Mängu alguses ja lõpus skoorinud valitsev Euroopa meister Itaalia kogub EM-iks hoogu (0)

Valitsev Euroopa meister Itaalia kogub suviseks EM-iks hoogu. Foto: Scanpix / Charly Triballeau / AFP

USA-s miniturnee teinud Itaalia koondis alistas maavõistluses 2:0 Ecuadori ning kasvatas sellega oma kaotusteta seeria nelja peale.

Sinisärgid, kes olid neljapäeval 2:1 üle Venezuelast, vahetasid välja terve algkoosseisu. Värske algkoosseis alustas hästi, kui läks juba kolmandal minutil juhtima. Federico Dimarco lõi väravast 25 meetri kauguselt karistuslöögi otse müüri. Sealt põrkas pall ette Lorenzo Pellegrinile, Roma mängumees virutas palli ristnurka.

Ecuador oli pärast halba algust ründav, aga paremad võimalused avanesid Itaalial. Siiski ei suutnud Nicolo Zaniolo ega Giacomo Raspadori skoorida. Ecuadori parim šanss avanes 69. minutil Gonzalo Platal, kes triblas äärelt vastase karistusalasse ja proovis sealt mänguvahendit värava lakke naelutada, kuid Itaalia puurilukk Guglielmo Vicario tõrjus. Jätkuolukorras proovis Pervis Estupinan, aga tema üritus lendas napilt mööda.

Ecuador surus lõpuminutitel kõvasti ning otsis viigiväravat, mis omakorda tekitas nende kaitseliini taha ruumi. 90+4. minutil kasutas selle ära Milano Interi poolkaitsja Nicolo Barella, kes lahendas kontrarünnaku kindlalt.

Itaalia kaotas viimati eelmise aasta oktoobris Inglismaale. Seejärel oldi üle Põhja-Makedooniast, mängiti viiki Ukrainaga, alistati Venezuela ja nüüd Ecuador. Ecuadoril oli kohtumise eel käsil kuuemänguline kaotuseta seeria, mille jooksul võideti teiste seas nii Uruguayd kui Tšiilit ning mängiti viiki Kolumbia ja Venezuelaga.

Itaalia - Ecuador 2:0 (1:0)