Memo | Kaua oodatud kaunike ehk Vaprus lõpetas kahekuulise võidupõua (galerii!) (0)

Pärnu Vaprus võitis lõpuks Premium liigas mängu. Foto: Katariina Peetson / jalgpall.ee

Pärnu Vaprus lõpetas Premium liigas kaheksamängulise võiduta seeria, alistades kodusel Rannastaadionil Kuressaare 3:1, mis tähendab seda, et viis vooru enne hooaja lõppu on kolmel meeskonnal tabelis sama palju punkte.

Esimesed 39 minutit olid oodatult väga võitluslikud, aga häid väravavõimalusi nappis. Rohkem oli neid siiski Kuressaarel, kelle küljesissevisked ja nurgalöögid põhjustasid korduvalt ärevust. Parim võimalus oli Kuressaare kaptenil Märten Pajunurmel, kes sai küljesisseviske järel mõnelt meetrilt löögile, aga Ott Nõmm tõrjus lati alt. Avapoolaja lõpp oli aga sündmusterohke.

Tristan Pajo sahistas Vapruse kontrarünnakul Ronaldo Tiismaa söödust, aga suluseisulipp oli püsti. Kuigi Enrico Veensalult söödu saanud Tiismaa oli kaitsjatest eespool, siis suluseisu selles olukorras ei olnud, sest Vapruse ründaja oli söödu hetkel oma väljakupoolel. Ka hiljem polnud Pajo suluseisus Tiismaalt söötu saades. VAR luges värava reeglitepäraseks.

Kuressaare jõudis kiiresti viigiväravani, kui Gleb Pevtsov jättis Pajunurme tsenderduse järel palli efektse sööduga Männilaanele, kes pääses umbes kaheksalt meetrilt segamatult löögile ja sättis palli alla nurka. Seejuures võinuks Kuressaare minna poolajapausile eduseisus, aga veidi hiljem taas Pevtsovilt suurepärase söödu saanud Männilaan lõi samast kohast latti.

Teisel poolajal oli aga mäng täielikult Vapruse käes. Kui poolaja alguses päästis Kuressaare halvimast väravavaht Kaur Kivila, kes tõrjus Kristjan Kase lähilöögi, siis 56. minutil skooris Sander Kapper Joonas Silla söödust ja viis võõrustajad uuesti juhtima.

Seejärel oli Vaprusel kaks superšanssi, aga Tiismaa värav ei lugenud suluseisu tõttu ja Pajo lähilöögi blokeeris Pajunurm. Vaprus sai 70. minutil siiski kolmanda värava kätte, kui Kapper suunas Veensalu tsenderduse peaga võrku.

Kuigi Kuressaare proovis mängu tagasi saada, siis Vaprus ei lasknud sel juhtuda. Vaprus sai Premium liigas esimese võidu pärast augusti algust. Soccernet.ee tähelepanekud:

Pöördehetk | Mida rääkis Igor Prins riietusruumis? Pajo avaldas mängujärgses intervjuus, et Kuressaare kiire viigivärav lõi nad veidi rivist välja, aga vaheajal räägiti, et "tegelt on kõik hästi". Kindlasti olid Prinsi jutud põhjalikumad. Tagantjärele saab öelda, et ükskõik mida Vapruse peatreener mängijatele rääkis, oli see sel hetkel õige jutt, sest Vaprus oli teisel poolajal Kuressaarest selgelt parem meeskond ja kallutas mängu kindlalt enda kasuks.

Murekoht | Vaprus tegi avapoolajal sunnitud vahetuse. Vapruse keskkaitsja Markkus Seppik jäi 9. minutil pärast kokkupõrget Männilaanega küljejoone juurde pikali maha ja hoidis kinni vasaku jala põlvest. Ta mängis pärast tohterdamispausi edasi, aga lonkas lõpuks 27. minutil vahetusse. Kuna tervisega on kimpus ka äärekaitsjad Kevin Aloe ja Martin Käos ning Ranet Ristikivi lõpetas karjääri, siis on Seppiku vigastus Vaprusele hooaja lõpus karm hoop.

Ilus hetk | Tabeliseis. Viis vooru enne hooaja lõppu on Tallinna Kalevil, Kuressaarel ja Vaprusel sama palju punkte. Pingeline heitlus käib kohtadele seitsmendast üheksandani. Premium liiga juhendi järgi vaadatakse võrdsete punktide korral esimesena omavahelisi mänge, mistõttu on Kalev seitsmes, Kuressaare kaheksas ja Vaprus üheksas.

Kalev on Vapruse vastu saanud üheksa ja Kuressaare vastu ühe punkti (kokku 10), Kuressaare on Kalevi vastu saanud seitse ja Vapruse vastu kaks punkti (kokku 9), Vaprus on saanud Kuressaare vastu kaheksa ja Kalevi vastu null punkti (kokku 8).

Kellega järejejäänud mängudes vastamisi minnakse?

• Kalev: Kuressaare (võõrsil), Trans (kodus), United (kodus), Vaprus (võõrsil), Flora (võõrsil)
  • Kuressaare: Kalev (kodus), Tammeka (võõrsil), Flora (kodus), Kalju (kodus), Trans (võõrsil)
  • Vaprus: United (kodus), Paide (võõrsil), Trans (võõrsil), Kalev (kodus), Kalju (võõrsil)

Staar | Enrico Veensalu. Vapruse vasakäär oli kogu mängu vältel Kuressaare kaitsjatele pinnuks silmas. Veensalu oli osaline kõigis kolmes väravas, aga statistikasse sai kirja vaid ühe resultatiivse söödu 3:1 tabamusele. 1:0 sündis just Veensalu pika söödu järel ja 2:1 väravale eelnes Veensalu sööt Sillale. Ilmselt on ka kaks väravat löönud Kapper nõus, et mängu staar oli Veensalu.

Tsitaat | Täna läksid sisse asjad, osad oleks võinud veel minna, aga saime selle luugi sealt eest ära." Pajo sõnul sai Vaprus lõpuks sihiku paika, kuigi oleks võinud veel suuremalt võita.

6. oktoobril kell 17.00 Pärnu Rannastaadionil

Pärnu JK Vaprus - FC Kuressaare 3:1 (1:1)
42. Tristan Pajo, 56., 70. Sander Kapper - 44. Mattias Männilaan

Väravasöödud: 42. Ronaldo Tiismaa, 56. Joonas Sild, 70. Enrico Veensalu - 44. Gleb Pevtsov
Hoiatused: 72. Mathias Villota - 90+4. Aleksander Iljin
Mänguolud: +13, päikesepaisteline ilm, muruväljak heas seisukorras