Luup peale | Transi viiene tagaliin ei andnud Florale palju võimalusi, aga kaotas ikkagi (galerii!) (0)

Tallinna Flora alistas Premium liiga 15. voorus võõrsil Narva Transi 2:0. Värava lõid Konstantin Vassiljev ja Henrik Ojamaa.

Esimesed neli minutit surus ja ladus tsenderdusi Trans, aga ülejäänud avapoolajal kontrollis palli põhiliselt Flora, kes kasutas täpselt samasugust põhikoosseisu nagu laupäevases karikafinaalis.

Skoor avati 19. minutil. Markus Soomets riputas palli kaitseliini taha ning Tabrezi Davlatmir eksis rängalt, kui üritas palli oma karistusalas katta, kuid kaotas selle Sergei Zenjovile. Viimane söötis värava alla ning Vassiljev sai neljalt meetrilt võrku sahistada.

Teise poolaja alguses jätkus Flora domineerimine, aga varsti hakkas Trans kõrgemalt ja aktiivsemalt survestama ning sai hästi mängu sisse. Põnevuse lõpetas külaliste kontrarünnak 86. minutil, kui Sten Reinkorti sööt viis Ojamaa puurivahiga üks-ühele ning Ojamaa paigutas palli posti äärde.

Tähelepanekuid mängust:

1. Trans üllatas viiese kaitseliiniga

Trans rivistas endale mitteomaselt väljakule viiese kaitseliini (Davlatmir-Marku-Irie-Nesterovski-Kalenkovitš) ning kaitses madalalt 5-4-1 formatsioonis. See võttis Floralt ära tegutsemisruumi narvalaste väljakukolmandikul. Kui väravad välja arvata, siis ei tekitanudki Flora sajaprotsendilisi võimalusi. Esimese tabamuse said rohesärgid kätte Transi mängija individuaalsest eksimusest ning see võimaldas tiitlikaitsjal rahulikult palli keskväljal kaitsjate vahel lükata, teadmisega, et seis on soodne.

Teisel poolajal tõstis Trans liine kõrgemale ja pressis intensiivsemalt, jättes taha rohkem ruumi. 70. minutil, pärast oma teist vahetust hakkasid narvalased mängima kahe ründajaga (5-3-2). Lõpus pidi Trans riske võtma ja Flora kasutas selle 86. minutil ära.

Transi enda parim moment sündis 53. minutil, kui Vitali Kalenkovitš tsenderdas ja Vadim Mihhailov saatis 12 meetrilt ühe puutega tugeva löögi üle värava.

2. Õhtu õnnetuim mees oli Kovaltšuk

Esmakordselt Premium liigas põhikoosseisu pääsenud Nikita Zagrebelnõi vahetati avapoolaja järel välja ning tema asemele sekkus Arseni Kovaltšuk, kes paistis aga silma paari kiirustatud valesööduga, mis Transi rünnakud katkestasid.

70. minutil vahetati omakorda Kovaltšuk välja ning paremääre asemele pandi sisse teine puhas ründaja Eduard Golovljov. Kovaltšuk jalutas väga õnnetult platsilt ja platsi äärest minema, pilk maas.

Transi tegevjuht Konstantin Burdakov oli ETV2 vaheajastuudios Golovljovile viidates öelnud, et pingilt võib sekkuda mängija, kes suudab mängu muuta. Kovaltšuki väljavahetamine ja Transi parima väravaküti Golovljovi sekkumine siiski kodumeeskonda tabamuseni ei aidanud.

Arseni Kovaltšuki mänguaeg jäi väga napiks. Foto: Janek Eslon

3. Ambitsioonikaim liigutus Zakarljukalt, ambitsioonituim Vassiljevilt

66. minutil, Mihhail Belovi korneri järel tegi Aleksandr Zakarljuka karistusala joonelt ambitsioonika käärlöögi. Kuu ilusaimat väravat ei sündinud, sest löök jäi veidi pehmeks ja ka ebatäpseks.

Vastupidiselt Zakarljukale tegi Flora kapten Konstantin Vassiljev viimasel, teisel üleminutil erakordselt tagasihoidliku otsuse. Tal oli umbes 24 meetri pealt kasutada karistuslöök. Trans ehitas neljamehelise müüri ette ja Richard Aland valmistus väravavahina ohtlikuks löögiks, milliseid on Vassiljev karjääri jooksul ohtralt sooritanud. Kogenud poolkaitsja võttis hoogu ja lõi ... palli meelega diagonaalis tahapoole vasakule äärele, oma vasakkaitsjale Marco Lukkale, mitte üldse värava lähedalegi. Flora hoidis tänu sellele palli lõpuvileni. Minimaalses eduseisus tundunuks see igati tark ja küps tegutsemine, aga 2:0 eduseisu polnud Floral enam võimalik järelejäänud ajaga maha mängida, nii et ehk võinuks Vassiljev ikkagi proovida väravat lüüa.

4. Reinkort jätkab imelist efektiivsust

Flora vahetusründaja Sten Reinkort on tänavu Premium liigas väljakule pääsenud kokku 72 minutiks. Selle aja jooksul on ta andnud kolm väravasöötu (kaks Transi ja ühe Kalju vastu). See teeb keskmiselt ühe väravasöödu iga 24 minuti kohta.

Tänane Reinkorti väravasööt oli kaunis. Ta sai Markus Soometsalt palli, peatas selle vasaku jalaga kinni ja söötis parema jala välisküljega edasi, ajastades söödu Ojamaa liikumise järgi ideaalselt.

Henrik Ojamaa vormistas lõpuminutitel lõppseisu. Foto: Janek Eslon

5. Mängu parim - Henrik Ojamaa

Ükski mängija täna ülejäänutest selgelt paremat esitust ei teinud, aga välja võib tuua Ojamaa, kelle pidurdamiseks pidid narvalased mitmel korral vigu tegema ning kes lõi 86. minutil värava.