Kolmekordset ebaõnne kogeud Spurs ja Paskotši said karikasarjas suure kaotuse (0)

Maksim Paskotšil ja kaaslastel sattus olema päev, mil meeskonnal läks kõik valesti. Foto: Tottenham Hotspur

Inglismaa noorte karikasarja ehk Youth Cupi viiendas ringis pidi Maksim Paskotši tööandja Tottenham alla vanduma West Bromwich Albionile. Koduväljakul jäädi avapoolaja üleminutitel kümnekesi, kaotati vigastuse tõttu kaks meeskonna liidrit ja lõpuks olid kaotusnumbrid koguni 0:5.

Spurs sai valusa tagasilöögi juba neljandal minutil, kui nurgalööki tõrjudes vigastas end esiväravavaht ja kapten Thimothee Lo-Tutala, kes ei saanudki mängu jätkata. Tema asemele tulnud Adam Hayton tegi avapoolajal küll häid tõrjeid, ent oli 20. minutil Tom Fellowsi löögi vastu võimetu.

17-aastane ründaja Dane Scarlett, kes on sel hooajal West Bromi põhimeeskonna vastu korra juba ka Premier League'is üleminutiteks väljakule pääsenud ning teinud kaasa ka Spursi Euroopa liiga kohtumistes Ludogoretsi ja Wolfsbergeriga, tabas 40. minutil põiklatti, poolaja lõpp läks Spursil aga sootuks aia taha. Paskotši keskkaitsepartner Marqes Muir sai üleminutitel kollase kaardi ning kuna see oli talle juba teine, tuli Muiril mängust lahkuda.

Teine poolaeg tõi kiirelt järjekordse halva üllatuse, sest vaid kaheminutilise mängu järel pidi vigastuse tõttu mängu pooleli jätma ka Scarlett. Kaks liidrit kaotanud Spurs pidas kümnekesi vastu veel peaaegu veerand tundi, ent siis lõi Tim Iroegbunam külaliste teise värava ja Fellowsi teine tabamus 74. minutil otsustas mängu saatuse lõplikult.

Spursil tärkas väike lootus veel 83. minutil, kui eemaldati mõne minutiga kaks kollast kaarti korjanud West Bromi paremkaitsja Ethan Ingram. Jõudude võrdsustumine andis aga uue hingamise hoopis külalistele, kelle poolt tegid viimastel minutitel veel kahel korral skoori Jamie Andrews ja Samuel Okoka, vormistades lõppseisuks West Bromi 5:0 võidu. Paskotši sai tavapäraselt kirja täismängu.

Spursi U18 meeskond peab järgmise kohtumise uue nädala teisipäeval, kui võõrustatakse West Hami eakaaslasi. Liigatabelis on Tottenham lõunatsooni 13 meeskonna seas 33 punktiga neljandal kohal, jäädes Fulhamist ja Crystal Palace'ist maha 11 ning Brighton & Hove Albionist kuue punktiga. Samas on Spursil võrreldes liiderduoga kaks ning Brightoniga koguni kolm mängu varuks. Järgmine vastane West Ham on tabelis kümnendal real.