Luup peale | Merisalu iluväravast jätkus Aarna lahkumismängus rõõmu vaid üheks minutiks (lisatud galerii!) (0)

Signy Aarna lõpetas koondisekarjääri. Foto: Katariina Peetson / jalgpall.ee

Eesti naiste koondise aasta esimene kodumäng pakkus väga sündmusterohked lõpuminutid, kuid andis Malta vastu 1:2 kaotuse. Pika koondisekarjääri lõpetanud ründaja Signy Aarna mängis 36 minutit.

Aarna, keda on viimase 1,5 aasta jooksul kasutatud koondises kaitsjana, naasis täna oma traditsioonilisele positsioonile ehk ründesse. Kaptenipaelaga Põlva Lootose kasvandik püüdis seitsmendal minutil Malta kaitsjate vahelt läbi murda, aga tema puude läks liiga pikaks. 20. minutil andis ta karistusalasse läbisöödu, mis jäi Lisette Tammikule paraku selja taha.

Aarna mäng sai läbi 0:0 viigiseisul 36. minutil, kui ta ovatsioonide ja kallistuste saatel välja vahetati. "Signy Aarna - legend eluajal," oli tabavalt kirjas tribüünil lehvinud plakatil. Pikemalt kallistas päevakangelast küljejoone taga praegune treener ja varasem kaasmängija Anastassia Morkovkina.

Endise Kuopio Pallokissati ja Aland Unitedi ründaja saagiks koondises jäi 107 ametlikku mängu (selles arvestuses jagab ta läbi aegade kolmandat kohta) ja 26 väravat (selles arvestuses asub ta Morkovkina järel teisel kohal). Enne avavilet anti Aarnale üle ka autahvel särginumbriga 107.

Eesti koondis oli avapoolajal väravale kõige lähemal 34. minutil, kui Kristina Bannikova suunas Jaanika Volkovi karistuslöögi kõhuga posti. Malta tekitas oma vasakult äärelt lubavaid kontrarünnakuid ja pääses korduvalt ohtlikelt positsioonidelt löögile, kuid pallid lendasid liiga lähedale Karina Korgile, kes tõrjus kõik ära.

Alates 60. minutist hakkas Malta tekitama ridamisi suurepäraseid momente. Kork tegi paar supertõrjet, mõnel puhul löödi lähedalt mööda. Aga 73. minutil võrk sahises, kui Haley Bugeja lõi 20 meetrilt alla nurka - 0:1.

Just minut enne avaväravat oli Eesti teinud nelikvahetuse, vahetades välja korraga neli kõige ründavamat mängijat. Üks neljast sekkujast oli Liisa Merisalu, kes andis paremalt äärelt paar head tsenderdust ning lõi 88. minutil ilusa viigivärava, mis saab aasta lõpus olema ilmselt üks suurimaid kandidaate Annika auhinnale - Merisalu saatis otse õhust Kelly Roseni tõstetud palli tagumisse nurka.

Paraku ei kestnud rõõm viigivärava üle kaua, sest juba järgmisel minutil tulistas Stephania Farrugia ristnurka, vormistades külaliste 2:1 võidu. Tähelepanekuid mängust:

1. Vastaste kapten mängis vähem kui Aarna

Aarna viibis oma 36 mänguminutiga platsil siiski oluliselt kauem kui Malta kapten, Vlada Kubassova klubikaaslane (Serie A klubis Como) Emma Lipman. Juba kolmandal minutil sai Lipman vigastada, kui põrkas nurgalöögi olukorras Korgiga valusalt kokku.

Teda tohterdati algul väljakul ja siis väljaku kõrval. Üheksandal minutil tegi vahepeal vähemuses mänginud Malta lõpuks sunnitud vahetuse ära, saates platsile Stephania Farrugia.

2. Mõlema naiskonna üks värav tühistati

Kaheksandal minutil, kui Malta viibis väljakul vähemuses, lõi Vlada Kubassova värava, mis tühistati Aarna suluseisu tõttu. Lisette Tammik kasutas ära puurivaht Janice Xuerebi ebaõnnestunud väljalöögi ja tõstis palli värava ette, kus suluseisu-positsioonil Aarna läks aktiivselt palli peale, aga ei ulatanud selleni ning Kubassova saatis selle latipuutega võrku.

88. minuti lõpus, vahetult enne otsustavat väravat tühistati suluseisu tõttu üks Malta tabamus, kui võrku oli sahistatud läbisöödu järel viiekasti nurgast.

3. Kõige viimasel rünnakul oli viik väga lähedal

Lõpuminutitel oli pakutud juba kahte loetud ja ühte lugemata väravat, aga see polnud veel kõik - viimasel rünnakul, 90+6. minutil tekkis Eestil suurepärane 2:2 viigivõimalus.

Kork saatis pika palli ette ja see maandus Emma Treibergi ees. Vahetusest sekkunud ründaja lähilöök lendas aga väravast mööda. Seetõttu teenis Malta 11. omavahelises kohtumises Eesti vastu seitsmenda võidu, Eestil on võite ainult üks ja viike kolm.