Kalju alistas nelja testitava toel Tartu Tammeka (täiendatud!) (10)

Jaapani poolkaitsja Kazuki Takahashi katab palli leedulase Klimas Gusocenko ees. Foto: Liisi Troska

Nõmme Kalju alistas halliturniiril nelja testitava toel sama arvu testitavatega mänginud Tartu Tammeka skooriga 2:1.

Kalju läks 37. minutil äsja klubiga liitunud Roman Sobtšenko väravast kohtumist juhtima. Kõigest minut hiljem suurendas Igor Subbotin Kalju eduseisu, millega mindi ka vaheajale. Teisel poolajal, 54. minutil suutis Tammeka testitav äärekaitsja Sergei Šumeiko mänguseisu vähendada, kuid sellest enamat ei suudetud ning minimaalse kaotusega kohtumine ka lõppes.

Kalju tänases koosseisus oli neli testitavat. Peale Aleksandr Kulinitši, kes esindas Kaljut ka eelmises treeningmängus Legioni vastu, jooksid platsile ka 22-aastane Jaapani poolkaitsja Kazuki Takahashi, 25-aastane Kolumbia poolkaitsja Julian Mendoza ning Paraguay ja Tšiili kodakondsusega kesktormaja, 26-aastane Hector Nunez.

Vigastusega jäid Kalju poole pealt eemale Alex Matthias Tamm, William Gustavo ning Aleksandr Volkov. Haigusega jäi eemale Peeter Klein ja koondise juures viibib hetkel Robert Kirss.

Tammeka koosseisus oli samuti neli testitavat. Alates detsembri keskpaigast treenib Tammekaga Santose kaitsemängija Joonas Kartsep. Lisaks temale said mänguaega ka keskkaitses mänginud 29-aastane Klimas Gusocenko, kes viimati mängis Leedu kõrgliigas Kaunase Zalgririse ridades, äärekaitses mängis Venemaa esiliigas ning Läti ja Slovakkia kõrgliigades pallinud Sergei Šumeiko (25) ning äärepoolikus makedoonlane Riste Ilijovski (24), kes mänginud peamiselt kodumaa meistriliigas, aga ka näiteks Islandil.

Tammeka poole pealt puudus Tristan Koskor, kes sarnaselt Kirsile viibib Eesti koondisega Dohas.