Luup peale | Kui sajab, siis kallab: Transile koidab veerandsajandi pikim kaotusteseeria (galerii!) (0)

TJK Legion kerkis tabelipõhjast ja Narva Trans kordas oma viimase veerandsajandi pikimat kaotusteseeriat, kui Markus Vaherna hiline värav Legionile 1:0 võidu tagas.

Sportland Arenal peetud kohtumise esimestel minutitel käis kõva võitlus keskvälja nimel, misjärel saavutas Trans kontrolli ligikaudu pooleks tunniks. Oleksandr Koževnikov ja Arseni Kovaltšuk pääsesid ka lubavatest kohtadest löögile, aga esimene tabas väravavaht Ivans Baturinsist ja teine lõi üldse pallist mööda. Kaugelt pommitas korra Martin Käos ja kaks korda Deniss Dedetško, aga Baturins jäi alati peale.

Avapoolaja kümme viimast minutit möödusid aga omakorda Legioni initsiatiivil. Stefan Tšendei pääses kaks korda löögile, lüües esmalt väravavaht Maksim Pavlovile kehasse ja tabades teises olukorras väravaesiseid kaitsjaid. Nii astuti tagasi riietusruumidesse väravaid nägemata, mis oli tervikuna üsna õiglane tulemus.

Teisel poolajal käis initsiatiiv lahtisemalt käest kätte, kuid suures plaanis oli domineerivamaks pooleks ikkagi Trans. Poolvõimalusi esines mõlemal, aga midagi märkimisväärset ei sündinud pikka aega, kuniks Transi ründaja Volodõmõr Prõjomov kaks superšanssi sai. 69. minutil pääses ta Kovaltšuki tsenderduse järel viielt meetrilt tühja värava ees vabalt löögile, aga saatis pealöögi üle värava. Kümme minutit hiljem koksas ta seitsmelt meetrilt sarnaselt üle lati ka Aleksandr Zakarljuka tsenderdusest tulnud palli.

Volodõmõr Prõjomov. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Kui ise ei löö ... 85. minutil tõusis Markus Vaherna ise vasturünnakule, vahetas Pavel Dõmoviga seinasöödu ning leidis end seejärel Maksim Pavloviga silmitsi. Kindel löök tagumise posti kõrvale vallandas Legioni rõõmupeo ja lõi Transi tuju nulli, sest järelejäänud ajaga ei suutnudki nad enam tõsist ohtu kujutada. Soccernet.ee tähelepanekud:

1. Legion ei olegi punane latern

Markus Vaherna tõi kohtumise järel välja, et taseme poolest ei olegi Legioni näol tegemist võistkonnaga, mis peaks tabeli põhjas heitlema. Nii senised tulemused kui ka mängupilt kinnitavad, et neis on sisu rohkem kui eeldatud ja (kindlasti rohkem kui liigatabel näitab, sest seal sisalduvad ka neli hooaja eel määratud miinuspunkti).

Unustades miinuspunktid hetkeks ära, peaks Legionil olema koos 9 punkti ehk vaid 2 võrra vähem kui Tartu Tammekal ja 3 võrra vähem kui Narva Transil. Nende väravate vahe (-13) on samuti oluliselt lähemal Tammekale (-9) ja Transile (-6) kui Pärnu Vaprusele (-22) ja Tallinna Kalevile (-33). Samuti on kõik Legioni mängud tabeli keskmikega üsna võrdsed olnud, Tammekaga tehti viik, Transiga on nüüd kirjas kaotus ja võit ning Kuressaarest naasti napi allajäämisega.

Nii on seninähtu põhjal igati mõistlik nõustuda, et Legion peaks kuuluma pigem tabeli keskmike kui tabeli viimaste hulka.

2. Transi kaotusteseeria kisub rekordiliseks

2017. aasta suvel kaotas Trans meistriliigas kuus mängu järjest. Alates 1997. aasta hooajast, kuhu ulatub jalgpalliliidu digitaliseeritud tulemuste arhiiv, ei ole Trans kordagi rohkem liigamänge järjest kaotanud. Niisiis kordab Trans nüüd vähemalt oma viimase veerandsajandi kõige kehvemat seeriat.

Aga see seeria ei pruugi veel niipea lõppeda, sest Transi järgmisteks vastasteks Premium liigas on Paide Linnameeskond ja FC Flora, enne kui nad Pärnu Vaprusele külla sõidavad. Samuti ei ole veel selge, kuhu lükkub edas Transi ja Nõmme Kalju vaheline liigamäng. Kõigepealt tuleb maha pidada karikavõistluste poolfinaal, kus samuti vastaseks Kalju, aga see mäng nimetatud statistikasse ei lähe.

Praegu võib tunduda see uskumatuna, et alles 13. aprillil ehk vähem kui kuu aega tagasi jagas Trans liigatabelis neljandat kohta koos Paide Linnameeskonnaga, olles võitnud kuuest esimesest liigamängust neli ja alistades lisaks karikavõistluste veerandfinaalis Tammeka. Kuus mängu hiljem on seis kardinaalselt erinev.

Kevin Aloe. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

3. Vigastustelaine ei halasta

Üheks Transi mõõna põhjuseks on teadagi vigastustelaine, mis ei ole nende mitte just kõige paksemale koosseisule armu andnud. Tänagi sõideti pealinna kõigest viie varumehega, kusjuures üllatuslikult puudus sealt ka raudvara Irie, kelle asemel pidi keskväljal koha sisse võtma Oleksandr Koževnikov, kes tavapäraselt tegutseb äärel.

Mängitud sa vaevalt veerandtund, kui sünnipäevalaps Kevin Aloe vigastas tagareit ja tuli samuti välja vahetada. Transi valikute piiratusest annab märku see, kui palju sunnitud ümberkorraldusi see kaasa tõi: Aloe kohale vasakkaitsesse läks Jevgeni Demidov, kes seni mängis paremal äärel. Paremale äärele läks Koževnikov, kes seni mängis keskvälja kõrgeima mehena. Ründavama rolli võttis keskväljal sisse Aleksandr Zakarljuka ning 16-aastane Žuravljov sekkus tema kohale.

Transil on nüüd nädal aega ridade korrastamiseks, sest ülioluline karika poolfinaal on kavas 15. mail.

4. Mängu parim - Markus Vaherna

Hooaja eel Legioniga liitunud Vaherna teenis esialgu näpuotsaga minuteid, aga viimaseks neljaks kohtumiseks on ta juba 90 minuti vormis ning nüüd tuli ka oodatud värav. 23-aastane mees lisab Legioni noorele ründeosakonnale kogemust ja rammu.