Haavatud Kalju punnis vastu, aga Levadia rong veereb edasi (vaata galeriid!) (8)

Evald Tipneri karikavõistluste veerandfinaalis sai teekond otsa Nõmme Kalju jaoks. Tallinna FCI Levadia võttis Hiiult teise linna serva kaasa 1:0 võidu.

Kodumeeskonna mured algasid juba enne mängu - nädala eest meniskit vigastanud Deniss Tjapkin jääb eemale kuuks, traumaga jäi eemale ka selles samas Kalevi mängus viga saanud Reginald. Nii pidi Sergei Frantsev läbi ajama kaitsvate poolkaitsjateta, lisaks puudus koosseisust Nikolai Mašitšev.

Kalju loots lahendas olukorra, lükates Maximiliano Ugge keskkaitsest kõrgemale ja tuues tema paariliseks tänavu vaid Esiliigas mänginud ja sealgi ainult 45 minutit vöö alla kogunud Sergei Tumasjani. Uued näod ja uued positsioonid tekitasid koheselt segadust, Levadia sai varakult surve peale.

Üheksandal minutil teenisid külalised juba viienda nurgalöögi, mida asus toimetama kapten Dmitri Kruglov. Mõõdetud pall leidis keskkaitsja Igor Morozovi pea ja kuigi kolmandat mängu järjest algkoosseisu kuulunud Pavel Londak sai näpud vahele, lõppes 189 minutit kestnud kuiv seeria. Puurilukk noppis võrgust palli, Levadia sai oma tahtmise.

Taktikeppi siiski käest ei antud, Levadia domineerimisel mängiti esimene pooltund ja alles poolaja lõpus hakkas Kalju korralikult hambaid näitama. Kui Morozov vahetult puhkepausi eel karistusala serval Liliu pikali tiris, nägid paljud punast, kohtunik Kristo Külljastinen näitas keskkaitsjale aga kollast kaarti ja poolajale läks Levadia üheväravalises eduseisus.

Teiseks kolmveerandtunniks ei teinud Frantsev küll muudatusi isikkoosseisus, kuid Levadia kaitseliini asuti survestama varasemast kõrgemalt ja see andis lootust. Levadia teise poolaja paremad momendid tekkisid vasturünnakutest ja nendele järgnenud karistuslöökidest, kuid võimaluste osakonnas ei olnud suurt kiita Kaljulgi.

Üks kuldne šanss lõpuks siiski avanes. Üleminutitel leidis Tumasjan vasakult äärelt Trevor Elhi, kes madala palli karistusalla viis. Vana koduklubi vastu mänginud Rimo Hunt sai varba vahele, kuid Sergei Lepmets vastas Levadia puurisuul oskusliku tõrjega ja jättis Kalju nullile. Levadia jääb aga ootama poolfinaali ja kiikab juba finaali suunas, et trofeede kabinetti superkarikale sõpra leida.

Mängu parim - Igor Morozov

Levadia värava autor ja kaitseliini südametunnistus paistis silma mitme olulise blokeeringuga ja võitles vapralt edasi, kuigi väänas esimesel poolajal hüppeliigest ja sai veel mitmel korral tohtrite hoole alt läbi käia. Suurte mängude mees tegi seda taas.