel, aga reaalsus on see, et seal ei ole midagi kindlat.
ElectroBlast   •  
(46.131.55.***)
Kui nii siis nii. Samas Saksa klubidele meeldib Ekstraklasast mängijaid noppida, Sapil muud varianti pole kui et oma püss kohe paukuma saada, teame ju et ta on selleks võimeline ka seal liigas.
Ma usun, et Sapi on kindlasti ka teiste suuremate liigade klubide vaateväljas, aga soovitakse näha Sapit veel tõestamas Eesti liiga keskkonnast väljaspool, UECL on karikasari, vaja on liiga formaadis stabiilsust näidata nüüd.
Poola liiga tundub olevat teadlikult valitud vahesamm, mitte et mujalt pakkumisi poleks.
Edu!
Henri   •  
(85.253.136.***)
Eesti liigast ei minda Bundesligasse või isegi Bundesliga 2-te. Ebareaalsed ootused, et Sappineni oodatakse täna Saksama esimesel kahel liigatasandil, enne tuleb end väga tugevas Ekstraklasas tõestada. Bundesliga 2-te või suurepäraste esituste ja hea õnne korral on võimalik Ekstraklasast Bundesligasse liikuda - ajalooliselt on sellesuunalisi üleminekuid olnud keskmisest enam. Jäägem ikka realistideks.
A. Polõnski   •  
(82.131.101.***)
Tahaks ikka loota, et Sapi liigub Poolast paari hooaja järel mõnda tugeavamasse liigasse aga... ütleme nii, et kahjuks seni pole Eestist Poolasse siirdunud mängijatega nii juhtunud. Ehk Sappineniga läheb teisiti.
peeter sai   •  
(86.110.44.***)
väga hea, lõpuks ometi saab juba nii mõnigi aasta eesti ainsaks maailmaklassi tasemel mängijaks peetu enamvähem liigasse ning varsti saame kinnituse kuivõrd maailma tasemel ta siis on v ootab teda sealne kohalik kuues liiga paugutama ning siis tagasitee florasse, et jällegi saada kiibitsejatelt eesti parima tiitel, rääkimata maailmatasemest. loodan minagi, et nn asjatundjate asjatundmatud lootused täituvad ning poiss esineb väärikalt, sest poolas ta teenimatult mett ei saa nagu meie tarkadelt.
Tarvo11   •  
(91.129.97.***)
Poola liigas igati korralik tase. Loodetavasti ei jää pingipoisiks nagu eelastega kombeks. Ja järgmisel aastal siis oleks eriti magus kui RS sahistaks Igonenile :)
Denis Krestinin   •  
(85.253.149.***)
MIks soccernet ei kirjutanud et slask wroclaw kes on paide mullu eurovastane on ka huvi tundmas,aga hakkab tegelema kui nende hispaania ründaja saab müügile talvel.

+ transfermarkt hindab sappi 700 000 euro aga mõlemad kluubid ei hakka maksma sellist summa Rauno eest
IUdutuli   •  
(90.190.242.***)
Tarvo, mis sul Igoneni vastu on?
metssiga   •  
(195.50.215.***)
veider on lugeda, kuidas mitmed arvavad, et poola liiga justkui oleks midagi kehva või hüppelaud mujale… tegemist on siiski 25 aastase mehega, kes esimesel tiirul välismaale esiliigadesl läbi ei löönud. pigem võib loota, et mees ei vaju seal pingiotsale ja koosseisust puhta välja.tõestamist jagub seal küll ja veel
metssiga   •  
(195.50.215.***)
eesti ründajatest on vàlismaal olles suutnud tugevamasse liigasse ja klubisse minna vist küll ainult oper ja kink? teised pole suutnud samalt klubilt lepingupikendustki vist teenida?
Tarvo11   •  
(91.129.97.***)
Igoneni vastu ei ole midagi. Oleks huvitav vaadata lihtsalt. Ja minu arvates ka Poola meistriliiga igati korralkku tasemega.

Sisene
ÜKS SUUR LANGES
Luup peale | Kalju murdis needuse, mis neid 2020. aasta suvest painas, ja sai Levadialt mineviku eest magusa revanši
OLULIST
FLORA NAISTE NUKKER EUROMÄNG
LEGENDIDE LÕPPSÕNA
Legendi lõppsõna | Aleksandr Dmitrijev: hüüdnime Lasnamäe Makelele vastu ei ole mul midagi!
PAIDE TEGEVJUHT KLUBI EUROEDUST
Pikk ette (ja ise järele) | Euroopat vallutanud Paide juht Pruuli müügiturust, täiendustest, rahast, baasist ja suurtest plaanidest
INGLISMAA VUTIJUTUD
Udune Albion | Manchester United kulutab raha küll, aga arulagedalt ja lollakalt
RISTNURK
SOCCERNET TV
REKLAAM
VIIMASED PILDIGALERIID
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
23
20
3
0
63:12
63
2.
Tallinna FCI Levadia
23
19
3
1
55:9
60
3.
Nõmme Kalju FC
23
15
4
4
47:19
49
4.
Paide Linnameeskond
22
12
4
6
51:22
40
5.
FC Kuressaare
23
9
5
9
26:30
32
6.
JK Narva Trans
23
6
4
13
28:41
22
7.
Tartu JK Tammeka
23
6
3
14
23:46
21
8.
JK Tallinna Kalev
23
4
3
16
23:67
15
9.
Tallinna JK Legion
22
3
5
14
20:46
10
10.
Pärnu JK Vaprus
23
2
2
19
23:67
8
SILM PEALE!

Vaata siit "Silm peale!" värsket lugu!

https://www.zone.ee/
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FC Flora
63
Tallinna FCI Levadia
60
Nõmme Kalju FC
49
Paide Linnameeskond
40
FC Kuressaare
32
JK Narva Trans
22
Tartu JK Tammeka
21
JK Tallinna Kalev
15
Tallinna JK Legion
10
Pärnu JK Vaprus
8
VÄLISMAA ERILOOD

Soccernet.ee pakub pikemat lugemist ka välismaa jalgpalli huvilistele. Loe järele!