Sotsiaalmeedia kontoga portaali sisenemiseks pead sisestama õige salasõna ja kasutajanime ning nõustuma oma andmete jagamisega Soccernetiga.

Soccerneti kontoga portaali sisenemiseks logi eelnevalt foorumisse sisse ning seejärel kliki portaalis Soccerneti sisselogimisikoonil.

Olles foorumi mobiilivaates, saab portaali tagasi, kerides lehe lõppu ning klikkides "Portaal".

Link kopeeritud

Hull värk! Barcelona tõmbas Mbappe suluseisulõksu kinni ja rebis Real Madridi halastamatult tükkideks

Laura Jaansen pilt
Laura Jaansen

Kylian Mbappe oli Barcelona kaitseliini üllatamisega selges hädas. Foto: Scanpix / Kiko Huesca / EPA

258. korda peetud El Clasico ehk Real Madridi ja FC Barcelona vaheline põhimõtteline duell lõppes purustava seisuga - 0:4. Kuivõrd kodumeeskond veetis sisuliselt pool mängu suluseisus, oli baranka igati aus.

Kylian Mbappe nõudis pilgud endale juba teisel minutil, kui pääses Inaki Penaga pilke vahetama. Suvel Hispaania hiiuga liitunud ründetuus jättis momendi kasutamata ning tema õnneks poleks õnnestumine lugenudki - olukorrast leiti napp suluseis. Minutid hiljem oli negatiivses valgusvihus ka Robert Lewandowski, kes ei saanud kõrgele pallile lihtsalt pihta.

Niimoodi värava alt värava alla esimene poolaeg kulgeski. Palju momente mängit välja Mbappele, kel oli Barcelona kõrge liini vastu samal ajal kerge ja keeruline. Ühest küljest püsis mäng lahtine tänu ulatuslikule jooksuruumile, samas hoiti liini paigas kui joonlauaga ehk Mbappe jäi alatasa suluseisulõksu. Nii ka 30. minutil, kui Mbappe sai paremalt äärelt läbi söödu kaitsjate taha, kuid puute järel tehtud tõste väravasse ei lugenud, sest prantslane oli poole keha jagu ebaausas eelisseisus.

Esimese poolaja põhjal näis, et kui Mbappe saab oma jooksud paika, läheb valitsev Hispaania meister rahulikult oma teed. Lihtsalt et, kui selleni jõuti, oli Barcelona juba eduseisus ja Marc-Andre ter Stegeni vigastuspausi ajal (ajutiseks?) esikindaks tõusnud Inaki Pena tasemel. Kõigest aga järgemööda.

Real Madrid jäi avapoolajal lausa kaheksa korda suluseisu. Terve mängu peale tuli kordi kokku 12, Barcelonale vaid 1.

Barcelona läks justkui eikusagilt mängu juhtima 54. minutil. Olukorrale aitas vundamenti laduda Jude Bellingham, kelle tühine viga andis Barcelonale võimaluse tagant uue rünnakuga alustada. Justkui suvalisele söödukõksule järgnes aga hiilgav sööt läbi vastasliinide, jooksu suurepäraselt ajastanud Lewandowski sai palli omaks ning lõi karistusala tagant madalalt posti kõrvale - 0:1.

Ligi kaks ja pool minutit hiljem tähistas võõrsilmeeskond Barcelona enam kui 78 tuhande pealtvaataja silme all uuesti. Vasakkaitsja Alejandro Balde mõõtis tsenderduse välja ning teisel korrusel ära käinud Lewandowski suunas peaga - 0:2.

Siis üritaski Real Madrid uuesti pinnale kerkida. Mbappe põrutas korra palli posti, siis jäi lahutas teda väravast Inaki Pena. Kuhugi sinna vahele mahtus ära veel üks suluseis. Kusjuures kokku loeti neid tema nimele kaheksa!

Ja siis võttis Barcelona ikkagi ise uuesti üle. 77. minutil lasi Inaki Pena pika palli keskjoonele, kust Raphinha selle üles noppis. Nädala sees Müncheni Bayerni vastu säranud ääreründaja liikus väledalt karistusala lähistele ning söötis Lamine Yamalile, kes põrutas palli tugeva löögiga esimesse ristnurka - 0:3.

Minutid hiljem näitas Raphinha ka ise, et skoorimine on värskelt meeles ja lõi Barcelona võidu piinlikult kindlaks peene tõstega - 0:4. Neljal korral väravaraame ohustanud Real Madrid jäi isegi auväravata.

Ametlike omavaheliste mängude arvestuses sai seega Real Madridi kolmemängune võiduseeria (koondväravatevaheks 9:4) karmi lõpu. Muserdavamalt mõjub aga vast see, et ühes kaotusega lõppes 42-mängune kaotuseta seeria.

Barcelona hoiab 11 mänguvooru järel Hispaania kõrgliiga edetabeli esikohta kuuepunktise edumaaga. Järgnebki justnimelt Real Madrid, kel on kirjas 24 punkti, ning siis tuleb 21 silmaga Villarreal.