Luup peale | Trans võitis ja lehvitas Ukraina lippu, aga Legioni noored on mängumehed (galerii!) (3)

Deniss Dedetško tähistas väravat Ukraina lipuga. Foto: Mauri Levandi

Narva Trans alustas Premium liiga hooaega Sportland Arenal 2:0 võiduga mulluse tabelinaabri Tallinna Legioni üle. Transi esitus polnud parim, aga võidupunktid saadi kätte.

Trans haaras kohe kontrolli mängu üle enda kätte ja domineeris palliga, aga ülemäära ohtlikuks Legioni väravale ei saadud. See muutus avapoolaja keskpaigas, kui Kevin Aloe andis 27. minutil nurgalöögist suurepärase tsenderduse karistusalasse, kus Aleksandr Volodin blokeeris Deniss Dedetško esimese löögi, aga Ukraina keskkaitsja teine löök maandus väravas - 0:1.

35. minutil jäi Legion kümnekesi, sest Vladislav Jegorov tegi keskväljal vea Martin Käose vastu ja sai teise kollase kaardi. Esimese hoiatuskaardi sai noor keskkaitsja juba üheksandal minutil, kui lendas keskväljal Iriele sisse. 15-minutilisele vaheajale mindi Transi arvulises ülekaalus ja üheväravalises eduseisus.

Teisel poolajal mängis Legion viiemehelise kaitseliiniga ja suutis ka rünnakul Transile peavalu valmistada, sest vahetusest sekkunud Deniss Drabinko löök 68. minutil lendas väravasse, aga tabamus tühistati suluseisu tõttu.

Transilt võttis pinged lõplikult maha Jevgeni Demidov, kes sekkus vahetusest 63. minutil ja säras kuraditosin minutit hiljem iluväravaga. Ta saatis palli karistusala joone juurest ristnurka, Legioni väravavaht Ivans Baturins ei saanud kätt vastu - 0:2.

Järelejäänud aja jooksul kummalgi meeskonnal kindlaid väravavõimalusi polnud. Trans kirjutas liigatabelisse esimesed võidupunktid, Legion jätkab nelja miinuspunktiga. Soccernet.ee tähelepanekud:

1. Legionil kaheksa debütanti

Selge on see, et Legion panustab tänavusel hooajal noortele, aga neist paljud pole Premium liigas kogemusi saanud. Mõned üksikud on mõned minutid väljakul käinud. Hooaja avavoorus tegi Premium liiga debüüdi koguni kaheksa mängijat, neist kolm algkoosseisus ja viis vahetusest.

Uued mängijad Premium liigas on Filipp Drabinko (19), Vladislav Jegorov (17), Nikita Kondratski (17), Mihhail Kolobov (17), Nikita Salamatov (21), Deniss Drabinko (19), Vladimir Ištšenko (20), Mark Antonio Havier (17).

Legioni abitreener Sergei Terehhov märkis mängu järel, et olukord on praegu selline ja sellega tuleb hakkama saada. "Ma arvan, et poistel esimesel poolajal jalg natuke värises, aga kui teine poolaeg hakkas, siis tulid mõned õnnestumised ja poisid tundsid ennast palju kindlamalt. Selle pealt tulid ka meie võimalused. Noored saavad karastuse. Kindlasti on raske, aga meil ei ole teisi mängijaid. Need, kes on, lähevad mängu ja üritavad ennast tõestada," lausus ta.

Vladimir Jegorovi debüüt lõppes punase kaardiga. Foto: Mauri Levandi

2. Noortega kannatab mängida

Lisaks noortele olid Legioni koosseisus mõned kogenumad mängijad, näiteks Aleksandr Volodin, Ivans Baturins, Pavel Dõmov, Daniil Pankov ja Stefan Tšendei. Noorus ja kogemus võib mõnikord meeldiv ja toimiv kooslus olla. Seda oli hooaja avamängus näha, sest Legion ei istunud ainult kaitses, vaid proovis Transi väravat ohustada.

Trans kontrollis mängu peaaegu täielikult, aga ka Legionil olid mõned õnnestunud perioodid, sealhulgas suluseisust löödud värav, kus Deniss Drabinko näitas, et jalg on tal olemas, millega Premium liigas särada. Seekord värav ei lugenud. Legion panustas kontrarünnakutele ja heal päeval oleks mõni lõppenud väravaga. Legioni ründeliinis on piisavalt kiirust, et kaitsjatele peavalu valmistada. Transi kaitsjad pääsesid ehmatusega.

3. Dedetško skooris Ukraina auks

Kahe hooaja vahel Transiga liitunud Ukraina keskkaitsja Deniss Dedetško avas juba esimeses mängus oma väravaarve. Ta tõestas nurgalöögi olukorras, et teda tuleb paremini markeerida. Dedetško sai kaks korda löögile, neist teine maandus väravas.

Värav väravaks, olulisem on see, kuidas Dedetško väravat tähistas. Ukraina lipuga! Dedetško saabus mängueelsele rivistusele Ukraina lipp õlgadel, olles mõtetega kaasmaalaste juures, kes oma riigi eest Venemaa agressiooni vastu võitlevad. Lipp otsiti uuesti välja 23. minutil, kui Dedetško oli Transi juhtvärava löönud. Ilus!

34-aastane Dedetško on korra ka Ukraina koondise särgis mänginud, kui 2013. aastal alistati sõprusmängus Iisrael 2:0. Dedetško vahetati 46. minutil Anatoli Tõmošuki asemele sisse.

4. Mängu parim - Irie

Legioni poolkaitsja Pavel Dõmov pääses mõned korrad jooksu ja andis meeskonnakaaslastele häid läbisööte, aga suures plaanis oli keskväljal kuningas Transi kontrolliv poolkaitsja Irie, kes võitis olulisi kahevõitlusi, oli palliga enesekindel ja andis oma panuse ka rünnakul.