Kožuhhovski: kapteni valikuga panime Ugge lahkumise järel täkkesse! (0)

Nõmme Kalju peatreener Roman Kožuhhovski. Foto: Oliver Tsupsman

Nõmme Kalju alistas Evald Tipneri karikavõistluste 1/8-finaalis võõral väljakul 2:1 Tallinna FCI Levadia ning tagas koha kevadel mängitavas veerandfinaalis. Kesksesse rolli tõusis meeskonna kapten Igor Subbotin, kes teenis 75. minutil kaotusseisus penalti, mille ka ise realiseeris.

"Subbotin sai Ugge lahkumise järel meeskonna kapteniks, sest tema sportlik tase on kõrge. Seda esiteks. Teiseks tahtsin anda talle vastutust, sest kapteni peab suutma kõige raskematel hetkedel meeskonnale energiat anda. Igoril halbu mänge sisuliselt ei juhtugi, ta esineb stabiilselt. Ning kapteni rolliga harjub ta üha paremini. Valik oli õige, panime täkkesse," kiitis Kožuhhovski kohtumise järel oma kaptenit.

Erinevate võistlussarjade peale kokku oli tegemist Kalju üheksanda järjestikuse võiduga. Seeria käigus on alistatud nii FC Flora, Levadia kui ka Paide Linnameeskond ehk kõik kolm ülejäänud tänavu medalitele pretendeerivat tiimi. "Selle kauni seeria eest õnnitlen mängijaid. Olen tänulik, et nad on saavutanud sellise rütmi. Loodan, et jätkame hooaja lõpuni sama hooga," sõnas Kalju peatreener.

Võit Levadia üle ei tulnud Kaljule lihtsalt. "Esimene poolaeg meeldis mulle vaatamata sellele, et olime raskustes. See polnud üllatav, sest meil oli võrreldes Levadiaga üks puhkepäev vähem ning pidasime oma eelmise kohtumise ju kunstmuruväljakul. Samuti kulutas Flora alistamine ohtralt nii füüsilist kui ka vaimset energiat.

Ütlesin meeskonnale juba enne mängu, et esimene poolaeg kujuneb meie jaoks keeruliseks. Vaheajal aga rahustasin mehi, kiitsin neid hea esituse eest ja ütlesin, et tuleb sama pühendumusega edasi tegutseda. Kaotusseisu jäämine mind ülearu ei heidutanud, sest mängu me minu hinnangul kontrollisime.

Meil on olnud mitmeid tegelikult häid mänge, kust me pole saavutanud head tulemust, vaid teinud näiteks 2:2 viigi. Aga näen iga päev igas trennis, kuidas meie meeskond areneb ja muutub paremaks. Motivatsioon püsib kõrgel, sest – nüüd ma kordan ennast – valitsev atmosfäär meenutab perekonda," rääkis Kožuhhovski. "Eraldi tahan tänada meie fänne, kes ka täna meeskonda kogu aeg toetasid ja meid sellega võidule aitasid."

Pühapäeval kohtub Kalju võõrsil FC Kuressaarega ning seejärel ootab 35. voorus ees uus duell Levadiaga, mis määrab suuresti hõbe- ja pronksmedalite saatust. "Hetkel mõtleme ainult Kuressaarele. Tabelit vaatame hooaja lõpus," ütles Kožuhhovski.

Fotograaf: OLIVER TSUPSMAN