Sotsiaalmeedia kontoga portaali sisenemiseks pead sisestama õige salasõna ja kasutajanime ning nõustuma oma andmete jagamisega Soccernetiga.

Soccerneti kontoga portaali sisenemiseks logi eelnevalt foorumisse sisse ning seejärel kliki portaalis Soccerneti sisselogimisikoonil.

Olles foorumi mobiilivaates, saab portaali tagasi, kerides lehe lõppu ning klikkides "Portaal".

MEISTRILIIGA
2 Link kopeeritud

Luup peale | Flora lisas medaliheitlusesse vürtsi, aga trumbid on endiselt Kalju kätes

Kris Ilves pilt
Kris Ilves
Kris Ilves

Flora lõi teisel poolajal kolm väravat ja pööras 0:2 kaotusseisu 3:2 võiduks. Foto: Jana Pipar

FC Flora sai Premium liigas ülimagusa ja ülivajaliku võidu, alistades kodusel A. Le Coq Arenal 0:2 kaotusseisust 3:2 Nõmme Kalju, mis tähendab, et kohad teisest neljandani mahuvad kolm vooru enne hooaja lõppu vaid kolme punkti sisse.

Esimene poolaeg kulges sarnaselt nagu nende meeskondade eelmine avapoolaeg Hiiu staadionil. Flora mängis rohkem palliga, tekitas rohkem võimalusi ja tegi rohkem pealelööke, aga ei suutnud kuidagi väravalukku lahti muukida. Flora sai mitu korda karistusalast löögile, aga Kalju kaitsjad blokeerisid või väravavaht Maksim Pavlov tõrjus.

Lõpuks avas skoori hoopis Kalju, kes läks poolajapausile minimaalses eduseisus. Mängukeelu alt vabanenud ja algkoosseisu pääsenud Nikita Komissarov oli 33. minutil karistusala keskel vabal positsioonil ja sai vasakult äärelt Daniil Tarassenkovilt söödu. Kuigi väravavaht Evert Grünvald tõrjus esimese löögi, siis tagasipõrkunud palli lõi Komissarov ikkagi väravasse - 0:1!

VAR kontrollis pikalt, kas Kalju avavärav jääb jõusse või mitte, sest Alex Matthias Tamm oli Komissarovi esimese löögi ajal suluseisus. Kuna Kalju ründaja palli ei puutunud ja kohtunike hinnangul ei seganud ka Grünvaldi, siis värav luges.

Kui eelmises omavahelises mängus teisel poolajal mängupilt muutus ja Kalju võttis ohjad kindlalt enda kätte, siis seekord nii ei läinud. Flora jätkas sealt, kus avapoolajal pooleli jäi ehk tekitas palju võimalusi ja üritas kaotusseisust välja ronida.

Kaljul ei olnud eriti võimalusi, aga sellele vaatamata löödi ka teine värav. Tamm andis 54. minutil suurepärase diagonaalsöödu paremale äärele, misjärel Guilherme Carvalho mängis ennast karistusalas Erko Jonne Tõugjast mööda ja lõi palli postipõrkest väravasse - 0:2!

Pavlov tegi seejärel mitu suurepärast tõrjet, aga lõpuks mängiti ka Kalju väravavaht üle. Flora lõi 65. minutil ühe värava tagasi, kui Vaher sai nurgalöögi olukorras Nikita Mihhailovi tsenderdusest peaga löögile. Kuigi Pavlov sai näpud vahele, siis lendas pall latipõrkest väravasse - 1:2!

Flora viigivärav sündis 83. minutil, kui Mihhailov andis kaitsjate vahelt suurepärase söödu paremale äärele Kristo Hussarile, kes omakorda leidis penaltipunkti lähistel vabal positsioonil olnud vahetusest sekkunud Maksim Kalimullini, kes lõi palli posti kõrvale - 2:2!

Kaks ei jäänud kolmandata. Tony Varjund pääses Rauno Alliku läbisöödust Pavloviga silmitsi ja kukkus Kalju karistusalas, misjärel peakohtunik Grigori Ošomkov määras Flora kasuks penalti ja näitas Pavlovile kollast kaarti. Telekorduse järgi on keeruline öelda, kas või kui tugev kontakt oli Varjundi ja Pavlovi vahel, aga Sergei Zenjov realiseeris 87. minutil penalti kindlalt - 3:2!

Seejärel asus viigiväravat otsima Kalju, kes jõudis sellele ka väga lähedale, kui mõned minutid varem vahetusest sekkunud Nikita Ivanov keerutas karistuslöögi umbes 20 meetrilt latti. Enne seda tegi Vaher vea Tamme vastu, sai teise kollase kaardi ja kokku punase. Seega lõpetas Flora mängu kümnekesi, aga sai lõpuks 3:2 võidu. Soccernet.ee tähelepanekud:

1. Endale ehitanud Kolobov jäi pingile

Flora kaotas eelmises voorus võõrsil Paidele 1:2, kui keskkaitsjal Mihhail Kolobov jooksis lati alt läbi. "Eelmises mängus Paidega ehitasime endale kaks väravat ja see läks meile kalliks maksma," sõnas Flora väravavahtide peatreener Aiko Orgla enne kohtumist Kaljuga. Seejuures mõlemas väravas oli peasüüdlane Kolobov.

Kuidas Flora reageeris? Peatreener Taavi Viik jättis Kolobovi pingile ja alustas keskkaitsepaariga Tõugjas-Vaher. Tänavu suvel Floraga liitunud Vaheri jaoks oli see karjääri viies Premium liiga mäng. Seejuures viimati oli Vaher algkoosseisus kuu aega tagasi Hiiul Kalju vastu, saades samuti kaks kollast ja punase.

Kui siis jäädi Kaljule kindlalt 0:3 alla, siis seekord saadi ülimagus revanš ja Vaher mängis selles suurt rolli, lüües teisel poolajal nurgalöögi olukorras Flora esimese värava. See oli ka Vaheri debüütvärav Premium liigas.

2. Kalju kaitse toimis 60 minutit

Kalju peatreener Nikita Andrejev läks mängule kaitsest lähtuvalt. Täpselt samamoodi nagu kuu aega tagasi kodus Flora vastu. Toona muutis Kalju teisel poolajal oma mängu ja hakkas Florat kõrgemalt pressima, saades sellega mängu täielikult enda kätte ja lõpuks ka 3:0 võidu.

A. Le Coq Arenal oli sarnane stsenaarium. Kalju asus esimesel poolajal eikuskilt juhtima, kuigi Flora oli kordades ohtlikum. Seekord aga Kalju teisel poolajal oma mängu ei muutnud, vaid keskendus sisuliselt algusest lõpuni kaitsetööle. Väga kompaktselt ja peamiselt asetuses 5-3-2, kuid mitmel puhul isegi kuuemehelise liiniga.

See oleks peaaegu vilja kandnud, aga Kalju ei pidanud siiski Flora survele lõpuni vastu. Kuigi Floral oli palju võimalusi, siis väravani jõuti alles 65. minutil. Seega sai Kalju sinnamaani suurepäraselt hakkama, sest null oli taga. Aga mäng kestab rohkem kui 60 või 65 minutit.

3. Trumbid endiselt Kalju kätes

Kalju oleks võidu korral astunud ülisuure sammu medalikoha ja sellega kaasneva eurosarjapileti kindlustamise suunas, aga kaotus Florale jätab asjad lahtiseks. Sellele vaatamata on kõik endiselt Kalju enda kätes, sest praegu ollakse tabelis teisel kohal, edestades kolm vooru enne hooaja lõppu Florat kahe ja Paide Linnameeskonda kolme punktiga. Kõik on enda kätes ka Floral, sest kui järelejäänud mängud võidetakse, siis hoitakse Paidet enda selja taga.

Seejuures Kaljul on omavahelised mängud plussis nii Flora kui Paide vastu*. Flora on miinuses ka Paide vastu. Hooaja lõpuni on jäänud kolm vooru ja kõigil ootab ees ka kohtumine meistritiitli kindlustanud FCI Levadiaga.

* - esialgu oli artiklis ekslikult kirjas, et Kalju on omavaheliste mängudega Paide vastu miinuses.

Kalju graafik: kodus Levadia, võõrsil Kuressaare, kodus Vaprus.

Flora graafik: kodus Kuressaare, võõrsil Levadia, kodus Kalev.

Paide graafik: kodus Tammeka, võõrsil United, kodus Levadia.

4. Mängu parim - Nikita Mihhailov

Flora rünnakud käisid läbi keskvälja ja Mihhailovi, kes kerkis lõpuks mängu kangelaseks. Kui Kalju oleks võitnud, siis võinuks anda mängu parima auhinna näiteks Pavlovile või Podholjuzinile, aga Mihhailov muutis mängu. Tema nurgalöögist skooris Vaher ja tema söödule järgnes Hussari sööt Kalimullinile, kes lõi viigivärava.