A. LE COQ PREMIUM LIIGA
MEESTE KOONDIS
NAISTE KOONDIS
EESTLASED VÕÕRSIL
SOCCERNET
Narva Trans andis taaskord edu käest ja jäi tühjade kätega, kui Edrisa Lubega poolt välja näideldud penalti aitas Paide Linnameeskonnal 2:1 võidu võtta.
Trans oli ise penaltipunktilt juhtima läinud, aga kõige enam kõneainet pakkunud moment viigistas avapoolaja keskel seisu ning sealt alates hakkas mäng peakohtunik Siim Rinkenil tasapisi käest libisema.
Vaatamata mitmetele kollastele kaartidele püsis põhirõhk veel sportlikul poolel kuni 73. minutini, mil Kristofer Pihti pealöök Paide juhtima viis. Selles väravas iseenesest polnud midagi vastuolulist, kuid seejärel tõusid pinged haripunkti ning kui kohtunik reageeris sellele senisest veelgi tugevama kaardisajuga, siis ei suutnud see enam konflikte leevendada, vaid mõjus pigem kui lõkkesse visatud õli. Soccernet.ee tähelepanekud mängust:
1. Paide kaitse käriseb taas
Trans tegi 11 minutiga seda, mida ei suutnud eelmisel aastal 360 minuti jooksul kordagi - lõi Paidele värava. Martin Kase jäi lahtist palli rünnates pisut hiljaks ja sellest piisas, et Chinedu Geoffrey'le penaltiviga põhjustada. Zakarljuka realiseeris kindlalt.
Esimese 20 minuti jooksul oli Transil veel kaks lubavat võimalust. Seejärel saadi külaliste ründejõud küll paremini kontrolli alla, kuid krobeline algus näitas sellegipoolest taas Paide keskkaitse haavatavust. Kui eelmisel aastal lasi Paide endale lüüa kõigest 0,83 väravat mängu kohta (paremuselt teine näitaja Flora järel), siis tänavu on oma võrgust korjatud ligi kaks korda rohkem palle - 1,57 mängu kohta.
2. Lubega vastuoluline päev: fantoompenalti ja uskumatu raiskamine
Paide talvine täiendus Edrisa Lubega on pannud jalgpalliringkonnad endast rääkima oma suurepäraste võimete pärast - nii kiiruslike ja tehniliste oskuste kui ka hüppevõimega. Nüüd tuleb sellesse nimistusse lisada ka näitlejameisterlikkus. Telekordused näitasid, kuidas Aleksandr Ivanjušin tõmbas Paide penaltiolukorras oma jalad selgelt tagasi, aga Lubega viskus murule sellise veenvusega nagu oleks ta seda liigutust trennis kõvasti harjutanud.
Oli see nüüd karma või varjatud süütunne, aga teisel poolajal paistis Lubega omakorda silma uskumatu raiskamisega. Veerandtunni jooksul panid kaaslased talle kandikul ette koguni kolm ideaalset väravavõimalust, aga kõik otsustavad puuted jäid kas ebatäpseks või leidsid väravavahi.
Realiseerimise seisukohalt ei olnud Paidel üldse tore päev, sest kuigi vahetusest sekkunud Kristofer Piht lõi otsekohe võiduvärava, suutis ka tema seejärel luhta lasta kolm väravavõimalust, mille puhul eksimine näis olevat keerulisem kui täideviimine.
3. Trans peab vaatama peeglisse, mitte kohtunike suunas
Transi esitus on tänavu kõikunud briljantsuse ja käpardlikkuse vahepealsel alal, kusjuures seda pahatihti ka mängude sees. Tänased esimesed 25 minutit meenutasid briljantset, kuid seejärel hakkas distsipliin logisema ning viimasel 20 minutil minetati see täielikult. Ofosu Appiahi naasmine annab kaitseliinile hoopis teise näo, kuid lõpu eel kaotas ka tema pea, tehes Pihti vastu jõhkra vea, mille järgne rüselus kulmineerus Irie minemasaatmisega. Ülioluline oli meeskonna jaoks ka Aleksandr Zakarljuka naasmine keskväljale, sest just tema hea tegutsemine muutis Transi üleminekud taas kiireks ja kvaliteetseks.
Paraku lendasid kõik positiivsed märgid lõpuks ikkagi porri. Jah, kohtunike otsused läksid Transi vastu. Jah, seda on ennegi juhtunud. Aga ei, kohtunike süüdistamine, distsipliini kaotamine ja ebaõigluse üle kurtmine ei aita, vaid ainult vastupidi. Transil oli täna piisavalt kvaliteeti, et võtta punkte ebaõnnest hoolimata, kuid niimoodi närve kaotades osutub see võimatuks ülesandeks. Arusaadav, et pikk ebaõnnestumiste jada tekitab pingeid, kuid neist ei saa lahti vabandusi otsides, vaid ainult enda suhtumist muutes.
4. Mängu parim - Siim Luts
Paide meeskonnast ei tõusnud seekord esile üht selgelt parimat meest. Ründajad olid küll pidevalt aktsioonis, kuid järjepidevat raiskamist arvestades ei saa neid esile tuua. Välja võib tuua Lutsu, kel oli lisaks penalti realiseerimisele oluline roll võimaluste loomisel ning kelle tegutsemine teenis ka mitmeid ohtlikke standardolukordi.
Mitteametlik protokoll:
14. juunil kell 15.00 Paide linnastaadionil
Paide Linnameeskond - JK Narva Trans 2:1 (1:1)
27. pen. Siim Luts, 73. Kristofer Piht - 11. pen. Aleksandr Zakarljuka
Väravasöödud: 27. Edrisa Lubega, 73. Andre Frolov - 11. Chinedu Geoffrey
Hoiatused: 40. Siim Luts, 75. Kristofer Piht, 77. Sander Sinilaid, 87. Bruno Caprioli - 43. Aleksandr Ivanjušin, 44. Artjom Škinjov, 49. Viktor Plotnikov, 59. Roman Nesterovski, 68., 77. Irie, 71. Roman Sobtšenko, 76. Ofosu Appiah, 87. Chinedu Geoffrey
Eemaldamine: 77. Irie
Mänguolud: +21, päikesepaisteline ilm, muruväljak rahuldavas seisukorras
Peakohtunik: Siim Rinken
Abikohtunikud: Maikel Mikson, Egerd Pajustik
Neljas kohtunik: Jagnar Jakobson
Paide: Mait Toom, Mikel Gurrutxaga, Muhammed Sanneh, Edrisa Lubega (72. Kristofer Piht), Andre Frolov, Martin Kase, Sander Sinilaid (80. Bruno Caprioli), Sergei Mošnikov (67. Joseph Saliste), Siim Luts, Edgar Tur, Karl Mööl.
Varus: Mattias Sapp, Kristofer Piht, Bruno Caprioli, Siim Aer, Kevin Kauber, Joseph Saliste, Kevor Palumets.
Trans: Andreas Vaikla, Aleksandr Ivanjušin, Roman Nesterovski, Aleksandr Zakarljuka, Ofosu Appiah, Nikita Mihhailov, Artjom Škinjov, Roman Sobtšenko (84. Arseni Kovaltšuk), Irie, Viktor Plotnikov (54. Nurlan Novruzov), Chinedu Geoffrey.
Varus: Aleksei Matrossov, Nikita Savenkov, Nurlan Novruzov, Raivo Saar, Maksim Tšerezov, Martin Käos, Arseni Kovaltšuk.
Tabeliseis:
Loe Soccernet.ee kokkuvõtteid Premium liiga hooajast 2024!
Soccernet.ee taskuhääling "Pikk ette (ja ise järele)" nii helis kui ka pildis!
Soccernet.ee pikemad intervjuud, reportaažid, persoonilood, arvamused ...
Nelja-aastase pausi järel naaseb naiste saali Meistriliiga, kõikidel soovijatel ei lubata osaleda
Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:
Loe Soccernet.ee värskemaid eksklusiivlugusid:
Soccernet.ee heidab koostöös RefPaliga pilgu kohtunikemaailma. Mis on õige, mis on vale ja miks?