Luup peale | Tammeka stiilselt seljatanud Kalju duubeldas 45 minutiga kuue mängu väravad (galerii!) (0)

Senise kuue Premium liiga kohtumisega neli väravat löönud Nõmme Kalju lõi Tartu Tammeka võrku 45 minutiga sama palju ja teenis hooaja kolmanda võidu.

Sportland Arenal peeti pühapäeval kaks kohtumist - esmalt leppisid 0:0 viiki FC Flora ja FCI Levadia. Kaks tundi hiljem jooksid platsile Kalju ja Tammeka, kes samuti esimesed 45 minutit väravaid lüüa ei suutnud. Selle hooaja (loodetavasti!) viimases* kunstmurul peetud kohtumises aga väravad löömata ei jäänud, sest teisel sai Kalju hoo üles.

* - Tegu oli esimese ringi viimase kohtumisega ja teisel ringil kolivad kõik meeskonnad oma kodumängud naturaalsele murule. "Loodetavasti" all pean silmas, et hooaja lõpus võib mõnel puhul olla kunstmurule kolimine ilma tõttu paratamatu.

Seni pigem raiskamisega silma paistnud Kalju ründajad leidsid vaheajal riietusruumis üles löögisaapad ja väravaid hakkas järjest tulema. Esmalt lõi Kaspar Pauri tsenderduse peaga võrku Alex Matthias Tamm, seejärel säras lühikese aja jooksul värava ja resultatiivse sööduga Pavel Marin ning jala sai valgeks ka meeskonna kapten Aleksandr Kulinitš. Neljanda lõi lõpu eel osava üle pea löögiga vahetusest sekkunud Vladislav Homutov.

Ka Tammeka sai siiski auvärava kirja, kui teisel üleminutil pääses kastis löögile Tristan Koskor ja Sergei Lepmetsa tõrjutud palli rammis võrku Kevin Mätas. Soccernet.ee tegi kohtumisest järgmised tähelepanekud:

1. Kalju on vigadest õppinud

Kalju läks kohtumisele Tammeka vastu koguni kolmemängulise kaotuste seeria pealt. Selles pole veel midagi ajaloolist, aga kui oleks täna tulnud kaotus, siis oleks seeria veninud neljale kohtumisele ja nelja mängu pole Nõmme Kalju enda ajaloo jooksul meistriliigas järjest mitte kunagi kaotanud.

Enne tänast oldi alates 17. oktoobrist pidanud 12 Premium liiga mängu, millest võidetud oli kaks, viigistatud samuti kaks ja kaotatud kaheksa. Igat pidi suur pahandus.

Tänase mängu esimesed 45 minutit sarnanesid äravahetuseni täpselt nädal aega tagasi toimunud lahinguga Pärnu Vapruse vastu, kus oli küll kõvasti võitlust, aga vähe võimalusi. Siis lasi Kalju hetkeks jala sirgu ja Virgo Vallik nõelas teravalt.

Täna tartlastel nõelamise võimalust sisuliselt ei tekkinudki ja Kalju laviin surus end teisel poolajal nii jõuliselt peale, et Tammeka eksis ise.

2. Just nimelt - Tammeka eksis ise!

Sellega ei taha ma Kaljult midagi ära võtta. Kalju passiivagressivne surve sundis Tammeka eksima, aga tartlased tegid seda ikka ise. Esimese värava puhul jättis Tammeka justkui mängimise pooleli ja Igor Dudarev ei soovinudki Alex Matthias Tammega palli peale võitlema minna. Teise tabamuse puhul jooksid nii Dominic Laaneots kui Kevin Aloe Igor Subbotiniga võidu, aga teda kätte ei saanud. Taas lasi end üle mängida Dudarev, sedapuhku torkas enda jala õigel hetkel välja Pavel Marin.

Kolmanda värava eel oli Mihkel Järviste küll Aleksandr Kulinitšiga esmalt kontaktis, aga seejärel astus Kalju kapten sammu Tammeka värava poole ja tartlane oligi üle mängitud. Selgelt suurim individuaalne prohmakas. Neljas kvalifitseerub esimese kolme eksimuse kõrval lihtsalt töö õnnetuseks. Seega on Kalju esimese kolme värava ühine nimetaja mõne Tammeka mängija suur eksimus.

Kalju ei lubanud teisel poolajal Tammekal hingata. Nad aina tulid ja tulid. Kaotatud kohtumistes on see haare ühel või teisel hetkel lahti läinud ning Kalju on taga olnud haavatav. Seda tõestas mõneti ka tänane, kui lisaminutitel keskendatus korraks kadus ja Tristan Koskor - Kevin Mätas Tammeka auvärava kombineerisid.

Ehk ongi see Kaljule hea? Suhu jäi kergelt kibemagus maik ning kõik ei ole veel järsku imeliselt hästi. Tööd on vaja jätkata.

3. Tammeka proovis mees-mehe kaitset, aga see ei toiminud

Vahetult enne Kalju 2:0 väravat vahetas Tammeka peatreener Kaido Koppel puhkama Patrick Genro Veelma ja tema asemele tuli Nõmme Unitedist laenatud Kevin Mätas. Koos vahetusega käskis peatreener oma mängijatel võtta üles mees-mees kaitse ja hõikas igale mängijale vastase nime, keda individuaalselt katma peab.

Paistis, et käsklus oli Tammekale pigem ootamatu, sest Artur Uljanov ei saanud sellest esmalt aru. Tema pidi peale võtma Igor Subbotinit, aga oli sellest teatest silmnähtavalt hämmingus. Loodetud edu see ei toonud, sest vahetuse ja mängu saatuse otsustanud teise Kalju värava vahe oli napilt kaks minutit.

4. Mängu parim - Deniss Tjapkin

Avapoolaja järel muutis Kalju nii palju, et sunnitud vahetusena sekkus Amir Natho ja õlavigastusega lahkus Aleksandr Volkov. Natho pakkus Kalju rünnakule värskust ja uut elu, aga eelmainitud laviini peapõhjustaja paistis olevat Tjapkin.

Erinevalt esimesest poolajast ei saanud Tammeka mehed teisel enam rünnakuid üles võetud, sest suur ja võimas Tjapkin peatas nende teekonna sageli juba enda väljakupoolel. Ta oli müür, mis pidas kõik kinni ja lasi tänu sellele Kalju ründajatel rahulikumalt ründamisele keskenduda.

25. aprillil kell 19.00 Sportland Arenal

Nõmme Kalju FC - Tartu JK Tammeka 4:1 (0:0)
52. Alex Matthias Tamm, 66. Pavel Marin, 70. Aleksandr Kulinitš, 89. Vladislav Homutov - 90+2. Kevin Mätas

Väravasöödud: 52. Kaspar Paur, 66., 89. Igor Subbotin, 70. Pavel Marin - 90+2. Tristan Koskor
Hoiatused: 22. Aleksandr Kulinitš, 45+1. Igor Subbotin, 63. Andri Markovitš - 28. Patrick Genro Veelma, 43. Kevin Aloe, 52. Karl Johan Pechter
Mänguolud: +5, vahelduv pilvisus; kunstmuru väga heas seisukorras
Pealtvaatajaid: 0, pole lubatud
Peakohtunik: Kristo Külljastinen
Abikohtunikud: Sander Saga, Risto Eelmaa
Neljas kohtunik: Eiko Saar

Kalju: Sergei Lepmets, Andri Markovitš, Vladimir Avilov, Mihhail Babitšev, Aleksandr Kulinitš, Deniss Tjapkin, Igor Subbotin, Kaspar Paur, Pavel Marin (71. Kaarel Usta), Aleksandr Volkov (46. Amir Natho), Alex Matthias Tamm (81. Vladislav Homutov).
Varus: Sven Krister Marnot, Gioannis Tsivelekidis, Amir Natho, Vladislav Homutov, Aleksandr Ivanjušin, Kaarel Usta, Mark Edur.

Tammeka: Karl Johan Pechter, Sander Kapper, Ats Toomsalu (46. Tanel Tammik), Igor Dudarev, Kevin Aloe, Kevin Anderson, Mihkel Järviste, Dominic Laaneots, Artur Uljanov (67. Andre Paju), Tristan Koskor, Patrick Genro Veelma (64. Kevin Mätas).
Varus: Carl Kaiser Kiidjärv, Karl Läänelaid, Tanel Tammik, Martin Jõgi, Kevin Mätas, Andre Paju, Erki Mõttus.