Luup peale | Elva šokeeris kahel korral Florat, kuid sellest ei piisanud (galerii!) (0)

Esimene Evald Tipneri karikasarja poolfinaal kulges oodatust põnevamaks, kui Esiliigas palliv FC Elva läks Tallinna FC Flora vastu kahel korral juhtima, aga viimasel kümnel minutil suutsid valitsevad Eesti meistrid oma paremuse siiski maksma panna.

Elva alustas kohtumist isukamalt ning raske töö kandis vilja 11. mänguminutil, kui kodumeeskonna kapten Jürgen Kuresoo sai hästi ääre pealt läbi, tegi terava palli kasti ning Veiko Maidla lõi Märten Kuuse nina eest palli alumisse nurka.

Uimaselt esimest poolaega mänginud Flora ei tulnud kohati Elva pressinguga toime ning kui kohtumist alustati lühikeste söötudega tagant, siis poolaja keskel hakati ka juba pikemaid palle ettepoole mängima. Paraku ei toiminud ka see.

28. minutil suutis Flora mänguseisu viigistada, kui karistuslöögist vajutas palli ilusti nurka Henri Välja. Edasi kulges mäng pigem Flora taktikepi all, aga kui Elvale võimalus anti, siis kasutati seda hästi ära. Teeniti paar lubavat karistus- ning nurgalööki. Paraku midagi ohtlikku nendest luua ei suudetud.

Kohtumise edenedes hakkas Flora üha rohkem mängu sisse saama, kuid 56. minutil šokeeris Elva neid taaskord. Richard Aland tõmbas kastis Markus Loki maha ning penaltipunktilt viis elvakad juhtima Martin Thomson. Eduseis aga pikalt ei püsinund, kui 60. minutil oli täpne Mark Anders Lepik. 13 minutit hiljem tõmbas Thomson Lepiku karistusalas maha ning Floral oli võimalus minna kohtumist esimest korda juhtima, kuid ründetuus ei suutnud seda palli seekord võrku saata.

76. minutil sekkus mängu Rauno Allikule, kellele polnud palju vaja, kui viis minutit hiljem sai ta jala valgeks ning Flora oli esimest korda kohtumist juhtima asunud. 84. minutil lisas ühe veel Martin Miller ning 4:2 võiduga edenes Flora karikafinaali. Soccernet.ee tegi mängust järgmised tähelepanekud:

1. Uimane Flora ja isukas Elva

Kohe kohtumise algusest oli Elva mängijate silmis näha põlemist ning taheti näidata, kelle koduväljakul mängitakse. Prooviti julgelt palliga mängida ning Florat tugevate jõududega kõrgelt pressida. Kohati toimis päris hästi ning ilmselt ei olnud ka Flora selleks valmis. Natukene uimaselt alustanud Floral oli keeruline leida käike ettepoole ning ei olnud selliseid loogilisi rünnakute ülesehitusi nagu me Premium liigas oleme harjunud nägema.

2. Flora vahetused tõid vajamineva lisakäigu

62. mänguminutil, seisul 2:2 tegi Flora oma esimese vahetuse, kui Välja asemel sekkus platsile Raunp Sappinen. Välja tegi tubli tööpäeva, kuid Sappineni lisandumine tõi ründesse vajaminevat teravust juurde. Teise vahetusmängijana sekkus Alliku, kes hakkas ka koheselt korralikult peavalu Elva kaitsjatele tekitama. Alliku viis Flora juhtima ning omas veel mitut head võimalust, kuid Elva puurilukk Karl Kruus seisis postide vahel suurepäraselt.

Mõlemad Flora vahetused tõid ründetegevusse värskust ning teravust, mis lõppkokkuvõttes otsustas ka mängu saatuse.

3. Mängu parim - Karl Kruus

Elva lasi endale küll lüüa neli väravat ja kaotas kohtumise, kuid skoor oleks võinud elvakate poolt vaadates olla kõvasti nukram. 18-aastane väravavaht tassis mitmel puhul Esiliiga satsi ning mängis oma noore ea kohta väga enesekindlalt.