Eesti rannakoondis mängis turniiri lõpetuseks maha 3:0 eduseisu (0)

Eesti rannajalgpallikoondis. Foto: Jose Manuel Alvarez / BSWW

Eesti rannajalgpallikoondis mängis Euroliiga Superfinaali seitsmenda koha mängus Poola vastu 3:0 eduseisu maha ning kaotas lisaajal 3:4.

Eesti lõi igal kolmandikul ühe värava. Skoori tegid Ragnar Rump, Kristian Marmor (penaltist) ja Sander Lepik.

Veel kolm minutit enne normaalaja lõppu juhtis Eesti 3:1, aga Poola sepistas seejärel kaks hilist tabamust ja jõudis korra sihile ka lisaajal.

Eesti sai seega turniiri kokkuvõttes Euroopa 12 parima meeskonna seas kaheksanda koha. Oma alagrupis teenis Andreas Aniko juhendatav tiim Hispaania ja Itaalia järel ning Saksamaa ees kolmanda koha. Veerandfinaalis keeldus Eesti Valgevenega mängimast ja sai seal tehnilise kaotuse.

Peatreener Aniko rääkis pärast tänast kohtumist, et paraku ei suutnud koondis oma viimases mängus enam fookust hoida ja räägitud plaanist kinni pidada. "Esimesed kaks, isegi kolmas kolmandik olid meie poolt väga okeid. Lihtsalt mingil hetkel ei suutnud mängijad enam pead selgena hoida ja õigeid otsuseid teha. Läks kiirustamiseks olukordades, kus tegelikult oli vaja mängida targalt ja hoida palli, mitte suruda meid ründama. Me ei suutnud enam rahulikkust hoida, mida terve ülejäänud mäng õnnestus teha, ja selle tõttu said meile ka viimased paar-kolm minutit otsustavaks," rääkis ta jalgpall.ee-le.

Eesti ajaloo parima, kaheksanda koha kohta ütles Aniko: "Eesmärk sai täidetud, kaheksas koht on väga hea tulemus ja olen kuttidega igati rahul. Siin turniiril olles näed meie koondise potentsiaali ja võimekust – liigume küll tasapisi, aga meie mäng läheb iga korraga paremaks ja asjad loksuvad paika. Olen veendunud, et oleme teel veel kõrgemate kohtade poole!"