Freiburg lõi avavoorus lahti ajalooraamatud, Bremenile viigipunkt (0)

Freiburgil oli tähistamist nelja värava jagu. Foto: Scanpix / Sven Simon / Picture Alliance

Bundesligasse tõusnud Werderi Bremen noppis avavoorus viigipunkti, kui võõrsil mängiti Wolfsburgiga viiki. Suure võidu saanud Freiburg kirjutas ajalooraamatutesse uue peatüki.

Berliini Unioni ja Hertha duell kujunes tõeliseks iluväravate paraadiks. Kodumeeskond läks matši juhtima 31. minutil, kui Jordan Siebatcheu sutskas värava ette tsenderdatud palli kindlalt võrku. Teise poolaja alguses tuli sellele lisa, kui korraliku kombineerimise järel oli täpne Sheraldo Becker. Unioni viimase tabamuse eest kandis hoolt Robin Knoche. Hertha vastas 85. minutil: Dodi Lukebakio tegi lõppseisuks 3:1.

Samal ajal toimunud Mönchengladbachi Borussia ja Hoffenheimi kohtumises löödi samuti neli väravat, küll väikse vimka järel. Nimelt jäid külalised vähemusse juba 19. minutil, sest Stefan Posch võttis kaks kiiret kollast. Sellele vaatamata saadi oma värav esimesena kätte. 42. minutil oli jalgratast demonstreerinud Ramy Bensebainil vägev vastus olemas. Teisel poolajal vormistasid Marcus Thuram ja Nico Elvedi Mönchengladbachile 3:1 võidu.

Augsburgil külas käinud Freiburg alustas alles teisel kolmveerandtunnil, kuid see-eest rekordiga. Nimelt lõi Michael Gregoritsch Freiburgi kiireima teise poolaja värava. Sellele tuli kiire lisa Vincenzo Grifo karistuslöögist keerutatud iluväravaga. 4:0 võitu aitasid kindlustada Matthias Ginter ja Ritsu Doan.

Mainz läks Bochumi kodus toimunud matši juhtima 26. minutil, kui Karim Onisiwo kõksas palli peaga üle väravavahi. Poolajapausile mindi siiski viigiseisul, sest Kevin Stöger proovis edukalt õnne ja keerutas mänguvahendi 30 meetri pealt lati alla. Mainz jäi 2:1 peale tänu Onisiwo teisele tabamusele 77. minutil.

Tuline andmine oli ka Wolfsburgi ja Bremeni Werderi vahel. Esimene väravarõõm saabus 11. minutil, kui puuriluku silmitsi pääsenud Lukas Nmecha pani palli külmavereliselt võrku. Bremen ärkas kiirelt ning põrutas kaks vastu. Wolfsburg päästis viigipunkti alles 84. minutil, kui täpsust näitas Josuha Guilavogui.

Berliini Union - Berliini Hertha 3:1 (1:0)
10. Jordan Siebatcheu, 50. Sheraldo Becker, 54. Robin Knoche - 85. Dodi Lukebakio

Mönchengladbachi Borussia - Hoffenheim 3:1 (1:1)