Euroopa liiga finalistile löödi kaks penaltit ja kokku neli väravat (0)

Santi Mina (esiplaanil) realiseeris mängu esimese penalti. Foto: Scanpix / Maria Jose Segovia / ZUMA Press

Euroopa liiga poolfinaalis Londoni Arsenali maha surunud ja finaalipileti kindlustanud Villarreal kaotas Hispaania kõrgliigas kodus Celta Vigole 2:4, aga püsib kuuendal kohal.

Celta Vigo asus mängu 19. minutil juhtima, kui skoori avas Santi Mina. Moi Gomez lõi kuus minutit hiljem Villarreali viigivärava, aga seejärel läksid külalised oma teed. Esimese poolaja keskpaigas põrkasid nurgalöögi olukorras Villarreali väravavaht Sergio Asenjo ja Celta Vigo kaitsja Hugo Mallo kokku - külalised said penalti, mille realiseeris Mina. Enne poolajavilet sai Celta Vigo teise penalti, mis oli määratud VAR-i abil. Selle realiseeris Brais Mendez.

Celta Vigo otsustas mängu saatuse 57. minutil, kui Augusto Solari suurendas eduseisu kolmeväravaliseks. Villarreali parim väravalööja Gerard Moreno lõi mõned minutid enne lõpuvilet penaltist ühe värava tagasi, aga rohkem võõrustajad ei suutnud.

Kui Kollane Allveelaev püsib kuuendal kohal, siis kolmanda võidu järjest saanud Celta Vigo kerkis kaheksandaks, möödudes Granadast ja Athletic Bilbaost. Villarreal on kogunud 52 ja Celta Vigo 47 punkti. Vahele mahub veel mängu vähem pidanud Real Betis, kes kaotab Villarrealile punktiga.

Villarreal - Celta Vigo 2:4 (1:3)
25. Moi Gomez, 87. pen. Gerard Moreno - 19., 34. pen. Santi Mina, 45+3. pen. Brais Mendez, 57. Augusto Solari

Eemaldamine: 88. Facundo Ferreyra (Celta Vigo)