Kalju testis Hollandi poolkaitsjat ja kaotas Portugali derbis Tammekale (lisatud galerii!) (0)

Nõmme Kalju. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Tartu Tammeka raiskas Taliturniiri mängus Nõmme Kalju vastu palju väravavõimalusi, aga sai siiski napi 1:0 võidu. Tammeka ei ole tänavu ühtegi hooajaeelset kontrollmängu kaotanud.

Viljandis Männimäe jalgpallihallis kohtusid Portugali treenerid, sest Tammekat juhendab tänavusel hooajal Miguel Santos ja Kaljut Eddie Cardoso.

Kalju algkoosseisu kuulus 22-aastane Hollandi poolkaitsja Robin Schoonbrood, kes on PSV Eindhoveni kasvandik, aga esindas mullu Hollandi esiliigas Kerkrade Rodat. Ta on mänginud Hollandi noortekoondistes ja kroonitud Hollandi U19 meistriliiga võitjaks. Transfermarkti andmetel on Schoonrood vabaagent. Ta mängis Tammeka vastu ligi 60 minutit.

Tammekal avanes 14. minutil oivaline šanss kohtumist juhtima asuda, kui Kalju väravavaht Henri Perk kukutas karistusalas Martin Jõgi ja peakohtunik Siim Rinken määras Tammeka kasuks penalti. Perk heastas oma eksimuse ja tõrjus Jõgi löögi.

Teise poolaja alguses oli Tammekal järgmine sajaprotsendiline võimalus, aga Giacomo Uggeri lajatas palli mõne meetri pealt mööda. Kolmas selge väravavõimalus oli Egert Narusonil, kelle lähilöögi Perk tõrjus. Tammeka sai võiduvärava 80. minutil kätte, kui pall kukkus karistusalas vahetusest sekkunud Aleksandr Kuhharevile, kes lõpuks Pergi üle mängis.