KPV mängis viimase matši teisel poolajal liigavõidu maha, Viidas sai punase kaardi (0)

Sten Jakob Viidas. Foto: Katariina Peetson / jalgpall.ee

Sten Jakob Viidase koduklubi Kokkola KPV mängis Soome tugevuselt kolmandas liigas viimase matši teisel poolajal liigavõidu maha. Viidas lõpetas punase kaardiga.

KPV läks viimasele, 27. voorule vastu liidrina, edestades lähimat rivaali, HJK duubeltiimi Klubi 04  kolme punktiga. Otsustavas voorus kohtusidki omavahel KPV ja Klubi 04. Kokkola satsile piisanuks viigist, Klubi 04 omas aga selgelt paremat väravate vahet ning tänu sellele ka võimalust võidu korral esikoht endale haarata.

KPV läks teise poolaja alguses vastaste omaväravast juhtima, aga 53. ja 62. minuti tabamused aitasid 2:1 võidule vastased. Põhikoosseisu kuulunud Viidas korjas kaks kollast kaarti, neist esimese 81. minutil ja teise, mis tähendas eemaldamist, üleajal. Liigahooaja kokkuvõttes lõi Eesti ründaja 13 väravat.

Klubi 04 tõuseb otse Soome esiliigasse, KPV peab nüüd sinnajõudmiseks olema edukas üleminekumängudel.

Vlada Kubassova koduklubi Ferencvaros kaotas Ungari naiste kõrgliiga liidrite duellis Györi ETO-le 0:2. Kubassova tegi täismängu. ETO on nüüd kaheksa vooru järel täiseduga ainuliider, Ferencvaros jääb teisena kolme punkti kaugusele.

Artjom Dmitrijevi tööandja Türkistani Turan kaotas Kasahstani kõrgliigas Almatõ Kairatile 1:5. Dmitrijev kuulus põhikoosseisu ja vahetati välja 66. minutil 0:3 kaotusseisus. Turan asub eelviimasel, 12. tabelireal, aga kümnes koht on vaid ühe punkti kaugusel.

Kristoffer Grauberg Lepik vaatas varupingilt, kuidas tema koduklubi Oddevold tegi Rootsi esiliigas viimase viie mängu jooksul neljanda viigi. Kohtumises Gävle vastu jäi seisuks 1:1, kusjuures Oddevold viigistas alles 90+4. minutil, kui oli arvulises vähemuses. Grauberg Lepiku tööandja paikneb 11. positsioonil.

Vigastatud Emma Treiberg puudus Rootsi naiste esiliigas Kalmari koosseisust 3:1 võidumängus Eskilstuna Unitedi vastu. Kaks vooru enne hooaja lõppu tõusis tabeli punane latern Kalmar lähima naiskonnaga võrdsete punktide peale.