Sotsiaalmeedia kontoga portaali sisenemiseks pead sisestama õige salasõna ja kasutajanime ning nõustuma oma andmete jagamisega Soccernetiga.

Soccerneti kontoga portaali sisenemiseks logi eelnevalt foorumisse sisse ning seejärel kliki portaalis Soccerneti sisselogimisikoonil.

Olles foorumi mobiilivaates, saab portaali tagasi, kerides lehe lõppu ning klikkides "Portaal".

Luup peale | Raphinha kübar ja Barcelona kontrad põrmustasid Bayerni

Erko Litvjakov pilt
Erko Litvjakov

Barcelona sangar Raphinha. Foto: Irina R. Hipolito / Scanpix

FC Barcelona alistas kindlalt Meistrite liiga kolmandas mänguvoorus küllasõitnud Müncheni Bayerni.

Kahe maailma jalgpallihiiu vaheline mäng algas pauguga - juba esimesel minutil viis Raphinha Fermin Lopezi läbisöödust katalaanid kodusel Barcelona olümpiastaadionil 33-kordse Saksamaa meistri vastu juhtima. Tegu oli esimesega mitmetest Barcelona kontrarünnakutest, millega Bayernit terve mängu vältel terroriseeriti.

Esimest šokist üle saanud, hakkas Bayern vaikselt mängu domineerima, mis päädis 10. minutil ka Harry Kane’i väravaga, mille VARi brigaad määras aga suluseisuks. See Bayerni hoogu ei minetanud ja juba 18. minutil leidis Serge Gnabry täpne tsenderdus vasakult äärelt leida kastis vabaks jäänud Kane’i, kes seekord määruste vastu ei eksinud ja tõi 1:1 numbrid tabloole.

Pärast viigiväravat sai Barcelona uuesti mängu sisse ning mäng muutus lahtisemaks. 36. minutil leidis Barcelona noor talent Lamine Yamal püstsööduga liini taha avanenud Lopezi, kes suutis kehamängus Bayerni keskkaitsjat Min-Yae Kimi edestada, tõsta palli üle väravast välja tulnud Manuel Neueri ja suunata selle ette Robert Lewandowskile, kes palli penaltipunkti juurest väravasse suunas.

Barcelona kaubarong jätkas täistuuridel minekut ja 45. minutil suutis Marc Casado kauni diagonaalsööduga leida vasakust äärest Raphinha, kes Dayot Upamecano jalge vahelt palli alla nurka suunas ja seisuks 3:1 esimese poolaja lõpuks tegi.

Mäng jätkus sarnaselt ka teisel poolajal ning 56. minutil toimunud sündmused ilmestasid parimas võtmes Raphinha isiklikku kui Barcelona meeskondlikku sooritust tänasel õhtul. Bayerni standardijärgset olukorrast leiti kahe sööduga liini taha jooksnud brasiillane, kes suutis meisterlikult 16-kasti pealt palli Neueri selja taha toimetada.

Perfektne esitus Raphinha poolt. Foto: Emilio Morenatti / Scanpix

Rohkem väravaid mängus ei nähtud ja Barcelona võttis koduväljakul kindla 4:1 võidu Bayerni üle. Viimati suutis Barcelona Bayernit võita 2015. aasta Meistrite liiga poolfinaalis, mis muudab võidu Saksa suurklubi üle eriti magusaks.

Soccernet.ee tegi mängust järgnevad tähelepanekud:

1. Barcelona ülikõrge liin

Hansi Flicki Barcelona mängis Bayerni vastu terve mängu vältel ülikõrge liiniga, millega paar korda ka näppu lõigati, kuid tegu oli taotlusliku otsusega, mis võttis Bayernilt tegutsemisruumi ära. Kui Bayern oma poolelt mängu ehitas, seisis Barcelona neljane kaitseliin vankumatult keskjoone ümbruses ning kui Bayern ülespoole tuli, jäeti enda selja taha pidevalt 20-30 meetrine ruum.

2. Bayerni esimene kaotus Barcelonale 9 aasta jooksul

Viimati suutis Barcelona Bayernit võita 2015. aasta Meistrite liiga poolfinaalseeria esimeses kohtumises Camp Noul, kui väljakut väisas veel legendaarne Barcelona ründekolmik Messi-Suarez-Neymar.

Järgnevas kuues omavahelises mängus tunnistas võite vaid Bayern (mitte ühtegi viiki), mille sisse jääb ka 2020. aasta 8:2 hävitustöö Meistrite liiga veerandfinaalis.

3. 2009. aasta tagasivise

Kui ajalooraamatutesse veel üks pilk heita, kumab 15 aastasest ajast vastu sarnane sündmus. Kuigi Bayern suutis täna ise ka ühe värava lüüa, siis 2009. aasta Meistrite liiga veerandfinaalseeria esimene kohtumine oli viimane kord, kui Barcelona Bayernile neli väravat lõi. Toona lõppes mäng 4:0 Barcelona võiduga, kui täpsed olid Lionel Messi, Thierry Henry ja Samuel Eto’o.

4. Lewandowski esimene värav endise koduklubi vastu

Kui Barcelona viimati Bayerniga kokku loositi 2022. aasta Meistrite liiga alagrupis, siis jäid katalaanid mõlemas mängus nulli peale - 0:2 ja 0:3 kaotused.

Tänast väravat Lewandowski küll ei tähistanud, kuid kindlasti oli endisele leivaisale värava löömine poolaka jaoks sümboolne sündmus.

5. Barcelona noor keskväli domineeris mängu

Barcelona keskväljatrio moodustasid täna 21-aastased Marc Casado, Fermin Lopez ja Pedri. Noorte mängumeeste koostöö ja mängulugemine võimaldas Bayerni poolt vastas olnud Palninha-Kimmich-Mülleri kolmiku tasalülitada. Teisel poolajal liitusid Pedri ja Lopezi asemele Frenkie de Jong ja Gavi, kes jätkasid tööd sama kvaliteetselt kui nende noored kolleegid.

6. Mängu parim - Raphinha

Palju pole vaja öelda - kübaratrikk Bayerni vastu on võimas avaldus.

FC Barcelona - Müncheni Bayern 4:1 (3:1)
1., 45., 56. Raphinha, 36. Robert Lewandowski - 18. Harry Kane

Standings provided by Sofascore

Meistrite liiga kompass | Inglased ja sulid - kui Liverpool klatib pärast perekeskis, siis City karistas kohe

Flick: mul pole kunagi olnud sellist mängijat nagu Raphinha