Luup peale | Paidel vedas fantoompenaltiga, aga Trans ei tohi kohtunike taha pugeda (galerii!) (0)

Edrisa Lubega ja Ofosu Appiah. Foto: Liisi Troska

Narva Trans andis taaskord edu käest ja jäi tühjade kätega, kui Edrisa Lubega poolt välja näideldud penalti aitas Paide Linnameeskonnal 2:1 võidu võtta.

Trans oli ise penaltipunktilt juhtima läinud, aga kõige enam kõneainet pakkunud moment viigistas avapoolaja keskel seisu ning sealt alates hakkas mäng peakohtunik Siim Rinkenil tasapisi käest libisema.

Vaatamata mitmetele kollastele kaartidele püsis põhirõhk veel sportlikul poolel kuni 73. minutini, mil Kristofer Pihti pealöök Paide juhtima viis. Selles väravas iseenesest polnud midagi vastuolulist, kuid seejärel tõusid pinged haripunkti ning kui kohtunik reageeris sellele senisest veelgi tugevama kaardisajuga, siis ei suutnud see enam konflikte leevendada, vaid mõjus pigem kui lõkkesse visatud õli. Soccernet.ee tähelepanekud mängust:

1. Paide kaitse käriseb taas

Trans tegi 11 minutiga seda, mida ei suutnud eelmisel aastal 360 minuti jooksul kordagi - lõi Paidele värava. Martin Kase jäi lahtist palli rünnates pisut hiljaks ja sellest piisas, et Chinedu Geoffrey'le penaltiviga põhjustada. Zakarljuka realiseeris kindlalt.

Esimese 20 minuti jooksul oli Transil veel kaks lubavat võimalust. Seejärel saadi külaliste ründejõud küll paremini kontrolli alla, kuid krobeline algus näitas sellegipoolest taas Paide keskkaitse haavatavust. Kui eelmisel aastal lasi Paide endale lüüa kõigest 0,83 väravat mängu kohta (paremuselt teine näitaja Flora järel), siis tänavu on oma võrgust korjatud ligi kaks korda rohkem palle - 1,57 mängu kohta.

2. Lubega vastuoluline päev: fantoompenalti ja uskumatu raiskamine

Paide talvine täiendus Edrisa Lubega on pannud jalgpalliringkonnad endast rääkima oma suurepäraste võimete pärast - nii kiiruslike ja tehniliste oskuste kui ka hüppevõimega. Nüüd tuleb sellesse nimistusse lisada ka näitlejameisterlikkus. Telekordused näitasid, kuidas Aleksandr Ivanjušin tõmbas Paide penaltiolukorras oma jalad selgelt tagasi, aga Lubega viskus murule sellise veenvusega nagu oleks ta seda liigutust trennis kõvasti harjutanud.

Oli see nüüd karma või varjatud süütunne, aga teisel poolajal paistis Lubega omakorda silma uskumatu raiskamisega. Veerandtunni jooksul panid kaaslased talle kandikul ette koguni kolm ideaalset väravavõimalust, aga kõik otsustavad puuted jäid kas ebatäpseks või leidsid väravavahi.

Realiseerimise seisukohalt ei olnud Paidel üldse tore päev, sest kuigi vahetusest sekkunud Kristofer Piht lõi otsekohe võiduvärava, suutis ka tema seejärel luhta lasta kolm väravavõimalust, mille puhul eksimine näis olevat keerulisem kui täideviimine.

3. Trans peab vaatama peeglisse, mitte kohtunike suunas

Transi esitus on tänavu kõikunud briljantsuse ja käpardlikkuse vahepealsel alal, kusjuures seda pahatihti ka mängude sees. Tänased esimesed 25 minutit meenutasid briljantset, kuid seejärel hakkas distsipliin logisema ning viimasel 20 minutil minetati see täielikult. Ofosu Appiahi naasmine annab kaitseliinile hoopis teise näo, kuid lõpu eel kaotas ka tema pea, tehes Pihti vastu jõhkra vea, mille järgne rüselus kulmineerus Irie minemasaatmisega. Ülioluline oli meeskonna jaoks ka Aleksandr Zakarljuka naasmine keskväljale, sest just tema hea tegutsemine muutis Transi üleminekud taas kiireks ja kvaliteetseks.

Paraku lendasid kõik positiivsed märgid lõpuks ikkagi porri. Jah, kohtunike otsused läksid Transi vastu. Jah, seda on ennegi juhtunud. Aga ei, kohtunike süüdistamine, distsipliini kaotamine ja ebaõigluse üle kurtmine ei aita, vaid ainult vastupidi. Transil oli täna piisavalt kvaliteeti, et võtta punkte ebaõnnest hoolimata, kuid niimoodi närve kaotades osutub see võimatuks ülesandeks. Arusaadav, et pikk ebaõnnestumiste jada tekitab pingeid, kuid neist ei saa lahti vabandusi otsides, vaid ainult enda suhtumist muutes.

4. Mängu parim - Siim Luts

Paide meeskonnast ei tõusnud seekord esile üht selgelt parimat meest. Ründajad olid küll pidevalt aktsioonis, kuid järjepidevat raiskamist arvestades ei saa neid esile tuua. Välja võib tuua Lutsu, kel oli lisaks penalti realiseerimisele oluline roll võimaluste loomisel ning kelle tegutsemine teenis ka mitmeid ohtlikke standardolukordi.