Henn kiitis omade kõrget pressi: see häiris Levadiat ja ajas nad närviliseks (0)

FC Flora peatreener Jürgen Henn jagab juhiseid keskkaitsjale Märten Kuusele. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

2021. aasta hooaja teine Tallinna derbi lõppes FC Flora 4:2 võiduga. Valitsev Eesti meister ladus edule vundamendi esimese poolajaga, kus asuti 28. minutiks 3:0 juhtima. Peatreener Jürgen Henn kiitis meeskonna kõrget pressi, mis pälvis komplimendi ka Levadia juhendajalt Marko Savicilt.

"Eks me ole seda harjutanud ka. Päris juhuslikult see ei tulnud. Võimalik, et me natuke üllatasime Levadiat kõrge pressiga. Nad ei saanud harjumuspärast kontrolli mängu üle kätte. See häiris neid ja närvilisus tuli sisse. Jõudsime Levadia kohati juba päris väravavahi juures kinni panna.

Ning kui eksida ärevalt ja ohtlikult, siis on loomulik, et meeskonnas tekib kerge stress. Pressing oli kindlasti üks võti, miks pall oli meie väravast kaugemalt. Nad ei saanud väga lihtsalt üles, sest me ei pakkunud Levadiale käike, vaid suutsime liine hästi liigutada ja meeskonda kompaktsena hoida," rääkis Henn Flora võidu ühest võtmekomponendist.

Teise poolaja alguses lõi Levadia ühe värava tagasi ja ähvardas ka kaotusseisu minimaalseks muuta. Kas Levadia mängis paremini või Flora kehvemini? "Mõlemat. Esimesed 45 minutit me mängisime väga hästi ja teist nii head poolaeg ongi, eriti pärast sellist seisu, väga raske mängida. Riietusruumis oli meeskond võib-olla isegi teiseks poolajaks ülehäälestunud, et kindlasti vastast mitte tagasi mängu lasta.

Iga väike eksimus ja ebaõnnestumine ajas meid natuke rivist välja. Tekkis hirm, et äkki käkime midagi ära. Kui me olime pärast Levadia väravat sunnitud vahetuse tegema, siis nad korraks tunnetasid, et neil on võimalus mängu tagasi tulla, aga suutsime selle perioodi õnneks üle elada ja saime seejärel kontrolli mängu üle taas enda kätte," sõnas Henn.

Kui Levadia pidi kaks sunnitud vahetust tegema kohe kohtumise alguses, siis Flora teisel poolajal, kui esmalt võeti välja Michael Lilander ja siis ka Rauno Sappinen. "Sappinen tundis midagi sääres, aga ei tohiks olla midagi tõsist. Lilander tundis iiveldust ja palus vahetust, aga nüüd kui pulss all, on juba parem. Loodetavasti mööduv asi. Eks neljapäev näitab, aga praegune seis näitab, et nad võiksid laupäeval olla olemas," märkis Henn.

Laupäeval kohtuvad Flora ja Levadia Evald Tipneri karikafinaalis.

Fotograaf: JANA PIPAR