Keeruline võit tähendab, et Arsenali eurosarjalootused on endiselt elus kahel moel (0)

Inglismaa karikasarja (FA Cup) teises veerandfinaalis alistas Londoni Arsenal võõrsil 2:1 Sheffield Unitedi ning on nüüd eurosarjakoha tagamisest kahe (keerulise) võidu kaugusel.

Arsenal naasis koroonapausilt kahe kaotusega ja kuigi viimati saadi Premier League'is Southamptonist 2:0 jagu, paiknevad nad tabelis alles üheksandal kohal. Eurosarja jõudmiseks tuleb sõltuvalt Inglismaa karikasarja võitjast ja Manchester City eurosarjakeelu kehtima jäämisest tulenevalt mahtuda kas kuue, seitsme või kaheksa parema sekka.

Seega praeguse seisuga jääks Arsenal eurosarjadest kõrvale. Viimati peeti eurosarjad ilma Londoni kõige edukama jalgpalliklubi osaluseta veerand sajandit tagasi ehk hooajal 1995-96. Seejärel on Arsenal alati eurosarjas mänginud. Enamasti Meistrite, aga viimased kolm hooaega Euroopa liigas, mis on praegu ka nende järgmise hooaja lagi, sest Meistrite liiga kohast paiknevad nad üheksa punkti kaugusel.

Euroopa liigasse võib kvalifitseeruda kas liigatabelikohta parandades või Inglismaa karikasarja võites. Tänu tänasele võidule on Arsenali jaoks endiselt võimalikud mõlemad variandid. Sheffield United, kes edestab liigatabelis Arsenali ühe positsiooni ja ühe punktiga ning pole mitte kunagi eurosarjas osalenud, saab enda jaoks ajaloolist pääset püüda nüüd ainult meistrivõistluste kaudu.

Koduväljakul mänginud Sheffield United alustas kohtumist paremini ja 8. minutil saadi ka pall Arsenali võrku, ent videokohtunik fikseeris John Lundstramile suluseisu. Peagi mäng võrdsustus ja 25. minutil oli Arsenalil kasutada penalti, sest Chris Basham tegi karistusala piiril tarbetu ja naiivse vea Alexandre Lacazette'ile.

VAR vaatas küll otsuse üle, aga mingit põhjust selle tühistamiseks polnud, sest viga oli küll väike ja naiivne, aga ta oli olemas. Nicolas Pepe realiseeris 11 meetri karistuslöögi kindlalt ning Arsenal sai kätte eduseisu, mida kaitsta. Võõrustajate ponnistused viigivärava suunas muutusid vaheaja järel intensiivsemaks.

58. minutil lõi John Egan värava, aga suluseisust. Kaks minutit hiljem oli Bashamil hiilgav võimalus oma esimese poolaja suur eksimus heastada, kui ta pääses tagumises postis väga vabalt peaga löögile, aga ei saanud väravale pihta. Sheffield Unitedi mänguline ülekaal muutus aga üha ilmsemaks ning poolaja edenedes teeniti üha rohkem standardolukordi.

Arsenal oli teise poolaja alguses kaotanud keskkaitsja David Luizi, kes pidi 54. minutil vigastuse tõttu platsilt lahkuma, aga teda asendanud Rob Holding ning ülejäänud Arsenali kaitsjad said enamiku Unitedi tsenderduste klaarimisega hakkama. Arsenalil olid mõned kontrarünnakud, aga Unitedi väravavaht Dean Henderson nende peatamiseks märkimisväärseid tõrjeid tegema ei pidanud.

Kui nurga- ja karistuslöökidega sai Arsenali kaitse hakkama, siis 88. minutil trahvikasti toimetatud pika audisisseviskega mitte. Sead Kolasinac proovis seda klaarida, aga tabas Holdingut ning David McGoldrick äsas lahtise palli mõnelt meetrilt võrku.

90. minutil oli United lähedal 2:1 väravale, kui Billie Sharp pääses karistusalast löögile, aga Emiliano Martinez tegi hea jalatõrje. Klišee, et kui ise ei löö, siis lüüakse sulle, realiseerus väga kiiresti, sest juba minut hiljem taastas Arsenal eduseisu.

Unitedi kaitse oli korrastamata ning Arsenal pääses kontrarünnakusse, mille teisest lainest lõikas Dani Ceballos karistusalasse, sai Pepelt söödu ning lõi hoolimata teravast nurgast värava, mis jäi osaliselt Hendersoni hingele.

Tulemus tähendab, et poolfinaalis on praeguseks koha kindlustanud Inglismaa karikasarja ajaloo kaks kõige edukamat meeskonda – 13-kordne võitja Arsenal ja 12-kordne võitja Manchester United.

Ülejäänud kaks veerandfinaali mängitakse täna õhtul. Leicester City võõrustab Chelseat ja Newcastle United Manchester Cityt.