Luup peale | Levadia oli rünnakul soliidne, aga eksimused kaitses karistati valusalt ära (1)

Karl Rudolf Õigus ja Manucho. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Tallinna FCI Levadia mängis Euroopa liiga esimeses eelringis kaks korda eduseisu maha ning kaotas võõrsil Fääri saarte klubile Torshavni B36-le lisaajal 3:4.

Levadia oli esimesel poolajal selgelt parem meeskond väljakul. Markus Jürgenson ei realiseerinud esimesel poolajal 11 meetri karistuslööki. Lisaks oli Levadial veel poolvõimalusi, kuid väravaid ei löönud kumkbi meeskond. See tähendab, et ülejäänud aja jooksul löödi seitse väravat.

Levadia haaras juhtohjad Karl Rudolf Õiguse tabamusest 52. minutil, kuid paarkümmend minutit hiljem tegi lühikese aja jooksul kaks korda skoori B36 ründaja Sebastian Pingel. Kümmekond minutit enne normaalaja lõppu skooris Tervor Elhi ning mäng läks lisajale.

Lisajaal sai Levadia jälle eduseisu, kui Manucho skooris 101. minutil. See polnud aga kõik, sest ülejäänud kaks tabamust löödi võõrustajate poolt. Ragnar Samuelsen sahistas 107. ja Hannes Agnarsson 113. minutil. Kõik oleks võinud olla teisti, sest Elhi kukkus 3:3 seisul B36 karistusalas, kuid kohtunik ei määranud Levadiale mängu teist penalit ... Soccernet.ee tähelepanekud mängust:

1. Null minutit Premium liigas, 105 minutit Euroopa liigas

Kui 90 minutit enne avavilet tulid UEFA koduleheküljele meeskondade koosseisud, torka silma, et keskväljamees Igor Žurahhovski ei mahtunud isegi pingile. Levadia teatas enne mängu algust Soccernet.ee-le, et ukrainlane ei tundnud end Torshavni kunstmuruväljakul mugavalt. Tema asemel pääses algkoosseisu 17-aastane Artjom Komlov, mitte temast oluliselt kogenum Rasmus Peetson, kes Levadia teatel ei olnud sajaprotsendiliselt terve. Otsustati mitte riskida. Või siis vastupidi. Riskida, sest Komlov ei ole tänavusel hooajal kordagi Premium liigas väljakul käinud.

Levadia treenerid eesotsas Vladimir Vassiljeviga tegid sisuliselt ainuõige otsuse, sest Komlov oli esimesel poolajal parim mees väljakul. Komlov oli terav ja loominguline, leidis meeskonnakaaslasi heade söötudega ning tekitas väravavõimalusi. Komlov mängis esimesel poolajal suurepäraselt löögile Markus Jürgensoni, kes ei realiseerinud sajaprotsendilist võimalust, sest B36 väravavaht Roi Mork Hentze pareeris tema pommlöögi suurepärase reaktsioonitõrjega.

Komlovi mäng oleks äärepealt läbi saanud juba esimesel poolajal, kui B36 poolkaitsja Eli Nielseni mängis ohtlikult ning leidis oma putsakorkidega üles Komlovi pea. Veri lahti. Komlovi tohterdati, noormees sai endale valge peapeale ja mäng jätkus. Koos Komloviga. Teisel poolajal kerkisid Levadia poolel rohkem esile teised mängijad, ent Komlov hoidis klassi kõrgel. Ta pääses teenitud puhkusele enne lisaaja teise poole algust ehk kokku 105 minutit.

2. Karl Rudolf Õigus - koondisetasemel jalgpallur?

Levadia (ääre)poolkaitsja Karl Rudolf Õigus on teeninud aina rohkem Levadia peatreeneri Vladimir Vassiljevi usaldust. Ta on koduses Premium liigas näidanud, et suudab mängida korralikul tasemel ja teeb seda stabiilselt. Nüüd kirss tordil Euroopa liigas.

Tema enesekindlus palliga ja suurepärane klapp meeskonnakaaslastega, seekord eriti Mark Oliver Roosnupuga, justkui tõestavad, et Vassiljev on leidnud jokkeri, kellele keerulistel aegadel toetuda. Õigus on üks Levadia mängija, kes saab oma esitusega rahule jääda. Juhtvärav - milline koostöö Roosnupuga, milline konksutamine ja milline löök. Lisaks tekitas ta võimalusi teistele.

Karl Rudolf Õigus. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

Lähiajal selgub, millised mängijad kutsub Eesti koondise peatreener Karel Voolaid mängudeks Gruusia ja Armeeniaga rahvusmeeskonda. Roosnupp on kõigi eelduste kohaselt Voolaidi nimekirjas, kuid võib-olla saab end koondisetasemel proovile panna ka 21-aastane Õigus. Selle ja paljude eelnevate mängude põhjal mees väärib seda kutset. Koondisedebüüt tulekul?

Lisaks Komlovile, Õigusele, Roosnupule tuleb esile tuua Manuchot ja Trevor Elhit, kelle abil Levadia ründemäng toimis soliidselt. Elhi ei jäänud palju Õiguse paremäärele alla. Ja Manucho ... Levadia ründaja võitles B36 keskkaitsjate vastu mehe eest. Ta võitis palju palle ja lükkas need edasi äärtele, kus eelnevalt mainitud mehed edasi tegutsesid. Lisaks sai Manucho kirja värava ja teenis penalti. Korralik õhtu Euroopas. Meeldetuletuseks: Manucho on tänavusel hooajal teeninud mänguaega peamiselt Levadia duubelmeeskonnas. Esiliigast Euroopasse. Pole paha.

3. Levadia kaitsjad eksisid, B36 ründaja karistas

Levadia peatreener Vladimir Vassiljev ütles pärast mängu Soccernet.ee-le, et Fääri saarte klubil oli neli võimalust ja kõik need realiseeriti väravateks. Võib-olla on tal õigus, kuid saab öelda ka teistmoodi: Levadia eksis neli korda ja kõik need karistati väravateks. Karm.

15-20 minutit enne normaalaja lõppu kerkis kodumeeskonna sangariks Sebastian Pingel, kes esimese värava puhul ennetas karistusalas Zurab Otšigavat ning teise puhul kaotas Maksim Podholjuzin B36 ründaja lihtsalt ära. Karistati valusalt. Sellisel tasemel karistataksegi.

B36 kolmanda värava puhul Pingel suurt rolli ei mänginud, kuid Levadia kaitse magas jälle teisel korrusel. Taas Podholjuzin. Neljanda värava võib sisuliselt Pingeli nimele kirjutada, sest tema oli mees, kes surus Otšigava osavalt ära, söötis palli värava ette, kus meeskonnakaaslane Hannes Agnarsson pani mängule ja Levadia euroteekonnale punkti. B36 neli, Levadia kolm.

4. Mängu parim - Sebastian Pingel

Loe uuesti kolmandat punkti. B36 ründaja Sebastian Pingel lõi kaks väravat ja andis ühe resultatiivse söödu. Kangelane. Kui oled osaline kolmes väravas ja sinu meeskond pääseb eurosarjas järgmisesse ringi, siis pead olema parim mees väljakul.