Kohtunikud Rahulad lahkusid Flora pereklubist. Pelle Pohlak: sellist asja poleks tohtinud olla, tegin ise vea (19)

Tomi ja Anni Rahula. Foto: Brit Maria Tael

2016. aastal FC Flora presidendiks saades teatas Pelle Pohlak, et Eestis proovitakse juurutada uudset pereklubi mudelit. Flora liikmeteks said nii Pohlakute pere lapsed kui lapselapsed ja inimesed, kes igapäevaselt klubi asja ei aja. Samuti olid Flora liikmed Pelle õde Anni Rahula koos abikaasa Tomi Rahulaga, kes hiljem kohtunikutöö tõttu korraga justkui kaht jumalat paralleelselt teeninud. Arvestades eurorahadele ja tiitlitele mängimist, on valemisse sisse kirjutatud ka potentsiaalne huvide konflikt. 

Kui sirvida avalikkusele kättesaadavaid FC Flora üldkoosolekute protokolle, võtsid Anni ja Tomi Rahula osa nii 2016. kui 2017. aastal toimunud koosolekutest. Kahe koosoleku vahel oli Tomi Rahula vilistanud Premium liigas ka FC Flora esindusmeeskonna mängu.

Anni Rahula hakkas tõsisemalt Eesti kõrgliigas abikohtunikuna mänge teenindama sellest aastast ja ennetavalt loobus ta aasta alguses üldkoosolekul osalemast. Vastavat dokumenti näitas Soccernet.ee-le klubi president Pelle Pohlak. Tomi Rahula enam väljakukohtunike nimekirja ei kuulu ja tema allkiri on üldkoosoleku protokollis kirjas. 

Klubi president Pelle Pohlak tunnistas, et tegu oli tema möödalaskmisega ja kinnitas, et alates sellest kevadest pole kumbki Rahula enam klubi liikmete seas. "Kui me pereklubi kokku panime, siis leppisime kokku, et liikmeteks saavad kõik - kaasa arvatud lapsed ja lapselapsed. Kes kui aktiivselt hakkab klubiasjaga tegelema, selgub hiljem. Alati saab välja astuda."

REKLAAM

Ta jätkas: "Kui Anni ja Tomi hakkasid tegelema kohtunikutööga, siis palus Anni mul nad Florast välja arvata. Lubasin tegeleda, aga see on minu tegemata töö ja ma loodan, et see teistele mingit jama kaasa ei too." Nüüdseks pole enam kumbki Flora liige ja Pohlaku sõnul on selliseid pereliikmeid veel, kes klubist välja soovivad astuda. 

Anni Rahula kinnitas, et juriidiliselt ei ole ta Floraga enam kuidagi seotud. "Ma olen alati soovinud end klubidega mitte siduda. Allkirjade osas esmase vastutuleku järgselt andsin märku, et ei soovi kuidagi seotud olla, aga kahjuks lahendus venis," sõnas Rahula Soccernet.ee-le. Ta lisas, et on mõne inimese tegevusetuse osas veidi pettunud, aga oleks pidanud ka ise jõulisemalt oma algset soovi väljendama.

Kui moraalne on pereklubi mängude vilistamine?

30. aprillil leidis Premium liigas aset kohtumine, kus omavahel mängisid FC Kuressaare ja Tallinna FC Flora. Anni Rahula oli teine abikohtunik, neljanda kohtunikuna teenindas mängu Tomi Rahula. Lisaks selgus hiljuti, et FC Flora oli veel selle kevadeni üks FC Kuressaare liikmetest ja maksis seega teisele Premium liiga klubile mullu 47 124 eurot liikmemaksu. Soccernet.ee-le kinnitas Pohlak, et ka need paberid on nüüd korda aetud ja enam Flora Kuressaare liige ei ole. 

FC Flora president Pelle Pohlak. Foto: Brit Maria Tael

Mis puudutab kohtunikutööd, siis jäi Pohlak väga kindlale seisukohale: "Muidugi ei tohiks sellist asja olla. Ma olen absoluutselt nõus, et see pole sobiv."

Rahula kinnitas, et tema jaoks pole kunagi olnud sugulus, tutvus või sõprus hea kohtunikutöö takistuseks. "Platsile läheme alati endast maksimumi andma. Minu jaoks mängivad klubide asemel vastavates värvides võistkonnad ja kõige aluseks on ikkagi reeglid. Kohtunike määramistes ma usaldan neid inimesi, kes neid otsuseid teevad. Klubide osas ei tee ma ise mitte kunagi platsil mängivatel võistkondadel vahet. Lisaks sellele on tänasel päeval Premium liiga mängudel ka RefPal süsteem ehk kõiki kohtunike liigutusi näevad ja hindavad põhimõtteliselt kõik kohtunikud, osakond ja vaatlejad. Eksida ei soovi keegi ja määramised tulevad vastavalt esitusele."

Ka Eesti Jalgpalli Liidu infojuht Mihkel Uiboleht rõhutas RefPali süsteemi olulisust ja sõnas, et Eesti kõrgliigas on keeruline jagada arbiitreid matšide vahel laiali nii, et keegi mitte ühegi klubiga kuidagi seotud poleks. "Eesti kõrgliiga tasemel mänginud ja praegu Premium liigat teenindavaid kohtunikke lugesin kokku vähemalt kaheksa. Kui liita siia Esiliiga tasemel mänginud kohtunikud, tuleb tublisti lisa. RefPal ja viis, kuidas tippliigades tegutsevaid kohtunikke jälgitakse, tagab kõigi kohtunike objektiivsuse," sõnas Uiboleht.

Lisaks jagas ta teema kaheks: sisuline ja formaalne. "Sisuline on see, milline on kohtuniku tase ja kuidas ta mängudel hakkama saab. Igal vastava tasemeni jõudnud kohtunikul peab olema võimalus eneseteostuseks. Protsess, mille iga tippkohtunikuks pürgija läbib, on aastate pikkune ja nõuab pidevat tööd. Igal Premium liiga mängul on kohtunike vaatleja ja lisaks analüüsitakse kõik märkimisväärsed olukorrad ja otsused videoklippidena RefPali süsteemi kaudu. Olukorda, kus üks või teine kohtunik toetaks oma otsustega mõnda konkreetset klubi, ei ole esinenud. Teine ehk formaalne pool on näiteks kohtuniku sugulusside, seotus klubiga või muu selline. Kohtunike määramisel hindab kohtunike osakond mõlemat.

Tean, et kohtunike osakond koos kohtunike komisjoniga on viimase aasta jooksul juba koostanud kohtunike kategooriate täpse juhendi ja kohtunike karjäärimudeli ning praegu on töös samasugune dokument kohtunike määramiste loogikate jaoks. Mõistagi saab ka selline olukord - sugulusside või varasem seotus mõne klubiga - seal dokumendis olema kirjeldatud," rääkis Uiboleht.

Kommentaarid

Riho Saksus   •  
(46.131.52.***)
👍👍👍
enrito   •  
(46.131.33.***)
pereklubi lepib pereliiduga ära ja unustame, et selline asi üldse juhtus?
tpx   •  
(90.190.***)
ata-ata, ärge enam nii (avalikul) tehke ...
Hyrax   •  
(90.191.212.***)
"jäime vahele, vabandust. Proovime rohkem enam mitte vahele jääda"
Boii   •  
(84.50.247.***)
Tase.
J7P   •  
(46.39.144.***)
Kõigest jäämäe tipp skeemitamise osas.
Wingback   •  
(213.180.19.***)
Oleme juhtimistasandil ikka kuskil Sovietiajas. Õudne.
rallikas   •  
(146.255.181.***)
Ausalt öeldes leaks jalgpalliliit sanktsioneerima sellist klubi tegemata jätmist kas läbi hoiatuse või isegi trahvimise. Lisaks tuleks vaadata ka enda kohtunike osakonna juhtide kui ka litsentsikomisjoni otsa, et selline kala läbi lasti.

Selline asi on täiesti lubamatu, et klubi juhatuse liikmed teenindavad otseste konkurentide mänge.
dud66   •  
(81.90.125.***)
Ma oleks siiralt imestunud olnud, kui Liit oleks kuidagi sellele teemale reageerinud ja klubi sanktsioneerinud või vähemalt avalikult hukka mõistnud
Kebab   •  
(88.196.28.***)
Ei usu ennem kui sõnadele järgnevad ka teod ja vastutus!
Malfoy   •  
(46.131.58.***)
Kas Kuressaare maksab/maksis selle raha tagasi? Millised on karistused?
tpx   •  
(90.190.***)
kogu selle jandi juures on eriti nukker see, et kure "sponsoreerimine" on kestnud aastaid ja oleks ka edasi kestnud, kui uudishimulik foorumlane poleks asja uurima hakanud ja lihtsate faktidega ära tõestanud täiesti ennekuulmatu tõsiasja: üks kõrgliiga klubi taob kinni teise sama kõrgliiga klubi kulud. ja nüüd kõik osalised ütlevad, et sorri, unustasime, läks täitsa meelest ära, et selline "püsikorraldus" meil tehtud oli. Joonistame varbaga liiva sisse ringe ja ütleme selle peale: "ausõna NII enam ei tee"
tpx   •  
(90.190.***)
mis karistused, kure MTÜ liikmeks saab MTÜ "Sinisilmset Pallurite Aus Ühendus" ja raha hakkab lihtsalt teist teed mööda liikuma, varjatumalt. Aga jättes iroonia, väga halb ja inetu juhtub, mida ei saa "pinslikesega" puhtaks pesta!
V V   •  
(46.131.55.***)
Eesti jalgpall nii nagu on. EJL kubiseb Pohlaku jamadest, aga valime ühehäälselt presidendiks!

See lugu võtab suurepäraselt kokku, miks nii paljud fännid enam isegi Koondist ei taha toetamas käia. Liigast rääkimata. Kuni Pohlakut pole selle ala juurest välja juuritud, siis ei näe ka mingit lootust paranemiseks.

Poome, käsime ja peksame oponente, aga Flora süsteemis piisab skaudi ausõnast. Eesti spordi häbiplekk, mida OJ sugused "ajakirjanikud" veel kaitsevad.

Edu Eesti jalgpalli hävitamisel!
sanderk   •  
(84.50.65.***)
nüüd on kõik okei, lahkusid pereklubist :D
Ringkaitse on ilusti ümber, et täitsa ok on ikka äiapapa klubi mänge edasi vilistada.
Samas võrreldes sellega, et ühehäälselt valitud president istub korraga umbes kolme eri tooli peal on see oma klubi mängu vilistamine tõesti väike rikkumine
atleticomadrid   •  
(91.129.102.***)
47 tuhat eurot aastas "kogemata" tasutud liikmemaksu ei ole raamatupidamises väike apsakas, vaid pigem nagu roosa elevant, 4 endataolise sõbraga Akadeemia tee 18. ruuduses korteris heina einestamas ehk teisisõnu VÕIMATU mitte tähele panna!!!
Bert Tsapov   •  
(91.129.97.***)
Imestan, et Soccernet sellest kirjutas isegi. Aga midagi ei järgne vabandame et vahele jäime, teinekord proovime mitte jääda on sõnum eesti jalgpallile
jots   •  
(88.196.166.***)
See et, Flora mingit raha kellegile andis, selleks, et klubi hingitseks, on Eesti jalgpalli konteksti tundes arusaadav (kerime kümme aastat tagasi ja siis oli nende klubide hulk, kes otse Florast raha said Premium Liigas oluliselt suurem ja laiemat pilti nähes, siis asja mõte ei ole siinkohal olnud ju kunagi see, et kindlalt meistriks tulla vaid see, et mingigi konkurents liigas oleks olemas).
Kohtunike teema juurde tagasi tulles siis korrektne lahendus on ikkagi see, et mitte Rahulad ei lõpeta liikmelisust klubis, vaid EJL ei tee neile enam määramisi Premium Liiga mängudele. Tore kui nad on neutraalselt vilistanud aga sellest siiski jääb väheks.
ton666   •  
(90.191.196.***)
Kuidas on elada fooliummüts peas?
Tundub et pole piisavalt skandaale toimumas, siis on vaja vinguda mõttetute teemade üle.
Jah Flora maksis Kurele, nagu ka Paidele kunagi, nagu ka Valgale, nagu ka Pärnule, nagu ka Haapsalule, nagu ka Rakverele. So what, kas tõesti keegi arvab et see maksmine on edu võti(kui enamik neist pole kunagi korraga PLis olnud) kui nt see raha ma ei tea, investeerida parematesse mängijatesse?
Damn, kuradi salakaval plaan ikka meistriks tulla :D:D:D
Ja OH MY GOD, 2 kohtunikku on passiivsed liikmed olnud. Nad on nagunii ühest perekonnast :D:D:D Ärgu pangu vilistama Levadia ja Flora mängu aga cmon, really keegi arvab et siin meeletu pettus toimunud?
Kui jah, siis eks sööme sõbralikult seemneid edasi ja vaatame et foolimmüts oleks korralikult pähe tõmmatud.

Sisene
KULMINATSIOON
Kõik või mitte midagi: tõehetked Hispaania, Portugali ja Saksamaa moodi
HORVAATIA REBIS END TŠEHHIST MÖÖDA!
OTSUSTAVAD EM-HETKED
PREMIUM LIIGAS TOIMUB!
STUUDIOS DIE MANNSCHAFTIST
EM-STUUDIO | Eesti tuntuim Saksamaa fänn: Päikesekuningaks pürginud Löw varjutas ise enda edu, aga tõeline toetaja on omadega nii heas kui ka halvas
DRAMAATILINE ESMASPÄEV
VÄRSKE TASKUHÄÄLING
Pikk ette (ja ise järele) | Floral ja Levadial lasub kohustus Euroopas võita ja siin ei ole teist varianti!
PREMIUM LIIGA NAASIS!
MIS VÄRVI ON ARMASTUS?
EM-STUUDIO | Sporti ja poliitikat ei sega kokku vikerkaar Neueri käel, vaid orbanistlikud riigivalitsejad
INTRIGEERIV EM
VÕIM, PÄÄSEMINE, OOTUS
JALGPALL KUULUB KÕIGILE
UEFA seisukoht: Manuel Neueri vikerkaare-värviline kaptenipael teenib üllast eesmärki
VUTIPEOL TOIMUB
SUSI SELETAB
EM-STUUDIO | Mäng pole mõeldud kommentaatorile, vaid vaatajale. Mis teeb jalgpalliülekande heaks või halvaks?
TÄNA 20 AASTAT TAGASI
Floral tugev vastane, Trans Rootsi
EESTI KLUBID EUROSARJAS
Floral tugev vastane, Trans Rootsi (0)
 
Levadial Meistrite liigas head vastased
EESTI KLUBID EUROSARJAS
Levadial Meistrite liigas head vastased (0)
 
REKLAAM
SOCCERNET TV
RISTNURK
VIIMASED PILDIGALERIID
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FCI Levadia
14
11
1
2
37:20
34
2.
Tallinna FC Flora
12
10
2
0
32:8
32
3.
Paide Linnameeskond
14
9
3
2
24:10
30
4.
Nõmme Kalju FC
14
7
2
5
25:13
23
5.
Tallinna JK Legion
14
5
2
7
22:17
17
6.
JK Narva Trans
14
5
2
7
18:26
17
7.
Viljandi JK Tulevik
14
3
2
9
15:31
11
8.
FC Kuressaare
14
3
1
10
13:27
10
9.
Tartu JK Tammeka
11
2
3
6
13:20
9
10.
Pärnu JK Vaprus
13
2
2
10
10:37
8
PREMIUM LIIGA KUU VÄRAV

Vali Premium liiga kuu ilusaim värav alloleva hääletuse abil. Tabamusi vaata siit!

HÄÄLETUS
Kes lõi Premium liiga maikuu ilusaima värava?
31%
18%
9%
3%
40%
SILM PEALE!

Vaata siit "Silm peale!" värsket lugu!

https://www.zone.ee/
TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FCI Levadia
34
Tallinna FC Flora
32
Paide Linnameeskond
30
Nõmme Kalju FC
23
Tallinna JK Legion
17
JK Narva Trans
17
Viljandi JK Tulevik
11
FC Kuressaare
10
Tartu JK Tammeka
9
Pärnu JK Vaprus
8
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK