Joonas Tamm jäi koondisemängude eel gripi tõttu kõrvaltvaatajaks (+ veel palju mänge) (0)

Joonas Tamm koondisesärgis. Foto: Brit Maria Tael

Haigestunud Joonas Tamm jäi laupäevasest Rumeenia kõrgliigamängust kõrvale ja halvimal juhul võivad ohtu sattuda ka koondisemängud.

Eesti koondise keskkaitsja haigestus Rumeenia meedia kohaselt grippi, mistõttu jättis ta vahele reedese treeningu ega kuulunud laupäeval üldse koosseisu. "Tammel on gripp ja palavik, ma ei tea isegi, kas ta läheb rahvuskoondise juurde," ütles FCSB tegevjuht Mihai Stoica fanatik.ro spordiportaali vahendusel.

Eesti koondis kohtub 23. märtsil maavõistluses Ungariga ning alustab neli päeva hiljem EM-valiksarja Austria vastu.

Tamme koduklubi FCSB alustas hooaja lõppfaasi koduväljakul 1:1 viigiga Universitatea Craiova vastu. Põhihooaja järel mängib esikuuik omavahel kaks korda läbi, kusjuures põhihooaja punktid poolitati, nii et lõpusirgel omavad nii FCSB kui ka Mattias Käidi koduklubi Rapid realistlikke tiitlivõimalusi.

FCSB hoiab 30 punktiga kolmandat tabelirida, kaotades liidritele vaid kahe punktiga ja edestades Rapidit nelja punktiga. Kõik teised tiimid peale FCSB ja Craiova ei ole aga veel lõppfaasis ühtegi mängu mänginud. Rapid alustab pühapäeval võõrsil liidrikohta hoidva Cluji vastu.

Podbeskidzie põhiväravavaht Matvei Igonen tegi tavapärasrelt kaasa kogu kohtumise, kui võõral väljakul tehti 1:1 viik Puszczaga. Podbeskidzie võitleb Poola esiliigas koha eest esikuuikus, mis viiks nad kõrgliiga üleminekumängudele. Tänase viigi järel lahutab neid eesmärgist vaid üks punkt, kuid enamikel meeskondadel on üks mäng vähem peetud.

Serie B-s ei kuulunud SPAL-i koosseisu Georgi Tunjov, kui võõral väljakul jäädi 0:2 alla Süditrolile Mõlemad väravad lõi itaallane Giovanni Zaro, kes tegi skoori 25. ja 74. minutil. SPAL paikneb 28 silmaga eelviimasel ehk 19. tabelireal. Järgmiseks kohtutakse 1. aprillil Ternanaga, kes asub tabelis 36 punktiga 13. kohal.

Henri Anier ei kuulunud Muang Thong Unitedi koosseisu, kui tema leivaisa alistas Tai kõrgliigas võõral väljakul 1:0 Prachuapi. Ainsa värava lõi 80. minutil Ekanit Panya. Muang Thong asub 24. voorust teenitud 38 punktiga kolmandal kohal, kuid mitmel tiimil on veel selle vooru kohtumine pidamata. Järgmisena kohtub Muang Thong pärast koondisepausi 4. aprillil Lamphun Warrioriga.

Oliver Jürgens sekkus teiseks poolajaks, mil Torino järelkasvuvõistkonnal õnnestus Veronat võõrustades kaotusseisust välja tulla ja 1:1 viigipunkt noppida. 24 mänguga 42 punkti kogunud Torino jätkab järelkasvuvõistkondade liigas neljandal kohal. 23 mänguga 43 punkti saanud Martin Vetkali klubi AS Roma mängib selle vooru mängu pühapäeval, külastades Milano Interit.

Eile Hollandi esiliigas 73 minutit mänginud Rocco Robert Shein ei kuulunud tänases kõrgliigamängus koosseisu, kui Utrecht vandus kodus 1:2 alla Go Ahead Eaglesile. Eile jäi Utrecht Jong võõrsil 0:1 alla Maastrichtile ning värav löödi neli minutit pärast Eesti koondislase väljavahetamist. Utrecht hoiab kõrgliigas 7. positsiooni ja järelkasvuvõistkond on esiliigas 20. ehk viimane.

Kevor Palumets ei kuulunud koosseisu, kui tema koduklubi Zulte Waregem tuli Belgia kõrgliigas võõral väljakul Standard Liege'i vastu 0:2 kaotusseisust 2:2 viigi peale. Viigipunktist hoolimata püsib Waregem väljalangemistsoonis, päästvast 15. tabelireast kolme punkti kaugusel.