Harju lõi võimsale kaitseliinile kolm väravat, kuid Šapovalov ja Koskor vedasid Flora napi võiduni (2)

Tristan Koskor lõi Flora duubli võiduvärava. Foto: Oliver Tsupsman (arhiiv)

Esiliigas toimus kaks kohtumist liigatabeli esimesse poolde kuuluvate meeskondade vahel, kui FC Flora U21 alistas seitsmeväravalises lahingus Harju Laagri 4:3 ja FCI Levadia U21 oli 4:1 parem Paide Linnameeskond U21-st.

Roman Sobtšenko viis kodus Harju 12. minutil juhtima, kuid eduseis ei püsinud kaua, sest Bruno Vain lõi järgmisel minutil Flora viigivärava. Esimese poolaja lõpp ja teise poolaja algus kuulus aga Aleksandr Šapovalovile, kes tegi esmalt seisuks 1:2 ja seejärel 1:3. Harju rabeles kaheväravalisest kaotusseisust välja, kui 66. minutil sahistas Hans Joosep Tammerik ja 85. minutil vahetusest sekkunud Kaspar Rõõmussaar, kuid viimane sõna jäi Tristan Koskorile, kelle värav 89. minutil andis võidupunktid Florale.

Flora duubel sai esindusest palju jõudu juurde, sest lisaks Šapovalovile ja Koskorile mängisid Erko Jonne Tõugjas, Marko Lipp, Markkus Seppik ja Kristo Hussar, kes moodustasid neljamehelise kaitseliini. Lisaks oli väravasuul Ingmar Krister Paplavskis. Tõsi, nimetatud mängijatest ei ole Tõugjas, Seppik ja Paplavskis tänavu esinduse eest Premium liigas mänguaega saanud.

Levadia asus võõrsil Paide vastu 27. minutil Patrik Kristali väravast juhtima, kuid poolajapausile mindi viigiseisul, sest 38. minutil sahistas Sander Soo. Teise poolaja alguses viis Nikita Dronov külalised uuesti juhtima. Paarkümmend minutit hiljem jäid külalised kümnekesi väljakule, sest Daniil Timofejev sai punase kaardi (protokollis "solvavate jmt. väljendite kasutamine"), kuid Levadia lõi sellele vaatamata veel kaks väravat.

Esiliiga liider on 42 punkti kogunud Levadia duubel, kes edestab Harjut viie, Paide duublit kuue ning Viimsit ja Flora duublit seitsme punktiga. Sellest viisikust on Viimsil üks mäng varuks.