Hull lõpp! Flora oli võidus enam kui kinni, aga Levadia võttis lõpuvilega punkti ära (vaata galeriid!) (0)

Igor Dudarev väravat tähistamas. Foto: Jana Pipar / EJL

Kõigest neli päeva pärast karikafinaali läksid Flora ja Levadia 79. Tallinna derbis uuesti vastamisi ning kuigi kodumeeskond oli revanšile lähedal, siis Flora neetud seeria jätkub. Viimati 2016. aasta augustis Levadia üle saadud võit jäi jällegi kordamata.

Kui karikafinaal oli kohati isegi ootamatult lahtine, siis tänase mängu esimene veerandtund hoopis vastupidine. Pall jõudis harva emma-kumma karistusalasse ja finaalis suurepärast mängu näidanud väravavahid esialgu nii palju tööd ei saanud.

18. minuti täitudes läks aga andmiseks. Flora kaitsjad ei saanud absoluutselt oma karistusalas hakkama ja lõpuks kordus deja vu. Paremalt äärelt tuli sööt kasti, kust Roman Debelko selle ära koksas. Värav oli lõpuks küllaltki sarnane sellele, mida nägime ka karikafinaalis. Toona oli söötjaks Gando, nüüd Markus Jürgenson.

Mäng jätkus rahulikult, aga avapoolaja viimane minut ja järgnenud veerandtund olid Florale igatpidi väga meeltmööda. Esmalt viigistas 45. minutil efektse soolo järel seisu Rauno Alliku, kes palli vasakuga sisse keerutas. Sel ajal, kui Lillekülas meeskonnad puhkamas olid, lõi aga Nõmme Kalju endale mõned kilomeetrid eemal palli omaväravasse ning lõpuks mäng Tallinna Kalevi vastu 2:2 seisuga lõppeski. Hea uudis nii Florale kui Levadiale.

Teisel poolajal jahtisid mõlemad võistkonnad võitu, aga kõige lähemale jõudis sellele Flora kapten Gert Kams. Karistuslöök umbes 20-25 meetrilt on teadupärast tema trump ja seda ta ka näitas. Võimas pommlöök lendas Sergei Lepmetsast küll mööda, aga mitte võrku, vaid posti.

See polnud aga veel kõik. Polnud ka 90. minut veel kõik, sest siis teenis Rauno Alliku umbes 20 meetrilt karistuslöögi. Hiljuti palli posti lajatanud Kams läks uuesti lööma ja seekord lõi ära!

Aga seegi polnud veel kõik! Kolmest üleminutist sai viis ning Juri Tkatšuki karistuslöögi järel jäi pall Flora värava ette põrkama. Lõpuks saatis Igor Dudarev palli täiest südamest võrku ning tabeli esikolmikus täna mitte midagi ei muutu.

Mängu parim - Gert Kams

Kes muu? Esimene karistuslöök läks posti, teise võttis Lepmets ära, aga kolmas ... See läks väravasse. Kapten andis endast kõik, aga võidupunktideks sellest ei piisanud.