Sotsiaalmeedia kontoga portaali sisenemiseks pead sisestama õige salasõna ja kasutajanime ning nõustuma oma andmete jagamisega Soccernetiga.

Soccerneti kontoga portaali sisenemiseks logi eelnevalt foorumisse sisse ning seejärel kliki portaalis Soccerneti sisselogimisikoonil.

Olles foorumi mobiilivaates, saab portaali tagasi, kerides lehe lõppu ning klikkides "Portaal".

Memo | Matrossovi hiilgeõhtu muutis Transi ja Tammeka seljataguse lõplikult kindlaks

Siim Pulst pilt
Siim Pulst
Siim Pulst

Aleksei Matrossov kindlustas Transile võõrsilt järjekordsed võidupunktid. Foto: Katariina Peetson / jalgpall.ee (arhiiv)

Narva Trans võttis Tartu Tammekalt viienda tabelirea tagasi ning jättis Tallinna Kalevi üleminekumängude servale, napsates Kadrioru staadionilt võrdse heitluse järel 1:0 võidu.

Kalev oli avapoolajal üritavamaks pooleks, kuid ei suutnud oma võimalusi ära kasutada. Poolaja keskel teenisid nad õnnelikult penalti, kui Taijo Teniste tsenderdus tabas Aleksandr Ivanjušini kätt, ent Aleksei Matrossovil õnnestus seejärel Aleksander Švedovski penaltilöök sõrmeotstega posti lükata. Poolaja lisaminutitel pääses Ats Purje jooksu, aga ei leidnud natuke terava nurga alt väravaraame üles.

Teisele poolajale tuli omakorda otsustavamalt vastu Trans. Mitmete poolvõimaluste järel jõuti väga lähedale poolaja keskpunktis, mil Zakaria Beglarišvili sai kastijoonel vabalt täpsust proovida, aga Oskari Forsman tõi tema löögi posti kõrvalt välja. Teises väljakuotsas avanes kohe hea šanss Stanislav Baranovil, kelle löök penaltipunkti juurest aga ebaõnnestus.

Trans murdis skooriluku lõpuks 78. minutil. Beglarišvililt söödu saanud Leonardo Rolon möödus efektselt Ragnar Klavanist ning saatis palli 12 meetrilt vasaku jalaga ristnurka - 0:1!

Lõpu eel avanes Kalevi vahetusmeestel kaks head võimalust viigistamiseks. Kenlou Laasner pääses 14 meetrilt vabalt löögile ja saatis palli posti kõrvale, aga löök oli piisavalt nõrk, et Matrossov jõudis selle nurgalöögiks lükata. Viiendal lisaminutil tõi Transi väravavaht posti kõrvalt ära ka Joosep Põdra ürituse. Soccernet.ee tähelepanekud mängust:

Pöördehetk | Penaltilöögi sentimeetrid. Aleksander Švedovski penaltilöök ei olnud paha, suundudes madalalt üsna posti lähedale, aga Aleksei Matrossov viskus välkkiirelt pikali ning suutis palli näpuotstega posti tõrjuda, kust see üle otsajoone põrkas. Lennanuks löök paar sentimeetrit rohkem posti suunas või põrganuks postist teises suunas, võinuks mängu saatus kujuneda hoopis teistsuguseks. Kalev oli avapoolajal vastasest üle ning pidanuks juhtima asuma, kuid teiseks poolajaks tõi Trans mängu muutuse ja karistas nad ära.

Üllatus | Narva võimas ringreis. Narvalaste hiljutiste võõrsilmängude saldo on nii võimas, et selle üle võiks uhke olla isegi tippklubid. Pärast augusti alguses Lillekülas FC Florale allajäämist on nad naasenud võidupunktidega Kuressaarest, Männikult, Paidest ja nüüd Kadriorust, lisaks viigipunktiga Lillekülast (Levadia vastu) ja Hiiult. Seega ollakse kuus võõrsilmängu järjest kaotuseta, mille jooksul on hammustatud kolme tippklubi ja kogutud 14 punkti.

Ühtekokku pärinevad Transi 40 punktist koguni 25 võõrsilt, mis on igatepidi üllatav näitaja, ning just võimas võõrsilvorm on aidanud neil hooaja lõpufaasis püsimajäämisheitlus seljataha jätta. Trans hoiab enda käes viiendat tabelirida, konkureerides Tartu Tammekaga parima "lihtsureliku" tiitlile ning tänane võit muutis selle lõplikult kindlaks, et ei Transi ega Tammekat üleminekumängud enam ei ohusta.

Kalev jätkab võitlust FC Kuressaare ja Pärnu Vaprusega, kellest mõlemast jäädakse kolme punkti kaugusele. Kalevlaste seis pole sugugi lootusetu, sest Transi vastu näidati viisakat mängupilti ning üks kolmest järelejäänud mängust on just Vapruse vastu, keda nad on sel hooajal senises kolmes omavahelises duellis võitnud.

Ilus hetk | Meisterlik värav. Leonardo Rolon on hooaja käigus Narvas üha paremini kohanenud ning nüüd võib juba aru saada, miks on tegemist endise Argentina noortekoondislasega.  29-aastase ääreründaja hooaja kuues tabamus oli eriti efektne, kui ta tõmbas parema jalaga palli Ragnar Klavanist mööda ning saatis selle siis vasaku jalaga pehmelt ristnurka.

Staar | Aleksei Matrossov. Transi väravavaht hiilgas sel sügisel juba teise penaltitõrjega, olles jätnud septembris pika ninaga ka Nõmme Unitedi ründaja Facundo Stefanazzi. Kohtumise lõpu eel tõi ta veel kaks ohtlikku lööki posti kõrvalt välja, nii et need võidupunktid on paljuski tema poolt välja teenitud.

Tsitaat | "Miski muu meid ei päästa, peame ise ohjad endale võtma ja kõik punktid ära tooma - teiste peale ei saa lootma jääda," ütles Kalevi keskkaitsja Kristofer Käit järelejäänud mängude kohta. Kalevit ootavad ees United kodus, Vaprus võõrsil ja Flora võõrsil.

23. oktoobril kell 18.00 Kadrioru staadionil

JK Tallinna Kalev - JK Narva Trans  0:1 (0:0)
78. Leonardo Rolon

Väravasöödud: 78. Zakaria Beglarišvili
Realiseerimata penalti: 24. Aleksander Švedovski (Aleksei Matrossov tõrjus)
Hoiatused: 38. Taijo Teniste, 54. Kristofer Käit - 58. Leonardo Rolon, 63. Zakaria Beglarišvili, 70. Šalva Burjanadze
Mänguolud: +9, vahelduva pilvisusega tuuline ilm, muruväljak väga heas seisukorras