Endale ise augu kaevanud Leipzig jättis konkurentide kingitused kasutamata (0)

Bundesligas avanes konkurentide eilsete libastumiste järel RB Leipzigile hea võimalus tabeliseisu parandada, kuid kodus lepiti Berliini Hertha vastu 2:2 viigiga. Punktikaotuses võib Leipzig süüdistada vaid ennast, sest vastaseid aidati nii punase kaardi kui ka rumala penaltiga. Mängu suurima käkiga sai hakkama aga Hertha väravavaht Rune Jarstein.

Hertha läks juba 9. minutil võõral väljakul juhtima, kuid jäi hetk hiljem ilma tabamusele eeltöö teinud Marvin Plattenhardtist, kes pidi vigastuse tõttu väljakult lahkuma. Kodumeeskond viigistas poolaja keskel Lukas Klostermanni väravast ja pausile mindi viigiseisus. 63. minutil pani Leipzigi raskesse seisu Marcel Halstenberg, kes sai teise kollase kaardi ja jättis omad kümnekesi.

Sellest hoolimata läks Leipzig viis minutit hiljem juhtima ning suur roll oli selles Jarseteinil. Norralasest väravavaht suutis Patrik Schicki löögi juba peaaegu sülle püüda, kuid hakkas siis rabistama ja lükkas ise palli üle väravajoone. Herthale ulatas kümmekond minutit enne lõpuvilet omakorda abikäe Ademola Lookman, kelle rumal jalasirutus oma karistusalas päädis penaltiga. Selle realiseeris Krzysztof Piatek, päästes Herthale punkti.

Et eile kaotasid punkte nii Leverkuseni Bayer kui ka Mönchengladbachi Borussia, jätkab Leipzig kolmandal tabelireal. Teisel kohal olevale Dortmundi Borussiale, kes pidi eile tunnistama tabelijuhi Müncheni Bayerni paremust, ei tõustud küll kõrvale, ent nüüd jäädakse neist maha vaid kahe punktiga. Hertha püsib jätkuvalt tabeli keskel.

RB Leipzig - Hertha Berliin 2:2 (1:1)
24. Lukas Klostermann, 68. Patrik Schick - 9. Marko Grujic, 82. pen. Krzysztof Piatek

Eemaldamine: 63. Marcel Halstenberg (Leipzig)