Flora perepäeval jagus põnevust kaheks minutiks, aga 15-aastane Šapovalov tegi seda taas! (galerii!) (14)

Kummalisel kombel Evald Tipneri karikavõistluste poolfinaalis omavahel kokku läinud Flora siseasjas tegi esindusmeeskond kõik selgeks juba esimeste minutitega. Noorematele kolleegidele jäi aga näppude vahele taas suurepärane esitus 15-aastaselt Aleksandr Šapovalovilt.

Kui Ats Sillastel ei jäänud muud üle ja pidi platsile saatma kõik oma parimad pojad, siis suure Flora peatreener Jürgen Henn andis võimaluse muidu vähem mänguaega teenivatele palluritele. Madis Vihmann, Gert Kams ja Aleksandr Dmitrijev ei kuulunud üldse koosseisu ning mitmed teised põhimehed jäid pingile.

See aga eriti palju duelli võrdsemaks ei ajanud, sest platsile läks ülimalt näljane Erik Sorga. Enne tänast oli noorel ründajal karikavõistlustel kirjas seitse väravat ning vastavat arvestust juhtis Kuressaare ründaja Maarek Suursaar.

Sorgal läks täna esimeseks väravaks aega vaid 80 sekundit ning kokku lõi ta koguni seitse tükki ja läks kindlalt edetabelit juhtima. Kuivõrd alles on vaid üks mäng, siis pole erilist kahtlustki, et selle turniiri parimaks väravakütiks ta ka jääb.

Päeva ilusaima värava lõi tõenäoliselt aga siiski Flora U21. 60. minutil vahetusest sekkunud 15-aastane Aleksandr Šapovalov pani taas rahva endast rääkima, kui 74. minutil Märten Kuuse vastu duelli võitis ja küllaltki raske nurga alt palli ühe puutega tagumisse ristnurka lajatas.

See polnud aga veel kõik, sest paar minutit hiljem sai veerandfinaalis Viljandi Tulevikule kübaratriki löönud Šapovalov kirja ka teise keskkaitsja ehk Jürgen Lorenzi skalbi ja lõi teise. Selle tabamusega läks käima täielik hokimäng ja lõpuks tuli väravaid mõlemale poolele veel - kokku võitsid vanemad noori seisuga 9:3.

19. mail toimuvas finaalis ootab Florat ees eile Narva Transi 5:0 alistanud FCI Levadia.

Mängu parim - Erik Sorga

Teised Flora tipud võtsid seda siseasja veidi rahulikumalt, aga Sorga reaalselt põles väljakul. Kui veel hommikul oli tal karikas kirjas seitse väravat, siis täna tuli ühe mänguga sama palju juurde.