Loe järele: Napoli korraldas Amsterdamis väravatepeo, Club Brugge üllatas Atleticot (0)

Napoli täna armu ei andnud. Foto: Scanpix / Peter Dejong / AP Photo

Meistrite liigas lükati täna käima kolmas mängudevoor, kus sai näha mitmeid üllatusi: Napoli lõi Ajaxile kuus väravat, Club Brugge alistas kodus Atletico Madridi ning Milano Inter jättis Barcelona nulli punktiga.

Kõige väravaterohkeimaks kujunes A-alagrupi õhtu, kus eriti kõva sõu pani püsti Itaalia liigaliider SSC Napoli. Sinisärgid jäid küll juba üheksandal minutil paar hooaega tagasi Meistrite liigas lausa poolfinaali purjetanud Amsterdami Ajaxi vastu kaotusseisu, ent kaua selline seis ei püsinud - poolajavileks oli seis Napoli kasuks 3:1.

Kui hollandlased võisid loota, et teisel poolajal läheb asi kaunimaks, siis nende õnnetuseks seda ei juhtunud: värava said kirja kõik kolm suvel võistkonnaga liitunud meest (Giacomo Raspadori, Giovanni Simeone, Hvitša Kvaratshelia) ehk lõpuks jäi tabloole lausa 1:6. Mäletatavasti olid Luciano Spalletti hoolealused vapustavad ka eelmises kahes voorus - Liverpooli ja Rangersit võideti vastavalt 4:1 ja 3:0 - ning püsivad kindlalt alagrupi tipus.

Seejuures oli seis ka päris mitmes mõttes eriline: Napolist sai esimene Itaalia meeskond, kes on esimese kolme Meistrite liiga alagrupimänguga löönud vähemalt kümme väravat ning Ajax teenis oma viimase 58 aasta suurima kaotuse (1964. aastal jäädi 4-9 alla Feyenoordile).

Alagrupi teises matšis peeti Suurbritannia-sisene duell, kui Liverpool võõrustas oma kodus Glasgow' Rangersit. Nagu eeldada võis, siis domineerisid kodumehed mängu ning juba seitsmendal minutil mindi Trent Alexander-Arnoldi kaunist karistuslöögist juhtima. Edaspidi otsiti pikalt oma teist, kuid 21 pealelöögist mitte kui ükski ei tahtnud sisse minna. Siinkohal tasub šotlastel tänada 40-aastast kiiprit Allan McGregorit, kes tegi lausa kaheksa (!) tõrjet.

Teise poolaja alguses sai Liverpool siiski oma teise kirja, kui Mohamed Salah realiseeris 11-meetri trahvilöögi. Egiptlane on nüüd löönud lausa 35 Meistrite liiga väravat Liverpooli eest ehk Inglismaa klubisid esindavate meeste nimekirjas jääb ta napilt alla vaid Didier Drogbale ja Sergio Agüerole, kellel on vastavalt Chelsea ja Manchester City eest kirjas 36 tabamust.

B-alagrupi seis on vaat et üks üllatavamaid. Täna tegi järjekordse hea mängu Club Brugge, kes jättis Atletico nullile ning lõi ise kaks. Seejuures sai Antoine Griezmann end penaltipunktil proovile panna, kuid pall põrkas vaid vastu latti.

Kuna teises matšis tegi Porto sama seisuga Leverkusenile tuule alla, siis ongi alagrupi seis ääretult tasavägine: ainult võite saanud Club Brugge on sisuliselt järgmises voorus ning Leverkusen, Porto ja Atletico on kõik kolme punkti peal ehk kui belglased on sisuliselt juba edasi (potentsiaalselt võivad kõik lõpetada üheksa punkti peal), siis kõik teised peavad järgmiste mängudega enda parimat külge näitama.

Näruse viigipunktiga pidid leppima Frankfurdi Eintracht ja Tottenham, kes ei suutnud kuidagi palli üksteisest mööda toimetada. Seejuures ei saa öelda, et kohtumises oleks olnud domineerivam pool, kuna mõlemad tegid üle kümne pealelöögi, millest täpselt kaks läksid raamidesse. Üks parimaid võimalusi tekkis esimesel poolajal Harry Kane'il, kui pall lendas tema ja värava vahelt läbi, ent kogenud väravakütt lendas nahkkera asemel hoopis ise väravavõrku.

Kohtumised:

A-alagrupp:

Amsterdami Ajax - Napoli 1:6 (1:3)
9. Mohammed Kudus - 18., 47. Giacomo Raspadori, 33. Giovanni Di Lorenzo, 45. Piotr Zielinski, 63. Hvitša Kvaratshelia, 81. Giovanni Simeone

36. Kamal Sowah, 62. Ferran Jutgla

Realiseerimata penalti: 76. Antoine Griezmann (Atletico)

Porto - Leverkuseni Bayer 2:0 (0:0)
69. Zaidu Sanusi, 86. Wenderson Galeno

Eemaldamine: 88. Jeremie Frimpong (Leverkusen)

Bayern - Plzeni Viktoria 5:0 (3:0)
7., 50. Leroy Sane, 13. Serge Gnabry, 21. Sadio Mane, 59. Eric Maxim Choupo-Moting

Marseille - Sporting 4:1 (3:1)
13. Alexis Sanchez, 16. Amine Harit, 28. Leonardo Balerdi, 84. Chancel Mbemba - 1. Francisco Trincao

Eemaldamine: 23. Antonio Adan (Sporting)

Enne mängu:

A-grupis sõidab täiseduga Napoli külla Amsterdami Ajaxile. Hollandlastest eelmises voorus napilt jagu saanud Liverpool võõrustab aga Euroopa liiga viimatist finalisti Rangersit, kel seni punktiarve avamata.

B-grupis on kuus punkti senise hooaja suurimal üllatajal Bruggel, sedapuhku on neil külas Atletico Madrid. Hispaanlased said veidra käiguga avamängus, kus kõik kolm väravat löödi pärast 90 minuti täitumist, magusa võidu Porto üle, aga kaotasid siis viimase kümne minuti tabamustest Leverkusenile. Endiselt nulli peal olev Porto võõrustab teises kohtumises just sakslasi.

C-grupis alustavad varakult täiseduga Bayern ja grupi autsaider Plzeni Viktoria, grupi keskne mäng Interi ja Barcelona vahel algab aga mõni tund hiljem San Sirol. Mõlemad on seni sakslastele kaotanud ja tšehhe võitnud, seega on üsna tõenäoline, et grupist edasipääseja selgub just omavahelistes duellides.

D-grupis peavad varase lahingu Marseille ja Sporting, kusjuures nulli peal olevad prantslased on publiku käitumise tõttu seekord sunnitud kodus ka mängima tühjade ehk nulltribüünide ees. Hilisem mäng viib vastamisi võrdselt kolme punkti peal olevad Frankfurti Eintrachti ja Tottenham Hotspuri.