Kalev jäi eelmisel hooajal liigasse püsima, tänavu nad sellega ei rahuldu ja tahavad enamat. Jokkeriks on president (0)

Tallinna Kalev lõpetas eelmisel hooaja kaheksandal kohal. Tänavu soovivad nad astuda sammu edasi ja finišeerida kõrgemal. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Mullu kõigest kuu enne hooaja algust Premium liigasse tõusnud JK Tallinna Kalev täitis oma eesmärgi ning jäi kõrgseltskonda püsima. Tänavu on peamine eesmärk sama, ent ainult püsimisest neile ei piisa - nad soovivad sammu edasi teha. 

"Kindlasti tahame jääda püsima, aga ainuüksi sellega me ei rahuldu," ütles Kalevi üks peatreeneritest Aivar Anniste Soccernet.ee-le. "Oleme paika seadnud paari-kolme aasta eesmärgid - luua oma noorte abil selline meeskond, kes suudab stabiilselt võidelda viienda kuni seitsmenda koha peale."

Möödunud hooajal Kalevit rünnakul vedanud Ats Purje on Annistega ühel meelel: "Ütlesin ka eelmisel hooajal, et alates viiendast kohast on kõigi võimalused võrdsed. Hea õnnestumise korral võiksime sel aastal võidelda viienda koha eest. Põhieesmärk on ikkagi jääda püsima, aga ma ei näe põhjust, miks me ei võiks viiendad olla."

Kuigi eesmärgiks on kõrgem koht kui eelmisel hooajal, kardab Anniste, et hooaja algus kujuneb raskeks. "Tunnetuslikult öeldes tuleb meie hooaja algus sarnaselt eelmise aastaga keeruline, sest miskipärast oleme viimastel aastatel oma hingamise käima saanud alles naturaalmurul. Aga sellele vaatamata võtame igat mängu eraldi ja lähme neile vastu võidumõtetega, sest heal päeval oleme võimelised alistama kõiki," rääkis Anniste.

Kui Anniste ja Purje vaatavad tabeli keskpaika, siis spordidirektor Joel Lindpere eesmärgid on veidi tagasihoidlikumad. "Kaasame palju noori ja tahame jääda püsima. Proovime võidelda seitsmenda koha eest," sõnas Lindpere.

Kalev võitleb eesmärkide saavutamise nimel liigatabeli tagumise poolega. "Nii nagu see on olnud juba aastaid, konkureerime alumise viiega. Taliturniiri tulemused seda ei mõjuta. Lähtun faktidest ja loogikast - kui keegi teeb taliturniiril häid tulemusi, siis see ei muuda minu silmis absoluutselt midagi," vastas Lindpere küsimusele, kes on Kalevi peamised konkurendid.

Tallinna Kalevi esindusmeeskonnal on kaks peatreenerit: Aivar Anniste (vasakul) ja Daniel Meijel (paremal). Foto: JK Tallinna Kalev / Facebook

Peatreener Anniste usub, et heitlus positsioonide üle tuleb tihe. "Liigatase on tänavu vähemalt sama tugev, kindlasti on ühtlasemaks läinud. Kuigi Harju Laagri on uus tulija, siis nad teevad mõtestatud tööd ja on end korralikult täiendanud. Usun, et ka Pärnu suudab sel aastal rohkem punkte võtta kui mullu. Samuti olen veendunud, et nii Tartu Tammeka kui Narva Trans on tugevamaks saanud. Tuleb huvitav hooaeg," rääkis Anniste.

Esikolmiku osas olid Anniste, Purje ja Lindpere ühel meelel - Flora tuleb meistriks, Levadia saab hõbeda ning pronks läheb Paidesse.

Mullu olid Kalevi relvaks kiired kontrarünnakud. Anniste ja Purje usuvad, et nii on ka sel hooajal. "Nagu eelmisel aastalgi, on meie tugevuseks kontrarünnakud. Proovime selle pealt nõelata," sõnas Purje. Anniste lisas: "Ilmselgelt me ei saa öelda, et oleksime kvaliteedi poolest esimestega võrdsed. Nii et meie tugevused peavad olema meeskondlik kaitsetöö ja kontrarünnakud."

"Kindlasti tahame paremaks saada ka palliga, et suudaksime mingitel hetkedel mänge paremini domineerida ja läbi selle skoorida," jätkas Purje ning ütles, et ootab kindlamat kaitsemängu, "kuna meil on uus väravavaht, siis tema juhendamise ja kvaliteedi abil peaksime laskma vähem väravaid. Kõige sellega tuleks tabelisse rohkem punkte."

Kui eelmisel aastal oli Kalevil probleeme standardolukordadega, sest puudus kindel andja, siis tänavu seda probleemi pole. "Üheks tugevuseks on standardolukorrad, sest meil on Kaspar Lauri näol liiga kõige pikem mängija (klubi andmetel on ta pikkus 204 cm - M. S.). Sinilaiu ja Kovaltšuki näol on meil olemas hea jalaga poisid, kes suudavad palle stabiilselt panna sinna, kuhu plaanitud," sõnas Anniste.

Ettevalmistus algavaks hooajaks ja vigastused

Kalev alustas meeskondlike treeningutega viiendal jaanuaril, mängijad hakkasid individuaalkavadega pihta juba detsembri keskel. "Oleme raskeid trenne teinud. Vahepeal on näha, et poiste jalad ei liigu korralikult," rääkis Anniste ning jätkas, "kõik on kulgenud plaanipäraselt. Nädalas teeme viis pallitrenni pluss mäng, jõutrenn on tavaliselt sinna sisse kombineeritud."

Ats Purje on Kalevi kõige kogenum mängija - 37-aastane ründaja on Eesti A-koondise eest kirja saanud 69 mängu ja kümme väravat. Foto: Brit Maria Tael

Purje on ettevalmistusega rahul ning usub, et nii tema kui meeskond on hooajaks valmis. "Ettevalmistus on läinud pigem positiivselt - seda nii isiklikult kui meeskondlikult. Individuaalplaanis olen suutnud vigastusi vältida ning peaaegu kõik trennid ja mängud kaasa teinud. Eks alati saab paremini, aga oleme punktimängudeks valmis."

Kalev on praeguseks hetkeks pidanud kuus treeningmängu, nendest kaks Premium liiga, kolm Esiliiga klubide ja ühe Esiliiga B-s palliva Kalevi duubelmeeskonna vastu. Kuue mängu saldo on kolm võitu, kaks viiki ja üks kaotus. Peatreener Anniste nendib, et mängud oleks võinud olla tugevamad ning enne hooaja avapauku soovib klubi veel ühe kohtumise hõlma alla saada.

"Oleks tahtnud rohkem tugevamaid mänge, sest taliturniiril olime koos meistriliiga lõpu ja Esiliiga tipuga. Viimati mängisime Narvaga, see oli hea proovikivi - saime osadele küsimustele vastused (Kalev kaotas Transile 0:1 - M. S.). Otsime reedeks (24. veebruariks - M. S.) vastast, aga ei ole veel leidnud. Tahaks mängida, aga midagi kindlat ei ole," lausus Anniste.

Lisaks lihtsamatele mängudele on Kalevit pärssinud ka põhikoosseisu vähene kokkumäng. "See on problemaatiline, et meie U19 mängib Eliitliiga Meistriliigat ja sellepärast treenime vahel paralleelselt kahes grupis - osa valmistub mänguks, teine osa teeb muid asju. Selles suhtes on hooaja ettevalmistus olnud raskendatud, aga see on nii olnud juba viimased kolm aastat. Me pole oma parima tiimiga väga palju koos saanud mängida," rääkis suvel 38-aastaseks saav Purje.

Kalevi laatsareti nimekirjas on hetkel neli meest: Tanel Tamberg, Vadim Mihhailov, Daniil Sõtšugov (probleem tagareiega) ja Tristan Toomas Teeväli (vigastas taliturniiril põlve külgsidemeid).

"Mõned väikesed vigastusemured on ka, aga see käib asja juurde. Tamberg ja Mihhailov teevad trenne osaliselt kaasa, loodetavasti liituvad nad meeskonnaga uuel nädalal. Sõtšugovi ja Teevälja seisus pole kindel. Ei tea, kuidas neil on ja kaua neil läheb. Eks näis, kas nad hooaja esimeseks mänguks on olemas. Aga ülejäänud meestega on lood hästi," teatas Anniste.

Kalevi spordidirektor Joel Lindpere on A-koondise eest jooksnud väljakule 107 korral. Väravaid kogunes selle ajaga 7. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Komplekteerimine

Kalevist lahkus kahe hooaja vahel viis meest - karjääri lõpetanud Hannes Anier, Levadiaga liitunud Ioan Yakovlev, Harjusse liikunud Reinhard Reimaa, klubist lahkunud valeri Stepanenko ja laenu lõppedes tagasi Paidesse siirdunud Foday Trawally. Sama arv mehi on ka asemel toodud - väravavaht Oskari Forsman, ründaja Andreas Kiivit, ääreründajad Arseni Kovaltšuk ja Georg Vende ning poolkaitsja Sander Sinilaid.

"Komplekteerimine on lõppenud," teatas Lindpere esialgu resoluutselt, ent andis siiski mõista, et võimalusel otsib klubi sügavust kaitseliini ja ründeosakonda, seda laenulepingu alusel teistest Eesti klubidest. "Koosseis on 90% paigas, aga võib juhtuda, et mõni mängija veel liitub, samamoodi nagu meil eelmisel aastal läks Trawallyga," lisas Anniste.

"Iga aasta on nii, et tugevamad meeskonnad annavad viimasel hetkel mõne oma mehe laenule kui näevad, et meie juures saaks ta rohkem mänguaega. Selliseid liitumisi võib veel tulla, aga midagi kindlat pole," selgitas äsja 43-aastaseks saanud peatreener.

Peatreener Anniste on uute liitujate suhtes optimistlik. "Võib öelda, et nad on üsna hästi sisse sulandunud. Eks natukene läheb veel aega, et nad saaksid täpselt aru, kuidas me mängime ja mida me neilt ootame, aga ei saa öelda, et meil oleks väga suuri raskusi. Uusi mängijaid meil üleliia palju pole kah, aga need kes on, on hästi sulandunud," lausus Anniste.

Tallinna Kalevi meeskond. Foto: Liisi Troska / Jalgpall.ee

Purje usub, et meeskond on sel aastal tugevam ning ühtsem. "Pigem oleme jälle arenenud. Vanematest on Sinilaid, nooremaid oleme ka juurde toonud. Oma duublist tõime ka päris palju mängijaid esindusse. Lisaks tundub, et meeskonnas on rohkem ühtsust. Omavaheline läbisaamine on parem kui eelmisel aastal. Kui muidu tekivad meeskondades grupid, siis sel aastal meil seda pole. Tundub, et noored ja vanad on kõik sulandunud ühte," rääkis ta.

Kuigi kaitseliin ja ründebrigaad vajavad täiendust, siis Kalev keskendub enamasti oma noortele. "ETM-ide (Eestis treenitud mängijate - M. S.) ja KTM-ide (klubis treenitud mängijate - M. S.) reegel pole meid kunagi mõjutanud ega hakka ka mõjutama. Kui ma ei eksi, siis Kalev on kõige suurema KTM-ide ja ETM-idega klubi liigas. Arvan, et oleme pikalt olnud oma noorte kasutamise poolest number üks. Eelmine aasta olime esimesed, usun, et ka sel aastal on olukord sarnane," lausus Lindpere kindlalt.

Vaatamata sellele, et Kalev fokusseerib oma noortele, ei ole Lindpere võõrmängijate ülempiiri tõstmise vastu. "Minul on ükskõik. Kui räägime, et Premium liiga klubid tahavad eurosarjades paremaid tulemusi teha, siis Eesti mängijatega tänasel hetkel välja ei vea. Jätame A-koondise ja FC Flora kõrvale, näiteks Paide poleks eelmisel aastal välismaalasteta kuhugi jõudnud. See reegel las olla - tähtis on see, et kasutataks ka Eesti mängijaid. Aga selge on see, et välismängijate ja atraktiivsete jalgpalluriteta Euroopas laineid ei löö," avas Lindpere oma vaatenurka.

Kalevi oma noortele keskendumine tähendab spordidirektori sõnul ka seda, et neil on meistriliiga üks väiksemaid eelarveid. Suurusjärku ta aga öelda ei osanud. "Arvan, et meie esindusmeeskonna eelarve jääb Premium liiga tagumise kolme hulka. Kindlat numbrit ma ei tea ega oska öelda, me ei lasku sellistesse detailidesse kunagi," selgitas ta.

Ragnar Klavan (paremal) mängis viimased poolteist hooaega Paide Linnameeskonnas. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Kõigi vutisõprade lemmikküsimus: kas Ragnar Klavan mängib?

Tallinna Kalevi klubi president Ragnar Klavan mängis viimased poolteist hooaega Paide Linnameeskonnas. Klavan on algava hooaja eel osalenud Kalevi treeningutel, ent siiani pole selge, kas mees ka hooajal kaasa lööb.

"On tõenäoline, et ma võin Kalevis mängida, aga samas ka ei pruugi. Ükskõik, kuidas ma seda sõnastan, siis see jääks väga ümmarguseks. Tervet hooaega ma ilmselt kuskil ei soovi mängida. Tuleb treeneritega rääkida ja teistega arvestada. See pole muidu ju teiste suhtes aus, kes on palju rohkem vaeva näinud, aga vormist väljas Klavan tuleb ja teeb kaks mängu," rääkis Klavan jaanuari keskpaigas Õhtulehele.

Peatreener Anniste on üpris kindel, et Klavan hooaja alguses ei mängi, kuid naturaalmurule minnes võib seis muutuda. "Seda peab tema käest küsima. Ma ei usu, et ta kohe hooaja alguses kunstmurule tuleb, aga ma ei julge väita, et hiljem seda ei juhtu," ütles ta.

Lindpere toonitas, et Klavanilt mingeid teeneid ta ei palu - mees mängib siis, kui ta ise tahab. "See sõltub täielikult temast endast. Kahjuks ei ole treenerid teda veel koosseisu ega mängudele lisanud. Ragnar kindlasti ei mängi sellepärast, et meil on kaitseliin hõre või täis vigastusi. Kui meil on kaitse hõre, siis see näitab seda, et meil on nõrk kaitse, mitte seda, et me otsiks Ragnari näol lahendust. Ma ei taha, et ta sellepärast mängiks. Ma tahaks, et ta mängiks siis, kui ta tahab nautida ja klubile midagi anda. Ütlen ausalt, et see on tema karjäär ning teades teda sõbrana, ei ole mul mõtet teda mõjutada."

Meeskonna staar - Ats Purje Foto: Jana Pipar

Kalevi koosseisu vaadates pole mingit küsimust - meeskonna staar on Ats Purje. 37-aastane kogenud ründaja oli eelmisel Premium liiga hooajal kümne väravaga meeskonna skoorikuningas. Lisaks andis ta kaks väravasöötu.

Purje on karjääri jooksul pidanud 185 meistriliiga mängu, väravaid on kogunenud 74. Hooaja eel on ta ambitsioonikas: "Seda on raske ennustada, aga tean, palju mul eesmärk on - suveks lüüa 15 ja siis vaatame edasi. Terve hooaja peale pole seda paika pannud."

Ta jätkas: "Eelmine aasta ütlesin, et 100 väravat on vaja meistriliigas ära lüüa. Hetkel on 26 puudu - arvutage ise. Suvepausiks 15, siis vaatame edasi. Sama hästi võib suvel olla ka null (naerab - M. S.), nii see on. Aga see pole ennustus, vaid pigem väike eesmärk endale, mis aitab grupile kasu tuua," rääkis mees oma uue hooaja plaanist.

Kellel silma peal hoida? Ramol Sillamaa Foto: Brit Maria Tael

Suuresti oma noortele keskenduvas Kalevis on mitmeid perspektiivikaid noormängijaid. Purje loodab arenguhüpet mitmelt mängijalt: "Hugo Palutaja on juba aastaid meil paremkaitses mänginud. Ta on küll kogenud, aga ootan temalt sammu edasi. Tegelikult on nende mängijate nimekiri päris pikk: Georg Pank, Ramon Smirnov, Taavi Jürisoo ... Ilmselt jätsin kedagi veel nimetamata. Nad on kõik kvaliteetsed mängijad, aga ootan neilt enamat."

Ent suurim lootus lasub 18-aastasel ääreründajal Ramol Sillamaal. Mullu kandis Kalevi rünnakukoormat vasakul äärel tegutsenud Yakovlev, tänavu oodatakse sarnaseid esitusi Sillamaalt. "Yakovlev läks ära - kes tema saapad täidab? Ramol Sillamaal on võimekus olemas, aga kas ta suudab seda stabiilselt terve hooaja vältel teha? Loodame, et suudab. Sillamaal on potentsiaali ja meie usk temasse on väga suur," rääkis Anniste.

Sillamaa debüteeris Premium liigas juba 2020. aastal, kuid mänguaega sai ta kokku vaid 60 minutit. Eelmisel hooajal oli ta juba põhimees, osales 25 kõrgliigamatšis ning sai kirja kaks väravat ja kaks väravasöötu. Hooaja eel paistab noormees heas hoos olevat - taliturniiril on ta kuue mänguga löönud kolm väravat, U19 Eliitliiga Meistriliigas on kahe mänguga skoorinud neljal korral.

Suurim küsimärk - hõredad read

Kalevi eelmise hooaja Achilleuse kannaks oli sügavus. Kuigi õigepea on kevadise suurvee aeg, siis Kalevi-tiik on endiselt üpris madal. "Osadele positsioonidele on meil sügavust juurde vaja. Kui saame need kvaliteediga täidetud, siis on hästi. Muidu võib see juhtuda, et meil pole piisavalt valmis mängijaid, keda kasutada. Näiteks keskkaitsjate ja ründajate valik võiks pisut suurem olla," tõi Purje välja võimaliku murekoha.

Lisaks valmis mängijate puudumisele tuleb silmas pidada ka osade põhimeeste vanuseid - Purje on 37, Marek Kaljumäe ja Sinilaid on 32, Tamberg on 30. "Kogenumad mängijad nagu Purje ja Tamberg ju nooremaks ei jää. Kuidas nende roll olema saab, näitab aeg," lausus Anniste ning jätkas optimistlikult, "loodame, et nad püsivad terved. Siis saame vaadata, kas neil on sama kandev roll nagu eelmisel aastal või tõstab keegi teine pead."

JK Tallinna Kalev
Peatreenerid: Daniel Meijel ja Aivar Anniste
Väravavahtide treener: Oskari Forsman
Füüsilise ettevalmistuse treener: Ilo Rihvk
Füsioterapeut: Laura Ernits
Kaptenid: Tanel Tamberg ja Marek Kaljumäe
EJL-i stipendiaadid: Daniil Sõtšugov, Tristan Toomas Teeväli, Ramol Sillamaa, Hugo Palutaja, Alexander Kapitan Bergman, Ramon Smirnov.
Eelarve: pole lõplikult paigas
Duubelvõistkond: JK Tallinna Kalev U21 (Esiliiga B)
Koduväljakud: Kadrioru staadion / Sportland Arena
Meeskonna värvid: sinine ja valge
Kodulehtjkkalev.ee
Esimene mäng (ühtlasi Soccernet.ee telemäng): 4. märtsil kell 17.00 vs. Nõmme Kalju FC (Sportland Arenal)

Koosseis:

Väravavahid: Oskari Jussi Forsman, Maico Rimmel, Sander Liiker, Miron Vetkal.
Keskkaitsjad: Kaspar Laur, Tanel Tamberg, Alexander Kapitan Bergman, Georg Pank, Ragnar Klavan*.
Äärekaitsjad: Hugo Palutaja, Daniil Sõtšugov, Mikk Johannes Siitam, Daniil Ševjakov, Aron Kirt.
Keskpoolkaitsjad: Marek Kaljumäe, Tristan Toomas Teeväli, Ramon Smirnov, Sander Sinilaid, Markus Johannes Leivategija.
Ääreründajad: Ramol Sillamaa, Taavi Jürisoo, Arseni Kovaltšuk, Georg Vende, Vadim Mihhailov.
Ründajad: Ats Purje, Andreas Kiivit, Evert Talviste. 

* - ilmselt liitub mõneks mänguks.

Eeldatav algkoosseis:

JK Tallinna Kalev - Football tactics and formations

Talvised koosseisumuudatused:

Sisse:

Oskari Forsman (Soome väravavaht, VPS-ist) liitus klubiga.
Andreas Kiivit (ründaja, Vaprusest) liitus klubiga.
Arseni Kovaltšuk (ääreründaja, Transist) liitus klubiga.
Sander Sinilaid
 (poolkaitsja, Vaprusest) liitus klubiga.
Georg Vende (ääreründaja, Flora U21-st) liitus klubiga.

Lahtine:

Ragnar Klavan (keskkaitsja, Paidest) on osalenud treeningutel.

Välja:

Hannes Anier (ründaja) lõpetas karjääri.
Ioan Yakovlev 
(ründaja) lahkus klubist ja liitus Levadiaga.
Reinhard Reimaa (poolkaitsja) lahkus klubist ja liitus Harjuga.
Valeri Stepanenko (Ukraina kaitsja) lahkus klubist.
Foday Trawally (Gambia poolkaitsja) laen Paidest lõppes.

Hooajaeelsed mängud:

13.01. JK Tallinna Kalev - JK Tallinna Kalev U21 (ELB) 11:0 (Sillamaa, Kovaltšuk 2, Teeväli, Loginov ov, Kiivit 3, Sinilaid, Vende, Ševjakov)
20.01. JK Tallinna Kalev - Pärnu JK Vaprus (PL) 2:0 (Purje, Sillamaa)
29.01. FC Elva (EL) - JK Tallinna Kalev 0:0
04.02. Viimsi JK (EL) - JK Tallinna Kalev 1:1 (Kiivit)
09.02. JK Tallinna Kalev – Ida-Virumaa FC Alliance (EL) 4:0 (Purje, Sinilaid, Kiivit, Vende)
17.02. JK Narva Trans (PL) - JK Tallinna Kalev 1:0

PL - Premium liiga; EL - Esiliiga; ELB - Esiliiga B; võitviikkaotus.

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Sisene
Enne kommentaari avaldamist tutvu Soccernet.ee kommentaaride hea tavaga.
SOCCERNET BUDAPESTIS
Nelja aastaga suurte poiste mängu roninud Ungari annab aimu, mis ambitsioonikat Eestit ees ootab
SN Budapestis | Messi viieka järel alanud Eesti koondise pikal kaotuseta seerial on küljes tähenduslik tärnike
U19 ELIITRING
Sakuga liitunud Bannikova: otsustasin klubi vahetada enda arendamise eesmärgil
SOCCERNET BUDAPESTIS
SN Budapestis | Karol Metsa segab väike häda, millega peatreener Häberli riskida ei soovi
SPURSI MEHE TEGEMISTEST
Tervenedes uue positsiooni ära õppinud Paskotši: mida treener tahab, seda teen! Ei hakka ju vastu rääkima!
RÜNDAJATE ELU
Videokohtunik | Sentimeetrite mäng ja selge viga: VAR ulatas kolm korda tugeva abikäe
HÄÄLED TASKUST
KOONDISLASTE KÄEKÄIK
ALBIONI INTRIIGID
Udune Albion | Nügi ja sõimle, kui teisiti ei oska, aga ilma ambitsioonita pole midagi peale hakata
PREMIUM LIIGA
Siim Pulst | Enamik Premium liiga märtsikuiseid mänge peetakse ebanormaalsetes oludes
KEERULISED PÄEVAD KATALOONIAS
Kius ja kättemaks või laristamine ja korruptsioon? Barcelona sumpab ühest mülkast teise
RISTNURK
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
3
3
0
0
11:0
9
2.
Tallinna FCI Levadia
3
2
1
0
5:0
7
3.
Nõmme Kalju FC
3
1
2
0
3:2
5
4.
Pärnu JK Vaprus
3
1
2
0
3:2
5
5.
FC Kuressaare
3
1
1
1
3:3
4
6.
JK Tallinna Kalev
3
1
1
1
2:2
4
7.
Paide Linnameeskond
3
1
1
1
2:2
4
8.
Tartu JK Tammeka
2
0
1
1
0:3
1
9.
Harju JK Laagri
4
0
1
3
2:9
1
10.
JK Narva Trans
3
0
0
3
1:9
0
SOCCERNET TV
VIIMASED PILDIGALERIID
Kas Eesti lööb Ungari vastu värava?
60%
40%
PREMIUM LIIGA TALVISED LIIKUMISED

Premium liigas aset leidnud üleminekuid ja nendega seotud kuulujutte saad vaadata SIIT.

OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

https://www.zone.ee/
HOOAJA EELVAATED


Eesti liigahooaja algus läheneb! Loe klubide hooaja eelvaateid:

Premium liiga:

Esiliiga:

SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

VIDEOKOHTUNIK

Soccernet.ee heidab koostöös RefPaliga pilgu kohtunikemaailma. Mis on õige, mis on vale ja miks?

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FC Flora
9
Tallinna FCI Levadia
7
Nõmme Kalju FC
5
Pärnu JK Vaprus
5
FC Kuressaare
4
JK Tallinna Kalev
4
Paide Linnameeskond
4
Tartu JK Tammeka
1
Harju JK Laagri
1
JK Narva Trans
0
VÄLISMAA ERILOOD

Soccernet.ee pakub pikemat lugemist ka välismaa jalgpalli huvilistele. Loe järele!