Keskkaitsja päästis 88 minutit kaotusseisus olnud Barcelona suurest häbist, aga Koemani jalgealune kõigub ikkagi (3)

Tere tulemast lihtsurelike sekka: Granada 39-aastane ründaja Jorge Molina tutvustab Barcelona 22-aastasele kaitsjale Ronald Araujole elu rohujuuretasandil. Foto: Scanpix / Imago images / Pressinphoto

Hispaania kõrgliigas sai Barcelona koduväljakul suurte raskustega 1:1 viigi kätte tabeli lõpus olevalt Granadalt, kes juhtis Camp Noul peaaegu terve mängu. Viigivärava lõi keskkaitsja Ronald Araujo alles 90. minutil.

Mäng algas katalaanidele šokiga, sest Domingos Duarte viis juba 88. sekundil Granada juhtima. Tegu oli kiireima Barcelonale koduväljakul löödud väravaga pärast 2005. aastat. Pea terve avapoolaja jooksul ei paistnud viigivõimalust kuskilt, alles viimase viie minutiga suutis Barcelona initsiatiivi haarata ning hetk enne pausile minekut tõi Luis Maximiliano väravanurgast supertõrjega ära Araujo pealöögi.

Teist poolaega kontrollis Barcelona kindlamini, ent Granada kaitse pidas hästi hoolimata mängu jooksul nende karistusalasse keerutatud 54 tsenderdusest. Tegu on viimase 15 aasta jooksul Barcelona jaoks omamoodi tippsaavutusega, vaid 2016. aastal Malaga vastu mängides õnnestus neil karistusalasse vinditada üks pall rohkem. Kõigi nende kõrgete pallide ründamiseks tõi Ronald Koeman juba vaheaja järel sisse Luuk de Jongi ning saatis 75. minutil pingilt teiseks ründajaks ka keskkaitsja Gerard Pique.

Juba näis, et Barcelonal tuleb kõigest hoolimata kaotusega leppida, kui 90. minutil kerkis Gavi tsenderduse järel kõige kõrgemale Araujo ja viigistas mõnelt meetrilt täpse pealöögiga seisu. Koeman ja Barcelona said küll tabelisse kahe võidu kõrvale teise viigi, ent Camp Nou publik näitas mitmel puhul üles oma rahuolematust klubis valitseva olukorraga.

Esiteks oli ligi 100 000 pealtvaatajat mahutavale staadionile seekord lubatud 30 000 inimest, kohale tuli aga vaid 27 000 inimest, mis tähendas, et lubatud kohtadest koguni kolm tuhat jäi tühjaks. Teiseks kõlas Koemani aadressil avapoolaja lõpus kõva vilekoor, sest hollandlane vahetas 42. minutil välja 17-aastase Alex Balde - tõenäoliselt ei mõistnud pealtvaatajad, et põhjuseks oli poolkaitsja vigastus. Kolmandaks anti vilega märku pahameelest sellegi üle, et fännide seas kõrgelt hinnatud Riqui Puig pääses platsile alles 74. minutil.

Liigatabelis on Barcelona kaheksa punktiga seitsmendal kohal. Hooaja esimesest võidust napilt ilma jäänud Granada jätkab täpselt väljalangemistsooni kohal.

Barcelona - Granada 1:1 (0:1)