Luup peale | Amemiya kübaratrikk ei ohustanud Flora suurt võitu (galerii!) (2)

Premium liiga liider Tallinna Flora alistas 15. voorus võõrsil 8:3 Maardu Linnameeskonna, kuigi Maardu jaapanlane Kotaro Amemiya üllatas kübaratrikiga.

Esimese kaheksa minuti jooksul vilistati Flora vastu neli suluseisu, aga 11. minutil avasid külalised skoori ja juhtisid vaheajaks turvaliselt 3:0. Kuigi teise poolaja alguses vähendas Maardu üheks minutiks vahe kaheväravaliseks, siis edaspidi juhtis tabeliliider alati vähemalt kolmega. Tähelepanekuid mängust:

1. Flora lõi pooled väravad nurgalöökidest

Kaheksast Flora väravast neli sündisid nurgalöökidest. Skoor avati, kui lahtimängitud korneri järel Gert Kams tsenderdas, Märten Kuusk jätkas peaga ja Markus Poom skooris jalaga, tähistades nii oma hooaja esimest Premium liiga algkoosseisumängu. Teise poolaja alguses jõudis nurgalöögi olukorras sihile Erik Sorga, kellele põrkas pall ette Henrik Pürgi pealelöögi ja Ilja Kassjantšuki tõrje järel. Hiljem sahistasid Martin Milleri korneritest võrku Kuusk ja Mihkel Ainsalu.

Eraldi tasub esile tõsta veel ühte Flora väravat, mille vajutas Sorga käärlöögist. Pall põrkas ründaja jaoks sobivasse kohta pärast Deniss Malovi blokeeritud Milleri lööki.

2. Flora võis mängijatele puhkust anda

Flora võis endale Maardus seda lubada, et andis puhkust kahes koondisemängus rassinud Konstantin Vassiljevile ning jättis pingile veel ühe põhipoolkaitsja Vladislav Kreida. Lisaks võeti Gert Kams ja Herol puhkama juba esimese poolaja järel.

Energia kokkuhoidmine on hea mõte, sest juba teisipäeval ootab Florat suur mäng Nõmme Kalju vastu. Kalju peab täna madistama Narva Transiga.

3. Premium liiga on jätkuvalt suurte pakkide liiga

Kolmest senipeetud Premium liiga 15. vooru kohtumisest kõigis kolmes on võetud vähemalt viieväravalised võidud.

Maardu on saanud tänavu juba viis vähemalt viieväravalist kaotust ja Floral on sama suuri võite neli.

4. Mängu parim - Kotaro Amemiya

Flora oli enne tänast lasknud endale lüüa kõige vähem väravaid ja Maardu oli ka ise löönud kõige vähem. Amemiya tegi oma esimese mängu pärast kuuajalist vigastuspausi ning tema polnud seni Premium liigas skoorinud. Kõike seda arvesse võttes on hämmastav, et jaapanlane tegi ühe poolaja jooksul kübaratriki, näidates head kiirust ja avanemist ning kliinilist rünnakute lõpetamist.

15. juunil kell 13.00 Maardu linnastaadionil

Maardu Linnameeskond - Tallinna FC Flora  3:8 (0:3)
48., 61., 76. Kotaro Amemiya - 11. Markus Poom, 16., 37. Herol Riiberg, 49., 74. Erik Sorga, 52. Märten Kuusk, 84. Frank Liivak, 90+1. Mihkel Ainsalu

Väravasöödud: 48. Vadim Aksjonov, 61. Sho Hayasaka, 76. Vitali Gussev - 11. Märten Kuusk, 16., 37. Vlasi Sinjavski, 49. Henrik Pürg, 52., 74., 90+1. Martin Miller, 84. Mihkel Ainsalu