Luup peale | Kaartide- ja väravaterohke mängu kallutas lõpus enda kasuks Tulevik (galerii!) (1)

FC Kuressaare ja Viljandi Tuleviku liigakohtumises teenisid mängijad kokku kümme kollast kaarti ja lõid viis väravat. Erinevad viigiseisud püsisid kokku üle 80 minuti, aga lõpuks teenis arvulises ülekaalus Tulevik võõrsil 3:2 võidu.

Mäng algas rahulikult ja võimalustevaeselt, pall käis tihti audis. Tasapisi sai Tulevik söödumängu käima ja valdas rohkem palli, aga 39. minutil asus Kuressaare juhtima, kui Sander Laht murdis karistusalasse ja saatis ilusa löögi tagumise posti äärde.

Vaid kolm minutit hiljem viljandlased viigistasid. Herol teenis ise penalti, mille saatis kindlalt alla nurka, Magnus Karofeld hüppas vales suunas.

Teise poolaja alguses jäi Kuressaare vähemusse, kuna Silver Alex Kelder korjas oma teise kollase kaardi. Seejärel läks Kuressaare 5-3-2 formatsioonilt üle 4-4-1 peale. Tulevik valdas kõvasti palli, aga kõigutas seda peamiselt keskväljal. Saarlased ei hakanud kõrgelt pressima, vaid hoidsid taga käigud kinni ning nõelasid 80. minutil. Üksik ründaja Mattias Männilaan näitas küll suuri väsimuse märke, aga suutis vasturünnakul ääre peal karistuslöögi teenida, misjärel ta ise Lahe tsenderduse peaga võrku suunas.

Tulevik viigistas teist korda veel kiiremini kui esimesel puhul. 82. minutil sooritas Martin Allik nurgalöögi, Atanda Ogungbe jätkas peaga ja Kristjan Kask pani palli võrku. Kask kandis sel hetkel kaptenipaela, mille oli saanud väljavahetatud Kaimar Saagilt.

Viigivärava lõi eelviimasel minutil ootamastust kohast Carson Buschman-Dormond. Tema tsenderdusena mõeldud pall lendas küljejoone lähedalt kaunilt tagumisse ristnurka ja pani külalised juubeldama. Tuleviku peatreener Jaanus Reitel debüteeris seega Premium liigas võidukalt.

Tähelepanekuid mängust:

1. Pehme penalti

11 meetri karistuslöök, mille Kristo Tohver Tuleviku kasuks määras, ei kuulunud ilmselgete penaltite hulka. Märten Pajunurme ja Heroli jalgade vahel küll mingi puude oli, kuid pigem tundus, et Herol otsis kontakti ja kukutas end ise.

Pajunurme nägu oli Tohveri otsuse järel suurt hämmeldust täis. Pärast avapoolaja lõpuvilet lahkus ta väljakult Heroliga juttu rääkides - asjaosalised mängijad püüdsid ilmselt omavahel selgeks rääkida, kas ja kui õigustatud penalti ikkagi oli.

Tuleviku mängijad said penaltist innustust ja langesid ka teisel poolajal paaril korral Kure trahvikastis murule. 66. minutil nõudis Kask aktiivselt uut penaltit, kui Pajunurm teda kätega tirinud oli. Seekord Tohver Pajunurme liigutust vea vääriliseks ei hinnanud, vastasel korral oleks keskkaitsja ilmselt saanud ka oma teise kollase kaardi, mis oleks jätnud Kure üheksakesi.

2. Kelder võttis kohe sisse enda koha edetabeli tipus

Kelder oli oma teise kollase kaardi auga välja teeninud. Ta libistas vastaste väljakupoolel rumalalt Tanel Langile jalgadesse ja ei hakanud isegi kohtunikuga vaidlema.

Eelmisel hooajal oli Kelder 12 hoiatusega Premium liiga suurim kollaste kaartide teenija. Nüüd läks ta oma kohale ehk kollaste kaartide edetabeli tippu juba Kuressaare aasta esimeses liigamängus.

Ometi oli Pajunurm Kuressaare uue hooaja eelvaate jaoks rääkides rõhutanud: "Läheme kindlasti ka tänavu väga agressiivse pressinguga peale, aga üht-teist peame selles osas parandama. Kollaseid kaarte ei ole plaanis sel aastal nii palju korjata, eelmisel aastal läks mõne faktori koosmõjul natuke liiaks." Praeguse seisuga veel midagi selles osas parandatud pole.

3. Atanda patustas ja ise heastas

Atanda Ogungbe tegi kümmekond minutit enne kohtumise lõppu küljejoone juures ebavajaliku vea väsinud Mattias Männilaane vastu, kellele ta jalgadesse libistas. Atanda sai selle eest kollase kaardi. Järgnenud karistuslöögi olukorras pidi just tema ise Männilaant katma, aga lubas ründajal peaga skoorida.

Samas heastas Atanda oma eksimuse juba kaks minutit hiljem, kui võitis Männilaane vastu õhuvõitluse teises karistusalas ja andis väravasöödu. Üldiselt paistiski Nigeeria keskkaitsja silma võimsa õhuvõitlejana.

4. Mängu parim - Carson Buschman-Dormond

Buschman-Dormond näitas vasakul äärel teravust ja head tehnikat. Ta tekitas esimese pooltunni parima võimaluse, kui tsenderdas Kasele pea peale, kuid ründaja ei suutnud mõnelt meetrilt peaga väravat tabada. Mitmed Carsoni tsenderdused läksid ka üle jala, aga neist viimane andis Tulevikule väärtusliku võidu, kuna maandus tagumises ristnurgas.

13. märtsil kell 16.00 Kuressaare kunstmurustaadionil

FC Kuressaare - Viljandi JK Tulevik  2:3 (1:1)
39. Sander Laht, 80. Mattias Männilaan - 42. pen. Herol Riiberg, 82. Kristjan Kask, 89. Carson Buschman-Dormond

Väravasöödud: 39. Oliver Rass, 80. Sander Laht - 42. x, 82. Atanda Ogungbe, 89. Tanel Lang
Hoiatused: 23., 48. Silver Alex Kelder, 42. Märten Pajunurm, 90+2. Markus Allast - 25. Nikita Komissarov, 27. Carson Buschman-Dormond, 30. Arc-En-Ciel Mintongo, 30. Sander Post (spordidirektor), 61. Daniil Petrunin, 79. Atanda Ogungbe, 85. Tanel Lang
Eemaldamine: 48. Silver Alex Kelder (Kuressaare)
Mänguolud: +3, pilves ilm, kunstmuru heas seisukorras
Pealtvaatajaid: 0, ei ole lubatud
Peakohtunik: Kristo Tohver
Abikohtunikud: Erkko Liiv, Jaan Roos
Neljas kohtunik: Rasmus Maalinn

Kuressaare: Magnus Karofeld, Michael Schjönning-Larsen (74. Rauno Tutk), Markus Allast, Ranon Kriisa, Oliver Rass, Sander Seeman, Silver Alex Kelder, Märten Pajunurm, Sander Laht, Mattias Männilaan, Rasmus Saar.
Varus: Kristen Lapa, Rauno Tutk, Tanel Neubauer, Sten Penzev, Ralf-Sander Suvinõmm.

Tulevik: Marten Ritson, Herol Riiberg, Kristjan Kask, Nikita Komissarov (90+1. Ridwan Babatunde), Kaimar Saag (68. Kazeem Bolaji), Tanel Lang, Martin Allik, Daniil Petrunin, Arc-En-Ciel Mintongo, Carson Buschman-Dormond, Atanda Ogungbe.
Varus: Karl Erik Jürisson, Ridwan Babatunde, Alex Roosalu, Kazeem Bolaji, Gustav-Hendrik Seeder, Daniel Tuhkanen.