Luup peale | Tormituul aitas Levadia esimesel poolajal juhtima, ulatas Kuressaarele teisel poolajal abikäe, aga võitis parem meeskond (galerii!) (0)

Levadia juubeldamas. Foto: Allan Mehik

Premium liiga liider ja laupäeval karikavõitjaks kroonitud Tallinna Levadia mängis oma fännide närvidega, kui haaras võõrsil Kuressaare vastu 3:0 edu, aga mängis selle 3:2 peale. Kolm punkti saadi siiski kätte ja see on Levadiale kõige olulisem.

Kuressaare linnastaadionil toimunud lahingu poolajad olid väga omapärased, aga samas üpris sarnased. Peakangelane oli Saaremaal möllanud tormituul, mis segas kaarte mõlemal poolajal. Esimesel poolajal oli tuul Levadia ja teisel poolajal Kuressare kasuks.

"Meid ootab ees võõrsilmäng Kuressaares, kus kõikidel külalismeeskondadel on alati raske, sest Kuressaare mängib väga hingestatud jalgpalli ja võitleb alati lõpuni, samuti segab tihtipeale tormituul," märkis Levadia kaaspeatreener Vladimir Vassiljev mängueelses kommentaaris.

Vassiljev ei eksinud, sest Levadiat ootas ees raske võõrsilmäng, Kuressaare mängis väga hingestatult ja mängu segas tormituul. Levadia pääses siiski võiduga koju.

Levadia haaras juhtohjad 19. minutil, kui Strahinja Krstevski teenitud nurgalöögi lõi otse sisse Zakaria Beglarišvili. Tema tsenderdus/löök oli suunatud värava peale ja Kuressaare puurlukk Magnus Karofeld ei suutnud palli lati alt minema tõrjuda. 11 minutit hiljem andis Beglarišvili teistsuguse nurgalöögi, kui pall lendas kõrge kaarega värava ette, kuhu oli jooksnud Rasmus Peetson, kes sahistas peaga ja Levadia eduseisu suurendas. Kuulsal tormituulel oli Levadia tabamuste puhul märkimisväärne roll.

Teisel poolajal ründas allatuult Kuressaare, aga hoopis Levadia oli see, kes esimesena väravani jõudis, kui Mairo Miili põhjustatud karistuslöögi järel skooris Mark Oliver Roosnup. Beglarišvili mängis karistuslöögi lühidalt lahti Igor Žurahhovskile, kes omakorda leidis karistusalast Roosnupu, kelle löök lendas Märten Pajunurme rikošetist Kuressaare väravasse.

Tundus, et kõik oli tehtud ja Levadia läheb koju kindla võiduga. Levadia läkski koju võiduga, aga mitte kindla, sest tormituul ja Kuressaare tegi tiitlinõudleja elu võimalikult raskeks. Levadia kapten Brent Lepistu kukutas karistusalas Kuressaare kapteni Märten Pajunurme ja mängu peakohtunik Kristo Külljastinen määras penalti, mille Pajunurm 73. minutil realiseeris. Viis minutit hiljem lahendas võõrustajate kontrarünnaku Rasmus Saar, suurepärase eeltöö tegi vasakul äärel Anton Tolordava üle mänginud Silver Alex Kelder.

Kuressaare jahtis küll järelejäänud 15 minuti jooksul kolmandat väravat, aga Karl Andre Vallneri väravale enam ülemäära ohtlikuks ei saadud. Kui arvestada, kui palju meeskonnad võimalusi tekitasid ja kes rohkem võita tahtis, siis Levadia sai teenitud võidu. Kuressaare oleks punkti väärinud, aga Levadia kahe punkti kaotamist mitte. Levadia jätkab Premium liigas esimesel, Kuressaare kaheksandal kohal. Soccernet.ee tähelepanekud:

1. Ekstreemsed mänguolud

Keeruline on kirjeldada, kui ekstreemsed olud Kuressaares olid 26. märtsil kell 19.00-21.00. Enne mängu oli jalgpalliliidu leheküljel märgitud: +11, pilves tuuline ilm, muruväljak heas seisukorras. Siit ei loe tegelikult suurt midagi välja. Las pigem räägivad asjaosalised.

"Ma arvan, et nägite ise, et täna olid absoluutselt ekstreemsed olud. Esimesel poolajal nautisime meie seda allatuult - suutsime kaks lüüa ja teise poolaja algul suutsime ühe veel lüüa. Sellise tuulega on raske, kõik need 50-50 pallid langevad sinu värava poole. Ja minult natuke lapsik penaltiviga ja sealt võib-olla läks asi rabedaks, aga tähtsad kolm punkti," kommenteeris Brent Lepistu jalgpall.ee otseülekandes.

Kuressaare kapten Märten Pajunurm: "Tuul mõjutas - teadsime, milline tuleb esimene ja milline teine poolaeg. Lisaks seis ja taganttulija surve. 1:3 pealt saime väga hea energia peale ja Levadia oli mures. Muidugi tuul aitas ja täna oli selline keeruline mäng, aga mehed ei andnud alla, saime 2:3 peale ja peaaegu 3:3 kätte. Kõva võitlus. Peaaegu."

2. Kožuhhovski taktikamäng

Silver Alex Kelder oli sellel liigahooajal korra mänginud kontrolliva poolkaitsja kohal (30. aprillil kodus Tallinna Flora vastu) ja sai korralikult hakkama, sest keskväli oli lukku keeratud. Kelder oli Kuressaare keskpoolkaitseliini kõige alumisem poolkaitsja ja Flora oli hädas.

Ilmselt meenutas Kuressaare peatreener Roman Kožuhhovski seda mängu ja tahtis Levadia vastu samasuguse plaaniga mängida. Kelder alustas samal positsioonil, Oliver Rass ja Sander Seeman toetasid teda kõrval, aga kuna Levadia lõi esimesel poolajal standardolukordadest kaks väravat, siis teisel poolajal oli Kuressaarel rünnakule vaja rohkem jõudu suunata ja just Kelder liigutati kõrgemale. Tasub märkida, et Kelder oli see, kes võõrustajate teise tabamuse ehitas ja Rasmus Saare löögile mängis. Seekord ei kerkinud Kelderi tugevused alumise poolkaitsjana esile, aga tundub, et Kožuhhovski mõtleb selle plaani peale.

3. Soomre vigastus, Suvinõmme debüüt

Kuressaare on sel hooajal olnud kimpus traumadega, lisaks ei ole kunagi kindel, kas ajateenijad saavad mängul osaleda. Täna jäid eemale vigastatud Markus Allast, Mattias Männilaan, Otto-Robert Lipp, Rauno Tutk ja ajateenija Kristen Lapa. Laatsaretiga ühines avapoolajal Anton Tolordavaga kokku põrganud Joonas Soomre, kes vahetati välja juba 16. minutil.

Hooaja algul oli vigastatud ka Ralf-Sander Suvinõmm, kes on viimasel ajal saanud Kuressaare pingile, aga seekord sekkus vahetusest 68. minutil ja tegi oma esimesed sammud Kuressaare särgis Premium liigas. Ta sai esimesed tuleristsed Premium liiga eelmisel aastal, kui mängis Tallinna Kalevi ridades viis mängu. Suvinõmme mängijaõigused kuuluvad aga Florale.

Zakaria Beglarišvili (rohelises). Foto: Allan Mehik

4. Mängu parim - Zakaria Beglarišvili

Jah, saame öelda, et tuul aitas tohutult, aga Zakaria Beglarišvili geniaalne värav ja oivaline väravasööt andsid Levadiale kaheväravalise eduseisu, mis lõpuks mängu saatuse otsustasid.

26. mail kell 19.00 Kuressaare linnastaadionil

FC Kuressaare - Tallinna FCI Levadia 2:3 (0:3)
73. pen. Märten Pajunurm, 78. Rasmus Saar - 19. Zakaria Beglarišvili, 30. Rasmus Peetson, 50. Mark Oliver Roosnupp

Väravasöödud: 73. x, 78. Silver Alex Kelder - 19. x, 30. Zakaria Beglarišvili, 50. Igor Žurahhovski
Hoiatused: 49. Mairo Miil, 58. Märten Pajunurm, 76. Silver Alex Kelder - 60. Volodõmõr Bajenko, 69. Rasmus Peetson, 73. Brent Lepistu, 79. Trevor Elhi
Mänguolud: +11, pilves tuuline ilm, muruväljak heas seisukorras
Pealtvaatajaid: 0, pole lubatud
Peakohtunik: Kristo Külljastinen
Abikohtunikud: Lauri Salei, Karolin Kaivoja
Neljas kohtunik: Kevin Kaivoja

Kuressaare: Magnus Karofeld, Märten Pajunurm, Ranon Kriisa, Mairo Miil, Michael Schjönning-Larsen, Silver Alex Kelder, Rasmus Saar, Oliver Rass (80. Tanel Neubauer), Sander Seeman, Sander Laht (68. Ralf-Sander Suvinõmm), Joonas Soomre (16. Artjom Jermatšenko).
Varus: Roland Kütt, Tanel Neubauer, Ralf-Sander Suvinõmm, Sten Penzev, Artjom Jermatšenko.

Levadia: Karl Andre Vallner, Rasmus Peetson, Volodõmõr Bajenko, Anton Tolordava, Ilja Antonov, Brent Lepistu, Ernest Agyiri (46. Frank Liivak), Zakaria Beglarišvili, Igor Žurahhovski (70. Trevor Elhi), Mark Oliver Roosnupp, Strahinja Krstevski (66. Robert Kirss).
Varus: Artur Kotenko, Frank Liivak, Markus Jürgenson, Robert Kirss, Hannes Anier, Trevor Elhi, Artjom Komlov.