Sotsiaalmeedia kontoga portaali sisenemiseks pead sisestama õige salasõna ja kasutajanime ning nõustuma oma andmete jagamisega Soccernetiga.

Soccerneti kontoga portaali sisenemiseks logi eelnevalt foorumisse sisse ning seejärel kliki portaalis Soccerneti sisselogimisikoonil.

Olles foorumi mobiilivaates, saab portaali tagasi, kerides lehe lõppu ning klikkides "Portaal".

MEISTRILIIGA
Link kopeeritud

Memo | Aloe tagasitulek ja Kase kohavahetus aitasid Vapruse üleajal seitsmendaks

Kristjan Remmelkoor pilt
Kristjan Remmelkoor

Kevin Aloe (vasakul) koos tiimikaaslastega. Foto: Brit Maria Tael (arhiiv)

Narva Trans avas Premium liiga 34. voorus koduväljakul Pärnu Vapruse vastu skoori alles 88. minutil, aga pärnakad jõudsid veel kaotusseisust välja tulla ja ülitähtsa punkti teenida. Külaliste kangelasteks kerkisid vasakkaitsja Kevin Aloe, kelle hooaeg tundus vahepeal juba läbi olevat, ning universaalne Kristjan Kask. Mäng jäi 1:1 viiki.

Pärnakad teenisid esimese kolme minutiga kolm nurgalööki, aga kohtumise jooksul tervikuna tekitas Trans palju paremaid väravavõimalusi kui Vaprus. Üheksandal minutil tabas narvalaste poolkaitsja German Šlein posti.

20. minutil andis Šalva Burjanadze söödu ette Taaniel Ustale, kes jätkas rinnaga kõrvale Pierre Kaborele. Viimane kõmmutas ülisoodsalt positsioonilt üle värava.

Tulemust ei andnud ka avapoolaja lõpus sooritatud Leonardo Roloni ega Kabore pealöögid, Vapruse mängijatest tulistas Mathias Villota seitsmelt meetrilt üle.

Mõlema meeskonna pealelöögid (Transil oli neid rohkem) olid reeglina ebatäpsed või siis läksid otse puurivahtidele sülle. Kumbki kindamees ei pidanud imelisi tõrjeid tegema ning teise poolaja lõpupoole tundus juba, et Trans ja Vaprus teevad selle liigahooaja kolmanda omavahelise 0:0 viigi.

Aga 88. minutil andis Rolon pika söödu ette ning Kabore pääses Hendrik Vainuga silmitsi. Vainu oleks ilmselt esimesena pallini jõudnud, kui oleks olukorda kohe õigesti hinnanud ja vastu jooksnud, aga ta jäi oma värava ette ootama. Kabore oli saanud täna oma liigahooaja 15. kollase kaardi (selles arvestuses on ta Premium liiga liider), kuid ta ei tahtnud sellega rahulduda, vaid soovis ka väravat ning saatis tugeva madala löögi täpselt tagumise posti kõrvale - 1:0! Narvalased said tähistada ja Kelsey Egwu näitas tantsuliigutusi.

Vaprus tuli siiski 90+4. minutil keerulisest seisust välja. Mathias Villota võitis keskväljal palli ja söötis vasakusse äärde, kust Aloe andis kohe ühe puutega ideaalse tsenderduse Kasele, kes sahistas pealöögiga võrku - 1:1!

Vapruse jaoks on tegemist üliolulise punktiga, sest see tõstis meeskonna üheksandalt kohalt seitsmendaks, FC Kuressaare ja Tallinna Kalevi ette. Järgmises, eelviimases voorus ootab Vaprust Kalev. Võidu korral kindlustaksid pärnakad otse püsimajäämise. Viiendat kohta hoidev Trans kasvatas oma edu Tartu Tammeka ees kolmepunktiliseks.

Pöördehetk | Hilised vangerdused. 90+1. minutil kaotusseisus tegi Vapruse peatreener Igor Prins topeltvahetuse, saates üleajaks väljakule Aloe ja Markkus Seppiku. Viimane läks keskkaitsesse, kust Kask tõsteti omakorda rünnakule. Juba vähem kui kolm minutit hiljem kandsid need muudatused vilja, kuna Aloe andis resultatiivse tsenderduse ja Kask skooris. Kohe pärast viigiväravat kamandati Kask kaitsesse tagasi - rünnakul oli tema töö tehtud.

Ehmatus | Penaltiotsus muudeti ära. 82. minutil tabas Vaprust suur ehmatus, kui kapten Magnus Villota tõmbas oma karistusala nurga kandis Usta maha. Kohtunik Joonas Jaanovits osutas penaltipunktile. Trans on teeninud sel Premium liiga hooajal kõige vähem penalteid (neli) ja Rolon valmistus narvalaste viiendat lööma. Seda ta siiski teha ei saanud, kuna videokohtunik Grigori Ošomkov teatas 83. minutil, et viga oli napilt karistusalast väljas. Penalti asemel sai Trans tavalise karistuslöögi, mille Rolon lennutas väravast mööda.

Magnus Villota jaoks oli olukord siiski selles mõttes halb, et ta sai vea eest kollase kaardi, mis jätab ta tähtsast eelviimase vooru kohtumisest Tallinna Kaleviga eemale.

Äpardus | Matrossov vigastas näppu. Transi tabas tagasilöök juba enne kohtumist soojendusel, kui eelmises voorus penalti tõrjunud ja nullimängu teinud esipuurivaht Aleksei Matrossov vigastas sõrme. Tema asemel edutati põhikoosseisu Aleksandr Kraizmer, kes oli kaitsnud Transi väravat senisel Premium liiga hooajal ainult kaks korda (mõlemad aprillikuus).

Kraizmeril oli kohtumise jooksul tööd vähe. Talle oli juba paistmas esimene nullimäng, aga 90+4. minuti tsenderdust vahelt võtma minnes jäi ta duellis Kristjan Kasega kaotajaks - viimane ennetas napilt Kraizmerit oma peaga ning tühi võrk sahises.

Staar | Kevin Aloe. "Süütus olukorras põlve vigastanud Aloega käivad raviprotseduurid, aga võib juhtuda, et teda sel aastal [enam väljakul] ei näe," ütles Prins oktoobri alguses. Kuid täna siiski Aloed tema eelmise koduklubi vastu endisel koduväljakul nägime. Ta kuulus esmakordselt pärast vigastuspausi pärnakate koosseisu.

Platsile vahetati vasakkaitsja alles 90+1. minutil, aga järelejäänud ajast talle piisas, et anda oivaline täpne resultatiivne tsenderdus. See läks nii üheltpoolt keskkaitsja Šalva Burjanadze kui ka teiseltpoolt puurivaht Kraizmeri ulatusest piisavalt kaugele. Väravalööja Kask tormas kohe skoorimise järel põhjusega vasakusse äärde Aloe juurde tähistama, sinna jooksis ka ülejäänud meeskond.

Tsitaat | "Mida sa magad seal väravas, ah?!" Sellist pahandamist Vapruse pingilt oli otse-eetrisse hästi kuulda vahetult pärast Transi tabamust, kui puurivaht Vainu oli jäänud väravast väljatulekuga hiljaks.