Kožuhhovski: tulnuks rahulikumalt mängida, aga tundsime võimalust võita (0)

Kuressaare peatreener Roman Kožuhhovski. Foto: Brit Maria Tael

FC Kuressaare peatreener Roman Kožuhhovski ei suutnud juhtida meeskonda kolmanda järjestikuse Premium liiga võiduni, mis olnuks klubi ajaloos ainulaadne saavutus. Vähemuses Narva Trans jäi Kuressaares 0:1 kaotusseisu, aga võitis 2:1.

"Esimene poolaeg oli meile raske. Seda teadsime ette, aga Rauno Tutki vigastus muutis olukorra veelgi keerulisemaks, sest olin sunnitud vahetuse tegema. Teisel poolajal olime ülekaalus ja selge see, et eduseisu käest andmine meid rõõmsaks ei tee, vaid jääb kriipima. Aga ütlesin praegu riietusruumis poistele, et tähtis on jääda rahulikuks, analüüsida tehtud vigu, mitte lasta halbadel emotsioonidel endast võitu saada, vaid jätkata sihikindlalt töötamist.

Ma ei usu, et me tegime kohtumise teisel poolajal suuri vigu. Võib-olla peamine oli see, et lasime emotsionaalsel poolel esile tõusta. Selge see, et tundsime võimalust kohtumine võita. Ilmselt pidanuks teatud olukordi mõnevõrra rahulikumalt mängima. Aga vaatame olukorrad üle ja siis räägime meeskonna sees – mitte avalikult – vajalikud asjad üle," rääkis Kožhhovski pärast mängu.

Kuressaarel on koosseisuga tõsised probleemid. Põhimehed Markus Allast, Mattias Männilaan ja Otto Robert Lipp on vigastatud, ajateenijate Mairo Miili, Joonas Soomre ja Kristen Lapa osalemine selgub alati viimasel hetkel.

"Traumad on üks osa jalgpallist. Selge see, et mängijaid võiks rohkem olla. See annaks mulle treenerina rohkem võimalusi mängu meile sobivatesse rööbastesse suunata. Kas rahustada või kiirendada. Või siis hoopis lisada võitluslikkust. Aga kurtmisest mingit kasu pole," märkis Kožuhhovski.

Rauno Tutk (vasakult teine) sai juba avapoolajal vigastada ja pidi platsilt lahkuma. Foto: Brit Maria Tael

Millal puudujad naasta võivad? "Männilaanel läheb veel vähemalt kuu aega. Allastil ilmselt samuti. Lipu osas ei saa midagi lõplikku öelda, sest kui ta harjutamist alustab, tulevad kohe ka mingid tagasilöögid. Loodetavasti ei juhtunud Rauno Tutkil midagi tõsist," sõnas Kuressaare peatreener.