Luup peale | Möll pronksile: Paide ehitas omale ühe, Flora käkkis kaks vastu (4)

Paide Linnameeskonna ja Tallinna Flora vaheline võitlus pronksmedalite nimel muutus oluliselt põnevamaks, kui Flora karistas ära ühe vastaste jämeda eksimuse ja Paide vastas samalaadselt kahega.

Nagu Paide ja Flora duellides tavaks, alustati ka seekord Paide kunstmurul otsekohe tulevärgiga. Juba esimese kolme minutiga pääsesid Dimitri Jepihhin ja Abdoulie Ceesay ohtlikest positsioonidest löögile, aga ei saanud palli raamide vahele. Kui ise ei löö ... Tony Varjund viis 4. minuti alguses hoopis Flora juhtima, röövides Predrag Medicilt vastaste kasti juures palli ja lahendades olukorra ise - 0:1!

21. minutil oli Paide kord vastaste kasti juures pall vahelt näpata ja olukord ära karistada. Mihhail Kolobovi ebaõnnestunud klaarimine lendas otsejoones Milan Delevicile, misjärel Jepihhin pani paremalt terava söödu värava ette ning pall põrkas Grünvaldi õnnetust põrkest omaväravaks - 1:1! Viis minutit hiljem raksatas Robi Saarma üritus Flora väravaposti.

Mäng jätkus lahtiselt ja suures plaanis võrdselt, olgugi et Flora valdas pisut rohkem palli ja Paide panustas kiirematele lahendustele. 39. minutil lõi Sergei Zenjov kasti paremast küljest ohtlikult, aga Ebrima Jarju vastas suurepärase ühtekäetõrjega. 45+1. minutil pääses Ceesay karistuslöögijärgses olukorras viiekastist peaga löögile, aga saatis palli üle värava.

Vaid 40 sekundit jõudis teisest poolajast mööduda, kui Flora viis ise Paide juhtima. Kolobov oli ihuüksinda seitsme meetri kaugusel väravast ja suunas palli rinnaga Grünvaldi suunas tagasi, aga väravavaht ei osanud seda oodata ja pall põrkas juba teiseks omaväravaks - 2:1!

Flora haaras pallikontrolli üha jõulisemalt enda kätte, kuid jäi väravavõimaluste tekitamisel hätta. Paide vasturünnakud olid ohtlikumad. 80. minutil mängis Henrik Ojamaa Thomas Agyepongi penaltipunkti juurest löögile, aga Ghana leegionär saatis palli väravast mööda. 83. minutil ei suutnud aga Daniel Luts tagumise posti juurest Siim Lutsu söötu tühja võrku lükata.

Paide värava ees kiskus tuliseks alles lõpuminutitel. 88. minutil vastas Jarju pantrihüppega Zenjovi võimsale löögile trahvikastijoonelt. 90. minutil suunas Kristo Hussar Konstantin Vassiljevi nurgalöögist tulnud palli värava eest läbi, aga ülinapilt tagapostist mööda.

Lisaminutitel keesid tunded üle, kui Vladislav Kreida korjas lühikese aja jooksul protestimise ja jõulise tõukamise eest kaks kollast kaarti. Väljaku kõrvalt saadeti minema ka Kreida poolt tõugatud Paide väravavahtide treener Jüris Sahkur, põhjuseks jätkamisega viivitamine. Soccernet.ee tähelepanekud:

1. Möll pronksile

Sellise loosungiga tuli mängu eel välja Paide Linnameeskonna sotsiaalmeedia kanal, viidates sellega 1995. aasta surematule märulifilmile "Möll Bronxis". Nagu tellitult, rullus väljakul lahti hoogne, võitluslik ja parajalt meelelahutuslik lahing, mille üle oleks võinud uhke olla ka Jackie Chan. Stsenaarium ei olnud küll kõige originaalsem, aga see ei sega Hollywoodis kedagi.

Kõigis neljas omavahelises mängus läks Flora väga varakult juhtima - märtsis skooris Daniil Kuraksin 3. minutil, aprillis Kristo Hussar 2. minutil, juunis Vladislav Kreida 15. minutil ja nüüd Tony Varjund 4. minutil. Kevadel vastas Paide mõlemas mängus 31. minutil viigiväravaga, juunis lõi Flora 32. minutil oma teise ja nüüd jõudis Paide viigini 21. minutil.

Teised poolajad selles duellis on aga sel aastal nelja mänguga ainult kolme väravat näinud.

2. Vassiljev leidis eest uue probleemi

Ligi kaks kuud vigastuspausi pidanud Konstantin Vassiljev naasis selleks kohtumiseks Flora varumeestepingile, asus juba avapoolaja lõpus aktiivselt sooja tegema ning vahetati teiseks kolmveerandtunniks platsile. Flora väravavahtide treener Aiko Orgla avaldas ETV2 poolajastuudios, et Vassiljev tuleb väljakule, "lahendamaks probleemi Flora vasakul äärel". Välja võeti vasakkaitsja Sten Patrick Prunn, kelle kohale liikus keskväljalt Markus Soomets, vabastades koha Vassiljevile.

Juhtumisi tegi aga ka Paide poolajapausil sellel äärel vahetuse, sest vigastada saanud Dmitri Jepihhin tuli asendada Daniel Lutsuga. Just Jepihhin valmistas avapoolajal Florale kõige rohkem peavalu, võttes järjekindlalt ja tulemuslikult kaitsjaid ette.

Tagatipuks muutus olukord juba 40 sekundi järel, sest kui sinnamaani vajas väravat Paide ning Flora peamiseks mureks oli kaitses asjad kontrolli all hoida, siis järsku sattus hoopis tiitlikaitsja seljaga vastu seina. Vassiljev saabus, et lahendada ühte probleemi ja dirigeerida vasturünnakuid, aga leidis eest hoopis teise probleemi ja pidi hakkama murdma organiseerunud kaitset.

Pallivaldamine kandus üha ülekaalukamalt Flora kasuks ja Vassiljev paistis kohati silma hea väljakunägemisega, kuid suures plaanis tuli Paide eduseisu kaitsmisega eeskujulikult toime. Floral ei tekkinud väga häid väravavõimalusi ja nappis isegi standardolukordi, kus Vassiljevi jalg võinuks otsustavaks saada. Alles päris lõpu eel tõi üks tema nurgalöök kaasa tugeva väravalõhna.

3. Läheb põnevaks!

Enne käimasolevat hooaega oli Paide võitnud Flora vastu 60 meistriliiga mängust üheainsa. Sel aastal pöörati jõudude vahekord järsult ümber, võites neljast omavahelisest liigamängust koguni kolm. Sellest hoolimata on see pigem ebatõenäoline, et Paidel õnnestub esimest korda ajaloos ka liigatabelis Florast eespool lõpetada.

Paide võimalused on siiski igati realistlikud, sest vahe Floraga vähenes ühele punktile ning mängida jääb veel neli vooru. Florat ootab juba kolmapäeval kodumäng Nõmme Kaljuga, kellele nad septembris 0:3 kaotasid, ning Vladislav Kreida korjas endale taaskord mängukeelu. Paide mängib samal ajal võõrsil Pärnu Vaprusega. Seega pole sugugi välistatud, et kolmapäeva õhtuks on Paide juba pronksikursil.

Paidel jääb veel mängida Vaprusega võõrsil, Tammekaga kodus, Unitediga võõrsil ja Levadiaga kodus. Floral aga Kaljuga kodus, Kuressaarega kodus, Levadiaga võõrsil ja Kaleviga kodus. Võrdsete punktide korral kuulub eelis tänu omavaheliste mängude saldole Paidele.

4.  Mängu parim - Milan Delevic

Flora värava ehitas keskväljamees Predrag Medic, Paide kaitseliin tuli aga vastaste takistamisega eeskujulikult toime. Eriti paistis kaitsjatest silma Delevic, kes säras mitme olulise blokiga ning toetas oma tavapäraselt kõrge kvaliteediga ka keskvälja tegemisi.

20. oktoobril kell 14.30 Paide kunstmuruväljakul

Paide Linnameeskond - Tallinna FC Flora 2:1 (1:1)
21. ov. Evert Grünvald, 46. ov. Mihhail Kolobov - 4. Tony Varjund

Väravasöödud: 21. Dimitri Jepihhin, 46. x - 4. x
Hoiatused: 45+2. Predrag Medic, 49. Nikita Baranov - 45. Sten Patrick Prunn, 51. Sergei Zenjov, 90+1., 90+3. Vladislav Kreida
Eemaldamised: 90+3. Jüris Sahkur (väravavahtide treener) - 90+3. Vladislav Kreida
Mänguolud: +11, päikesepaisteline ilm, kunstmuru väga heas seisukorras