Mees nagu masin: Lewandowski ületas täiusliku kübaratrikiga iseenda rekordi (Bayern kaotas põhitegija) (0)

Selles, et Euroopa parim ründaja on juba tükimat aega Robert Lewandowski, vaevalt keegi kahtleb. Poolakas kinnistas teadmist veelgi, lüües Müncheni Bayerni 5:0 võidumängus Frankfurti Eintrachti üle täiusliku kübaratriki.

Lewandowski oli 10. minutil täpne vasaku jalaga, 26. minutil peaga ja 60. minutil parema jalaga. Peagi pärast kolmandat tabamust võeti ta puhkama, lõppskoori vormistasid Leroy Sane ja kõigest 17-aastane Jamal Musiala. Ühtlasi maksis Bayern Eintrachtile kätte eelmise hooaja 1:5 šokk-kaotuse eest. Samas ei olnud õhtu nende jaoks ainult lust ja lillepidu, sest Alphonso Davies vigastas tõsiselt hüppeliigese sidemeid ja peab klubi teatel pidama kuue kuni kaheksa nädala pikkuse vigastuspausi.

Bayerni esiründaja on aga alustanud hooaega mullusest veel paremini. Eelmisel aastal jõudis Lewandowski kümne liigaväravani rekordilise kuue kohtumisega, tänavu kulutas sama tähise kättesaamiseks aga vaid viis mängu. Terve eelmise hooajaga kanti poolaka arvele Bundesligas 34 väravat, kõigi aegade rekord kuulub 40 väravaga hooajast 1971-72 Gerd Müllerile.

Kõigi aegade Bundesliga tabelis on Lewandowski 246 väravaga kolmas, teisel kohal olevast Klaus Fischerist lahutab teda vaid 22 tabamust. Mülleri rekordi ehk 365 väravani jõudmiseks tundub siiski võimatu isegi poolaka jaoks.

Tabeliliidriks suur võit Bayernit aga ei tõstnud, sest ka esikohta hoidev Leipzig võttis kolm punkti. Kodus alistati 2:1 Hertha, võiduvärava lõi 13 minutit enne lõppu penaltist Marcel Sabitzer. Berliini Union ja Freiburg leppisid 1:1 viiki, viieväravalise põneviku pakkusid aga Mainz ja Gladbach. Kodumeeskond jäi kaotusseisu, läks siis ise ette, aga kaotas viimase veerandtunni tabamustest lõpuks ikkagi 2:3.

Müncheni Bayern - Frankfurti Eintracht 5:0 (2:0)