Lautaro lajatas Interi Igaveses Linnas võidule, Fiorentina tagus tennist (0)

Interi kapten Lautaro Martinez oli õigel ajal õiges kohas. Foto: Fabrizio Corradetti / LaPresse via ZUMA Pres

Itaalia kõrgliiga tipus jätkavad kahe viimase aasta meistrid Napoli ja Inter. Eriti magusa võidu sai viimane, olles võõrsil 1:0 parem Romast.

Avapoolajal väravaid ei nähtud, ehkki väravaraamid kolksusid platsi mõlemas otsas. Ühel pool oskas Interi väravavaht Yann Sommer ohutu tsenderduse posti puterdada ja alles siis pallist kindlalt kinni saada, teisel pool pani lati värisema Mila Svilarit pöördelt kauglöögiga üllatada proovinud Henrik Mhitarjan. Interi jaoks olid esimese kolmveerandtunni kaks kõige märgilisemat sündmust selge miinusmärgiga sest juba 12. minutil pidi vigastuse tõttu platsilt lahkuma Hakan Calhanoglu ning 26. minutil tabas sama saatus Francisco Acerbit.

Pausilt naasmise järel oli veidi ohtlikum kodumeeskond, aga 60. minutil 0:1 kaotusseisu jäämises polnud neil süüdistada kedagi peale iseenda. Nicola Zalewski kaotas oma väljakupoolel palli ja Inter korraldas vasturünnaku, mis näis juba lõppevat ebaõnnestunud sööduga. Ent Lautaro Martinezi eest palli puhtaks lüüa üritanud Zeki Celik mängis selle õnnetul kombel hoopis argentiinlasele ette ning Martinezi terav löök, mis võttis veel kerge rikošeti meeleheitliku viskumisega olukorda päästa püüdnud Gianluca Mancini turjast, maandus võrgus.

Romal viimase pooltunni jooksul liiga palju võimalusi viigistamiseks polnudki, vaid Artem Dovbõk lõi healt positsioonilt peaga mööda. Pigem pidi Svilar vaeva nägema, et peatada Marcus Thurami ja Denzel Dumfriesi löögid. Nõnda on Inter jätkuvalt Roma krüptoniit, sest viimasest 16 omavahelisest mängust on pealinlased suutnud võita vaid ühe!

Tabeli tipus püsib Napoli, kes sai võõrsil napilt 1:0 jagu Empolist. Kolmes viimases kodumängus oma värava puhtana hoidnud Empoli ei jäänud selle seeria pikendamisest ka nüüd kaugele, ent tunni möödudes kukutas Tino Anjorin oma karistusalas Matteo Politano ja määratud penalti realiseeris kindlalt Hvitša Kvaratshelia. Võit hoiab Napolit teiste mängude tulemustest hoolimata vooru lõpuni jätkuvalt liidrikohal.

Peo pani püsti Fiorentina, lüües tenniseskooriga 6:0 nokdauni Lecce. Külalised said siiski tõhusat abi ka peakohtuniku Fabricio Fourneau otsusest eemaldada 43. minutil Lecce kaitsja Antonino Gallo, kes niitis karistusala lähistel jalust rünnakule sööstnud Dodo. Fourneau hinnangul oli tegemist ilmselge väravavõimaluse ärahoidmisega ning terveks teiseks poolajaks kümnekesi jäänud Lecce mäng lagunes täielikult. Kaks väravat said kirja nii Danilo Cataldi kui ka Andrea Colpani, ühe lisasid Lucas Beltran ja kuus minutit pärast pingilt sekkumist lõppseisu vormistanud Fabiano Parisi.

Hooaja esiväravakütt Mateo Retegui kinnistas oma staatust Venezia vastu, tehes juba 7. minutil alustuseks eeltöö Mario Pašalici avaväravale. Teist poolaega oli mängitud vaid minut ja paar sekundit peale, kui Retegui kasutas ise ära vastase kaitsjate eksimuse ning tõstis palli oivaliselt üle väravavahi võrku. 2:0 võidu kindlustanud värav oli Argentinas sündinud Itaalia koondislasele kaheksa liigavooruga juba kaheksas - tabamusi on tal nüüd juba kirjas ühe võrra rohkem kui mullu Genoa särgis terve hooajaga.

Viiest esimesest voorust vaid kaks punkti teeninud Cagliari on neile lisanud kolme viimasega tervelt seitse. Parma alistamisele ja Juventusega tehtud viigile järgnes nüüd võitTorino üle, kelle vormikõver liigub täpselt vastupidises suunas - kolmele võidule ja kahele viigile on järgnenud kolm kaotust. Omavahelises mängus said eduseisu nautida mõlemad, kuniks Cagliari teisel poolajal viie minutiga kõik enda kasuks kallutas. Esmalt oli väravaesisel õigel ajal õiges kohas Jose Luis Palomino ning seejärel suunas Torino kaitsja Saul Coco õnnetul kombel Roberto Piccoli tsenderduse oma väravasse, kinkides Cagliarile 3:2 võidu.

Roma - Inter 0:1 (0:0)