Luup peale | Ter Stegen läks Neueri pärusmaale ja eksis, Simeone pikk ootus tasus end lõpuks ära (2)

Hispaania kõrgliigas peeti üks hooaja neljast suurimast mängust ehk kolme tipu siseasjast. Võrdsete heitluses otsustavad sageli detailid ning seekord oli pisiasjades parem Atletico Madrid.

Kolme suure heitlused on Hispaanias tõelised maiuspalad. Erinevad regionaalderbid ja põhimõttelised vastasseisud kipuvad olema sageli tulisemadki, kuid laia tähelepanu pälvivad enim duellid Atletico Madrid - Barcelona, Real Madrid - Barcelona ja Atletico Madrid - Real Madrid.

Nii oli ka täna õhtul Wanda Metropolitano kõrgendatud tähelepanu  all. Erilist tulevärki ei saanud, jutupunkte küll. Kohtumise ainsa värava lõi avapoolaja kolmandal üleminutil Yannick Carrasco. Alates 2011. aastast Atletico Madridi vedava Diego Simeone jaoks oli see karjääri jooksul alles esimeseks liigavõiduks Barcelona üle. Ühtlasi tähendab see, et Atletico viimasest liigavõidust Barca üle sai äsja kümme aastat. Toona tegid punasärkide eest skoori sellised mehed nagu Diego Forlan ja Simao. Kes siis neid ei mäletaks? Soccernet.ee tegi kohtumisest järgmised tähelepanekud:

1. Kuradi koroonaviirus

Kui poleks koroonaviirust, oleks see mäng võtnud hoopis teise näo. Publik on mõistagi suurim faktor, ent sellega oleme juba leppinud ja pigem tundub veider vaadata vanu mänge, kui kus rahvas reaalselt kaelakuti koos möllas. Kuhu me küll oleme omadega jõudnud, eks? Pagana kahju ka sellest, mõistagi, ent konkreetselt see mäng tundis publikust ehk rohkemgi puudust hoopis ühest 33-aastasest Salto linna poisist. Nimeks tal Luis Suarez.

Suarez veetis ju viimased kuus hooaega Barcelonas, kus end suureks legendiks mängis. Lahkumine Barcelonast ei olnud sugugi sõbralik ja selle peale saatis Lionel Messi klubi suunas suhteliselt sapise teate. Suarezi algus Atleticos on olnud enam kui viisakas ja kuue liigamatšiga on tulnud viis väravat. Paraku sai ta koondise juures olles koroonaga pihta ja tänasest mängust ei saanudki Suarezi derbit.

2. Ter Stegen on väga hea, aga Neuer (vähemalt) ühes asjas parem

Viimastel aastatel on Saksamaal peetud tulist debatti, mille teemaks koondise esiväravavaht. Valdavalt on kaalukausile asetatud Manuel Neuer ja Marc-Andre ter Stegen. Neueri kasuks räägivad selgelt kogemused (96 koondisemängu), sest ilma põhjuseta väravavahti vahetama ei kiputa. Kaks aastat tagasi enne MM-i oli debatt eriti tuline, kuna Neuerile jäi sellele eelnenud hooaeg praktiliselt vahele. MM läks aia taha, Neuer sai aga terveks ja oli esikiiper. Kindaid on ta hoidnud ka pärast MM-i. Ter Stegeni leer aga leiab, et nende mees on siiski parem. Kindlasti mõningates võrdluspunktides ka on, ent täna said Neueri poolehoidjad endale krediiti juurde.

Neuerit peetakse vutimaailmas revolutsiooniliseks tegelaseks, kes on tõestanud, et väravavahist on väga palju kasu ka karistusalast väljaspool. Kui ter Stegen avapoolaja kolmandal üleminutil joonelt minema spurtis, siis jäi ta aga ajastusega hätta ja Yannick Carrasco mängis end peene puutega sakslasest mööda. Ees seisis tühi värav ja poolajapausile mindigi seisult 1:0.

Jah, ter Stegen tegi küll ülejäänud 89 minutit priima partii, aga nagu klišeeks saanud on, siis pisiasjad loevad. Ja mõnikord polegi pisiasjad (näiteks 0,1 sekundit liiga hiline start või üks pehmem samm) nii pisikesed.

3. Gerard Pique karm vigastus

Et Barcelona õhtu veelgi nutusem oleks, siis ei kaotatud mitte ainult mängu ja kolme väärtuslikku punkti, vaid ka enda kindel tugitala Gerard Pique. Teise poolaja alguses lendas Angel Correa inertsist Piquele nii suure hooga pihta, et mehe parem põlv paindus jõuliselt sissepoole. Kes nõrganärviline, siis seda videot vaadata ei tasu.

Endine Hispaania koondislane jäi mitmeks minutiks maha lebama. Lõpuks talutati ta platsilt minema ning Barcelona oli sunnitud vahetama. Ei taha küll hiromant olla, aga vaevalt me 2020. aastal Pique'd enam platsil näeme. Lisaks hakkame tõenäoliselt taas nägema keskkaitses Frenkie de Jongi, sest sellele positsioonile on praegu panna vaid Clement Lenglet.

Ja ühtlasi läks katki läks ka Sergi Roberto.