Memo | 17-aastase debütandiga Tammeka lõi Kalevile kümne minutiga kolmeka (lisatud galerii!) (3)

Tammeka alistas kodus Kalevi. Foto: Imre Pühvel

Tartu Tammeka sai Premium liigas kindla võidu, alistades kodusel Tamme staadionil 427 pealtvaataja ees Tallinna Kalevi 4:1.

Tammeka asus veerandtunnise mängu järel juhtima, kui kodustaadionile naasnud Tristan Koskor lõikas Aaro Toivoneni pehme tagasisöödu vahelt ja lahendas üks-üks olukorra Oskari Forsmani vastu kindlalt. Kalev jõudis vaid üheksa minutit hiljem viigini, kui Toivonen söötis palli peaga Vadim Mihhailovile, kelle tugev löök umbes kuuelt meetrilt lendas Richard Alandi selja taha.

Viigiseisul avanes mõlemal meeskonnal häid võimalusi. Aland tegi 28. minutil Stanislav Baranovi lähilöögile reaktsioonitõrje ja Forsman tõrjus 29. minutil Koskori kauglöögi posti kõrvalt. Mõned minutid hiljem säras Forsman topelttõrjega - soomlane tõrjus esmalt Koskori pealöögi kätega ja seejärel Tanel Langi lähilöögi jalgadega.

Tammeka oli kohe teise poolaja alguses juhtväravale väga lähedal, aga Koskori löök nurgalöögi olukorras lendas latti. Lõpuks murti Kalevi väravalukk lahti 69. minutil, kui Herman Pedmanson sai Ezekiel Tanimowolt karistusala joone juures söödu ja keerutas palli alla nurka. Neli minutit hiljem lõi Rasmus Kallas küljesisseviske järel Tammeka kolmanda ja sellest omakorda kuus minutit Koskorilt läbisöödu saanud Tanimowo realiseeris üks-üks olukorra.

Teisel üleminutil oli lähedal Tammeka viies värav, aga Marius Visteri kauglöök lendas latti. Seega lõppseis 4:1 ja Tammeka kirjutas tabelisse hooaja kaheksanda võidu. Tammeka asub tabelis 31 punktiga viiendal ja Kalev 25 punktiga kaheksandal kohal. Soccernet.ee tähelepanekud:

Pöördehetk | Kümneminutiline periood teisel poolajal. Tammeka võinuks esimese poolaja 2:1 või isegi 3:1 võita, aga Oskari Forsmani tõrjed hoidsid Kalevit mängus. Teisel poolajal löödi aga lühikese aja jooksul kolm väravat, mis lõpuks murdsid Kalevi ja otsustasid mängu saatuse. Kuidas mäng kokku võtta? Tammeka ründaja Tristan Koskori tegi seda suurepäraselt: "Veenev võit! Ma arvan, et ees olime piisavalt resultatiivsed ja taga hoidsime asjad üsna korras."

Üllatus | Tammeka keskkaitses alustas 17-aastane debütant. Kuna Tanel Tammik kandis eelmises voorus saadud punase kaardi tõttu mängukeeldu ja Reio Laabus puudus samuti koosseisust, siis moodustasid Tammeka keskkaitsepaari Rasmus Kallas ja Mait Vaino. 17-aastane Vaino, kes on Esiliiga B-s mängiva Tammeka U21 kapten, sai kirja Premium liiga debüüdi. Ta alustas kohtumist algkoosseisus ja vahetati 73. minutil 2:1 eduseisus välja.

Ilus hetk | Forsman lasi topelttõrje järel looma välja. 36-aastane soomlasest väravavaht on tänavu korduvalt Kalevit sõna otseses mõttes tassinud. Ta tegi seda avapoolajal ka Tammeka vastu. Eriti vägeva sooritusega sai Forsman hakkama 33. minutil, kui tõrjus esmalt Koskori ja seejärel Tanel Langi löögi. Kuidas seda tähistada? Käsi rusikas!

Staar | Ezekiel Tanimowo. Eelmise mängu vahele jätnud Tammeka vasakäär naasis algkoosseisu ja tekitas Kalevi kaitsjatele korduvalt peavalu. Tanimowo oli kogu mängu aktiivne ja sai sarnaselt Koskorile kirja 1+1. Ta andis väravasöödu Herman Pedmansoni 2:1 väravale ja vormistas ise Koskori söödust lõppseisuks 4:1.

Tsitaat | "Kui mängid terve mäng noorte jalgpalli ja annad kandiku peal võimalusi ette, siis ongi raske võita," kritiseeris Tallinna Kalevi president ja keskkaitsja Ragnar Klavan oma meeskonna esitust.

13. septembril kell 19.00 Tartu Tamme staadionil

Tartu JK Tammeka - JK Tallinna Kalev 4:1 (1:1)
17. Tristan Koskor, 69. Herman Pedmanson, 74. Rasmus Kallas, 80. Ezekiel Tanimowo - 26. Vadim Mihhailov

Väravasöödud: 17. x, 69. Ezekiel Tanimowo, 74. x, 80. Tristan Koskor - 26. Aaro Toivonen
Hoiatused: 25. David Epton - 68. Ragnar Klavan
Mänguolud: +21, vahelduv pilvisus, muruväljak heas seisukorras