Medalita jäänud Arbeiter: minu jaoks kukkus juba eelmisel nädalal maailm kokku (14)

Foto: Imre Pühvel (arhiiv)

Tallinna FC Flora peatreener Argo Arbeiter oli linnarivaalilt Levadialt saadud 1:2 kaotuse järel väga löödud ning ütles, et tema jaoks kukkus maailm kokku juba eelmisel nädalal, kui selgus, et vaatamata nii suurele tööle ei ole nad tiitlimängus.

Kuigi Flora alustas mängu hästi ja avapoolajal haarati edu, muutus mäng teisel kolmveerandtunnil kardinaalselt. "Jah, täpselt, esimene poolaeg oli meie käes, suutsime värava lüüa, vastasel ei olnud suurt variantigi peale ühe, mille Rimo Hunt suutis tekitada seal. Teine poolaeg vajusime liiga alla," rääkis Arbeiter mängu järel.

"Tahtsime, et mängiksime natuke kõrgemal, meeskond ei suutnud seda kahjuks teha. Kui vajusime surve alla, ei suutnud sealt välja tulla. Nii kui palli võitsime, kaotasime kohe uuesti ära jälle. See oli võtmekoht. Pärast 1:1 väravat jälle mäng muutus, saime mängu enda kätte, aga 87. minutil selline... kuidas ma ütlen ilusti, arusaamatus jälle. Jälle individuaalne. Jälle uskumatu värav. Kaks-kolm mängu on meile juba löödud selliseid."

Arbeiteril oli Flora peatreeneriks saades ees 12-punktiline kaotusseis liidrile. Hooaja lõpuks on see number seitse. Kas sellega võttis antud oludest välja maksimumi? "No ei võtnud, näed ise, ei võtnud maksimumi. Oleks maksimumi võtnud, oleksime meistrid ja tegelikult võimalus oli olemas. Selge pettumus ja ütlen veel, et minu jaoks oli see eelmise nädala laupäevane see jamps, mis seal viimased kümme minutit toimus, individuaalsed valeotsused - minu enda jaoks kukkus maailm kokku.

Kuni sinnamaani olin kindel, et oleme viimases mängus tiitlivõitluses sees veel, kui vähegi Kalju aitab, aga me ei suutnud. Järelikult peab igaüks vaatama peeglisse, mina samamoodi, et mis läks valesti, mida oleksin saanud mina paremini teha. Mida oleks ülejäänud staff saanud paremini teha, mida mängijad oleksid saanud igaüks paremini teha. Aga fakt on, et me kogusime hooaja lõpufaasis kõige rohkem punkte ja meil oli selg vastu seina, kus iga eksimus on kuradi karm. Nuta või naera, aga see on fakt," ütles ta.

Kui vaid teaks, millest vead tulevad

Mille pealt Floral need isiklikud eksimused tulevad? Mängijad on ju kogenenud, osa kuulub isegi koondisesse. "Mine võta kinni," oli ta nõutu. "Kui ma teaksin seda, oleks jube hea lahendada neid. Ma ei oska sulle öelda praegu. Eks ma pean seda analüüsima vähe pikemalt. Praegu siin kahe mängu vahel ei ole väga aega, et väga pikalt selle kallal töötada.

Selge, et meeskond oli pärast seda Sillamäe kaotust, või noh, viiki, mis ongi tegelikult nagu kaotus, väga maas. Siin oli vaja nad üles tõsta. See oli kõige tähtsam. Ja mänguplaan paika saada Levadia vastu, mis esimesel poolajal toimis ka väga hästi. Aga siis vajusime ja neil oli vaja võitu ilmtingimata, surusid, said innu peale ja nii läkski, kahjuks."

"Praegu on ainult emotsioonid. Eks seal on mõningad sellised asjad, mis endale ei mahu nagu väga hästi pähe. Võib-olla on see minu viga, sest kui ma tulin, ütlesin meestele kohe, et meil on selg vastu seina ja me ei saa eksida. Meil ei ole eksimisruumi! Võib-olla kogu aeg see surve-surve-surve lõi ja murdis lihtsalt teatud inimesi. See võib olla, aga ei pruugi olla."

 Enda tulevik selgusetu

Arbeiter toodi suvel Flora tüüri juurde lepinguga, mis esialgu kestab 14. novembrini. Lähiajal tuleb klubijuhtidega maha istuda ning hetkel ei oska ta arvata, mida tulevik toob. "Ma ei oska seda öelda, neid vastuseid ei saa mina anda. Selge on see, et neljas koht ei ole see, mida oodati," ütles ta, lisades, et tema ise sooviks ilma ühegi kahtluseta alustatud tööd jätkata.

Kui lõppresultaat välja jätta, siis kas jääd rahule sellega, mida Floras tehtud said? "No kui sa jätad mingid teatud lõigud välja teatud mängudest, kus me vajusime ja kus me eksisime, siis kindlasti. Ma võin öelda, et me suutsime mängida enamus mängudes, isegi kõikides mängudes enamus aja päris ohtlikku ja ründavat ja atraktiivset jalgpalli. Ilus - see on maitseasi, aga ründavat jalgpalli ja suutsime ka endal taga suhteliselt okeilt hoida väravate numbri. Arvan, et suutsime enamus aja väga hästi balansis hoida seda, aga teatud hetkedel olid väga fataalsed tagajärjed," vastas ta.

Üks tagajärgedest on see, et Floral ei ole vähemalt hetkel eurokohta ja selle saamiseks tuleb karikasarjas loota Infoneti või Kalju edule. Kas nüüd tuleb nende klubide fännideks hakata? "Ütleme nii, jah, et fingers crossed (põidlad pihus - toim.). Kas just fännid, aga no selge, et seda kohta on vaja," oli Arbeiter konkreetne.

Mis Infonetile lõpuks selle nende esimese meistritiitli tõi? "Stabiilsus. Kõige rohkem punkte, selge - stabiilsed. Kogenud mängijad, head mängijad ja kogu hooaeg stabiilsed - see on võti. Sa võid eksida, kui sul on ruumi eksida, nagu nemad tegid."

SEOTUD MÄNGUD
Kommentaarid

Respekt   •  
(82.131.109.***)
Mees on väga otsekohene ja näha on, et viimased tulemused kriibivad mehe hinge. Harva leidub peatreenereid, kes otsekoheselt ja ausalt oma arvamuse välja ütlevad ja tegelikult arvestades, mis seisust välja tuldi, siis tubli töö ja ma arvan, et järgmine hooaeg peaksid väga suured favoriidid olema.
muigega   •  
(82.131.89.***)
Egas midagi, järgmisel aastal saab vigu parandada. Ainest on, ainult, et kõrvade vahel puhub meeskonnal veel 'filossofi' tuuled.
Sillamäe   •  
(82.131.89.***)
Kaitseliinis ja kontrollival poolikul puudub tahtejõud lõpuni pingutada, mida tõestavad ka 2 viimast mängu. Sinna see euro koht ka läks.
Ma pole just suurem asi Flora fänn, aga Arbeiteri käekirja oleks tahtnud euromängudes näha küll. Kuid kahjuks mõned lödipüksid on koha meeskonnas ja koondises liiga lihtsalt kätte saanud.
No Rassismus   •  
(85.76.85.***)
Kaardimaja ongi asjakohane vördlus Lilleküla v moodsas keeles vist hoopis kitseküla juures, suurimat trumpi Reimi ei osatud klubi ilme muutmisel kunagi ära kasutada. Tohddarsonilt, Pasilt jt saadi vajalikud mahlad kätte. Nüüd kus pisikese ajaloo taustal ollakse ainuke klubi kus saaks töö vilju töölle tegelikult ka panna, treeerina nt Poom, Reim, Kristal, Piiroja, Lindpere jne valikut ju on!!! Eks frorakatest nn oma klubi meestena ja nn klubi identiteendi musterklubina nimega Flora. Mängitakse oma ei tea mis filosoofia ja kooli peale, mida aga ei lasta isegi tekkidagi. Kui keegi omadest pead töstma hakkab ei sobi see ikka klubi presidendile, Flora vöiks ammu olla Dinosaurus klubi Eesti möistes, kuna seda ei juhi süsteem. Nagu nt Kiievi Dünamo v HJK, IFk Göteborg, kuni Barcelona v. Real M. Välja. Vaid seda kaardipakki juhib üks inimene. Hea veel et Pehrsoni koondise kohalt Hurda asemele ei toodud, oleks see kaardimaja vast päris ära pöletatud saadud... Arbeiter Flora eesotsas treenerina on ju ausalt öeldes ruutu neli, muidugi Lelovi vörreldes on see säästukuuril olles parem kaart, aga Eesti koondise farm- ja nn esiklubil peaks ambitsioonide täitmiseks nagu nats suuremad vorstid sashökirennil olemas olema! Infonet kui vene kogukonna vutiesindaja momendil on palju vöimekam süsteem, nagu ajaloost välja noppides Norma, Zvezda, TVMK näiteks kui ainult see Infonet ainult püsima jääks olgu siis edaspidi nimega FC Tallinn I
hm   •  
(85.253.156.***)
Ma tean, milles on selle flora viga. Kõik need poisid kes seal mängivad, on pailapsed. Pohlak ei seedi selliseid tüüpe, kes julgeks ka sitast rääkida sitasti - täpselt nagu on. Pohlaku enda lapsepõlvest pärit mall, et pahad poisid ei mängi tema meeskonnas. Paraku nii jääbki meeskond sisult vaeseks ja küll eesti mõistes võid midagi teha aga suures plaanis mitte sittagi. Ja sinna ongi kogu koer maetud.
Ja kahjuks sellist samasugust paska ta üritas ka koondises juurutada - aga see ei toimi. Jalgpall on lihtsalt selline mäng. Aga ta üritab palgata mingeid filossoofe treeneriteks ja see suretab viimasegi tilga tahet, sest pole loomulik lähenemine vaid pealesurutud kord. Arbeteriga vast läheb asi paremaks.....aga no nähes neid lepingupikendusi perhssoniga võib arvata, et Pohlakul on jalgpallist vale ja väärastunud arusaam mille juured on tema lapsepõlve mängudes lastekodupoistega või siis ei jaga ta mängu sisulisest poolest lihtsalt mitte midagi. Majanduslikus pooles on ta tugevam. Sportlik pool - mitterahuldav.
Ajalugu   •  
(82.131.71.***)
Meenutades seda, et kõik kiruvad nn filosoofi, siis filosoof tõi meeskonna eelmine aasta viimase 14 mängust võidetud 13 mänguga Eesti meistriks. Kes julgeb öelda, et ta seda see aasta teha poleks suutnud!? Meeskonnal on füüsise poole pealt teistest meeskondadest tohutult parem põhi, seega võiks öela, et samal kohal võttis AA meeskonna vastu, kui eelmine aasta alustati 14mängust 13 võitu saadud spurti, aga välja tuli midagi totaalselt erinevat. AA läks klubile 250-500tuh kindalsti maksma. Mõelge mis tema juhitud FCL2 on viimastel aastatel saavutanud, ( mälu järgi 2x vähemalt 5 jmt)Ja see on meeskond kes on viimase 10 aasta jooksul pea alati esiliiga võitnud ja tihti suurelt-veenvalt. Igatahes juulikuine fantast tulemused olid pigem paradoksaalsed tulemused ja meeskonna hea füüsise tulemus,
Veel, kui eksi juhtis tema reaalselt FCL noortetööd viimasel ajal, vaadake jalgpall.ee kuidas mängivad FCL noortegrupid. Parim grupp on eestis U17 liigas pikalt ja kindlalt viimasel kohal ja see on parim grupp. Hooaja lõpp pigem reaalsus ja treeneri sobivuse või mittesobivuse tunnistus! Järgmine aasta saavad tiitlile keskenduda ja pole mingeid Linkolne segamas juulikuus
FCLT   •  
(62.65.212.***)
to FCLT   •  
(85.253.175.***)
Mine arene.
TO TO FCLT   •  
(85.253.165.***)
MA VÕIN KA OSTA SALLI KRDI NUUB, FORZA FLORA
FCLT   •  
(62.65.212.***)
Palju au su amatöör meeskonnale, et ma veel oma raha selle sita peale raiskaks :D

Your nr 4! F*cking LOOSERS! е5 флору! МЫ ХОЗЯЕВА СТОЛИЦЫ!
e   •  
(85.253.165.***)
rahu danil :D
muigega   •  
(82.131.89.***)
Näedsa katsapimongol eilse võidu puhul nii elevusse läinud. Omal ajal D.terminalis oma vere- ja kuseloikudes olite küll haledad.
to muigega   •  
(90.191.63.***)
müüdid on kerged tekkima, eriti kui muinasjuttude rääkimise õigus antakse poolearulistelele ja ajuinvaliididele
fcft   •  
(85.253.165.***)
ema sul müüdid

Sisene
Narva kolinud Aland: muidugi on kahju, et mul Tallinna klubides nii läks, aga pole hullu
VÄLISMAA
UUED DIILID
PÕNEVAT
PREMIUM LIIGAS
VÄRSKED VUTIJUTUD
Pikk ette (ja ise järele) | Kreida üleminek on Premium liiga kvaliteedikontroll
Soccernet.ee taskuhäälingu "Pikk ette (ja ise järele)" 98. saade keskendub Premium liigast välismaale murdmisele. Miks see on nii raske?
PIKK ETTE JA ISE JÄRELE
PREMIUM LIIGAS
SOCCERNET TV
RISTNURK
VIIMASED PILDIGALERIID
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
29
26
2
1
76:17
80
2.
Paide Linnameeskond
30
21
1
8
80:43
64
3.
Tallinna FCI Levadia
29
17
6
6
66:37
57
4.
Nõmme Kalju FC
30
14
7
9
52:31
49
5.
Tartu JK Tammeka
28
8
8
12
33:44
32
6.
Viljandi JK Tulevik
28
9
4
15
30:46
31
7.
Tallinna JK Legion
30
8
7
15
26:44
31
8.
JK Narva Trans
30
6
7
17
31:49
25
9.
FC Kuressaare
30
5
9
16
28:63
24
10.
JK Tallinna Kalev
30
5
5
20
20:68
20
PREMIUM LIIGA TALVISED LIIKUMISED

Premium liigas aset leidnud üleminekuid ja nendega seotud kuulujutte saad vaadata SIIT.

SILM PEALE!

Vaata siit "Silm peale!" värsket lugu!

https://www.zone.ee/
TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FC Flora
80
Paide Linnameeskond
64
Tallinna FCI Levadia
57
Nõmme Kalju FC
49
Tartu JK Tammeka
32
Viljandi JK Tulevik
31
Tallinna JK Legion
31
JK Narva Trans
25
FC Kuressaare
24
JK Tallinna Kalev
20
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK