Levadia surus Tulevikku 90 minutit ja jättis külalised pealelöögita (galerii!) (0)

Premium liiga 13. voorus ei olnud FCI Levadial absoluutselt probleeme, kui koduses Kadriorus Viljandi Tulevikust 5:0 jagu saadi.

Kumbki meeskond algkoosseisudes suuri üllatusi ei teinud. Tulevik saatis platsile vigastusest paranenud Martin Alliku, ent avapoolaja keskel pidi ta hüppeliigsetrauma tõttu platsi servale lonkama.

Levadia pani juba avavilest saadik peale Tulevikku summutava surve, millest mulgid välja ei suutnudki tulla. Kogu 90 minuti vältel ei jõudnud külalised korraliku pealelöögini ning Sergei Lepmets sai põhimõtteliselt kirja vaba päeva.

Esimene värav saadi kätte kümnendal minutil, kui Markus Jürgensoni poolmadala tsenderduse lükkas napilt enne Allikut Nikita Andrejevile Muamer Svraka ja Narvas sündinud väravakütt tõi esimese ära.

Kohe tuli Levadiale veel kaks suurepärast võimalust, aga Andrejev ei löönud täiesti vabana olles oma teist. Oma võimalus oli Karl-Romet Nõmme puterdamise järel ka Roman Debelkol, kelle pealöök siiski napilt mööda veeres.

Nulli peale ukrainlane siiski ei jäänud. Sugugi mitte. Avavärava lõi ta Gando tsenderduse järel 29. minutil ning avapoolaja lõpus tuli fantastilise kombinatsiooni järel teine. Levadial oli mitu suurepärast löögikohta, aga mängiti edasi ning lõpuks pidi Debelko praktiliselt joonelt palli võrku suunama.

66. minutil sai Nõmme tõrje järel Debelko kirja oma Eesti ajastu esimese kübaratriki, kui Nõmme tõrjele esimesena jaole sai. 81. minutil realiseeris penalti Dmitri Kruglov.

Mängu parim - Roman Debelko

Ukrainlane on Eestis end mugavalt sisse seadnud ja kui vahepeal oligi tal väike väravapõud, siis nüüdseks on see täiega läbi. Täna lõi ta kõik väravad ründajalikult kliiniselt ja kindlalt.

5. mail kell 16.00 Kadrioru staadionil

Tallinna FCI Levadia - Viljandi JK Tulevik 5:0 (3:0)
10. Nikita Andrejev, 29., 43., 66. Roman Debelko, 81. pen. Dmitri Kruglov

Väravasöödud: 10. Muamer Svraka, 29. Gando, 43. Markus Jürgenson, 66. Juri Tkatšuk, 81. x
Mänguolud: +12, päikeseline tuuline ilm; muruväljak heas seisukorras.