Luup peale | Kaks Levadia meest sepistasid hilise värava, mis aitas Flora tiitlile lähemale (galerii!) (0)

Tallinna Levadia sai tiitliheitluses tagasilöögi, kui piirdus hilise omavärava tõttu Viljandi Tuleviku vastu 1:1 viigiga.

Juba esimesel minutil käis pall Tuleviku väravas, aga Nikita Andrejevile vilistati suluseis. Levadia jäi kohati liiga aeglaselt palli keskväljale kõigutama, kuid suutis ikkagi päris tihti äärtest tsenderduste ja nurgalöökideni jõuda. Pealelöökideni jõuti harva ja need jäid enamasti ebatäpseteks. Alles avapoolaja lõpuminutitel pidi Ingmar Krister Paplavskis ühe Marek Kaljumäe soorituse posti äärest püüdma.

Teist poolaega alustas Levadia teravamalt. Marko Lipp lõi viiekasti joonelt üle, aga 52. minutil skoor avati - Gando andis paremalt äärelt madala tsenderduse ja Tanel Langi jalast põrkas pall Rasmus Peetsonile, kes suunas selle värava alanurka.

Favoriit näis olevat võitu võtmas, kuid 88. minutil andis Levadiast Tulevikus laenul viibiv Vladislav Zanfirov tsenderduse ning mitme mehe tagant tuli pall vastu Markus Jürgensoni jalga, kust see omaväravaks põrkas. Endise Flora ja praeguse Levadia äärekaitsja omavärav tähendab seda, et Flora, kellel on niigi üks mäng varuks, saavutas tiitliheitluses ka kahepunktilise edumaa.

Tähelepanekuid mängust:

1. Juhkam pääses penaltiveast

18. minutil tegi Gerdo Juhkam kannaliigutuse maaslamava Gando näopiirkonda. Mäng oleks võinud minna hoopis teisiti, kui Levadia saanuks oma hooaja 19. penalti, aga Kristo Tohver jäi Gando nõudmiste suhtes eitavale seisukohale.

2. Levadia ei pääsenud derbi eel kadudeta

Enne suurt derbit Tallinna Flora vastu oli Levadial koguni kaheksa mängijat ühe kollase kaardi kaugusel mängukeelust. Kõik nad ei suutnud täna kaarti vältida, sest Gando tegi 72. minutil Mark Edurile tarbetu vea ja sai selle eest karistuse.

Mängu viimasel rünnakul võttis Gando lisaks ka teise kollase ehk kokku punase kaardi, kuna proovis trahvikastis penaltit kalastada.

Kõige suuremad derbieelsed kaod Levadia jaoks on aga punktid, mis saamata jäid. Tribüünil istunud Flora treenerid Jürgen Henn ja Joel Indermitte võisid rahul olla.

3. Tulevik suudab punkte võtta kõigilt

Augustis ka Nõmme Kaljult võõrsil hilise viigipunkti haaranud Tulevik on nüüd püsinud kaotuseta viis vooru järjest. Viljandlastel on ees kohtumised tugevate vastastega, kuid viimase aja tulemused on näidanud, et nad ei pea kartma kedagi.

Täna mängis Tulevik viiemehelise kaitseliiniga ja üksiku ründajaga. Ka pärast Levadia väravat jäid Sander Posti hoolealused oma plaanile kindlaks ning suutsid säilitada kannatlikkuse, oma momendi ära oodata ja selle vastaste abiga realiseerida.

4. Mängu parim - Rasmus Peetson

Peetson sooritas teisel poolajal kolm head pealelööki, millest üks läks väravasse, üks nõudis Paplavskiselt suurepärast tõrjetööd ja üks läks Tanel Langi rikošeti kaudu napilt üle lati.