Memo | Lilanderi kaugmaarakett tabab Kuressaare väravat ka keskkaitsest (galerii!) (2)

Tallinna Flora alistas FC Kuressaare 3:0. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Tallinna Flora domineeris, lõi kolm väravat ning tabas nii latti kui ka posti, võites Premium liigas koduväljakul FC Kuressaaret 3:0. See tähendab, et viis vooru enne hooaja lõppu jätkab Flora põnevat tiitliheitlust liidri Tallinna Levadiaga võrdsete punktide peal.

Kuressaare osutas algul kõva vastupanu ja teenis esimese 14 minutiga viis nurgalööki, aga jäi edaspidi kohati suure Flora surve alla ning sattus oma platsipoolelt väljasaamisega raskustesse.

Nikita Mihhailovi tsenderdusest tulistas Sergei Zenjov mängu alguses ülepuusalöögi üle värava, Martin Miller ei tabanud 28. minutil viiekasti joone kohal õhus korralikult lahtist palli.

Skoor avati 33. minutil. Paremkaitsja Kristo Hussar murdis palliga triblades Kuressaare meeste vahele karistusalasse ning söötis sealt keskele Konstantin Vassiljevile, kes saatis rahuliku madala löögi võrku - 1:0!

59. minutil saatis Michael Lilander kaugelt distantsilt vasaku jalaga teele võimsa pommlöögi, mis maandus värava alumises nurgas - 2:0!

Ken Kallaste tsenderdusest tabas Sergei Zenjov latti. Joonas Soomre ebaõnnestunud rinnaga tagasisöödu järel puhtalt Magnus Karofeldiga üks-ühele pääsenud Rauno Alliku tabas posti.

Kuressaare parimad võimalused tekkisid teisel poolajal Flora kastis Mattias Männilaanel, aga ühe tema löögi Evert Grünvald tõrjus ning teine vihises Otto-Robert Lipu eeltöö järel väravast mööda.

Lõppseis vormistati 79. minutil. Vassiljev andis oma väljakupoolelt mõõdetud kõrge läbisöödu jooksu peale Mihhailovile, kes tõstis palli ühe puutega pehmelt Karofeldist üle - 3:0!

88. minutil vahetas Flora platsile Mark Anders Lepiku ja Marco Lukka, kes mõlemad lõpetasid Premium liigas kahekuulise mängupausi. Hooaja esimese poole Kuressaares laenul veetnud Lepik on nüüd Flora eest pidanud tänavu kaks kõrgliigamatši ning mõlemad just Kure vastu. Nendest esimeses kuulus ta põhikoosseisu, kuid sai vigastada ja vahetati juba avapoolaja järel välja.

Flora jäi sel hooajal Premium liigas Kuressaare jaoks ainsaks meeskonnaks, kellelt ei suudetud röövida ainsatki punkti. Kõikidelt teistelt tiimidelt on Kure võtnud praeguseks vähemalt kolm punkti.

Flora on nüüd võitnud Kuressaaret kaheksas omavahelises liigamängus järjest. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Flora pikendas Premium liigas kaotuseta seeria kümnemänguliseks, saarlaste võiduta seeria pikenes seitsmemänguliseks. Nende omavahelisi liigakohtumisi on Flora võitnud nüüd järjest kaheksa. Kuressaare langes täna tabelis kaheksandale kohale, lastes mööda Narva Transi, kes alistas Tartu Tammeka 2:0.

Pöördehetk | Lilanderi rakett tabas Kure väravat ka keskkaitsest. Lilander lõi oma Premium liiga hooaja kolmanda värava, kusjuures Kuressaare vastu teise. Kõik kolm tabamust on sündinud eemalt võimsatest pommlöökidest. Tavapäraselt äärekaitsjana tegutsenud Lilander lapib hetkel Floras valitseva keskkaitsjate-kriisi (vigastuspausid, pluss Märten Kuuse lahkumine) tõttu just kohta keskkaitses, kust tõusta saab vähem ja vastaste väravani on veel pikem maa. Aga ta tõestas, et suudab väravat tabada ka nii kaugelt positsioonilt.

Lilanderi tabamus tegi seisuks 2:0, mis oli Flora poolt vaadates juba päris turvaline seis, arvestades et Kuressaare polnud Florale ei täna ega ka kahes eelmises omavahelises kohtumises löönud ühtki väravat ning ka mängupilt ei lubanud seda. Pärast 0:2 kaotusseisu jäämist muutusid saarlased küll aktiivsemaks ja tõstsid liine kõrgemale, kuid paremad võimalused tekkisid ka edaspidi ikkagi nende värava all.

Üllatus | Valgustusprobleem A. Le Coq Arenal. 17. minutil peatas kohtunik Kristo Külljastinen mängu, kuna A. Le Coq Arenal lakkas väike osa valgustusest töötamast. Õnneks kestis paus vaid pisut üle ühe minuti - pärast Külljastineni põgusat juttu mõlema meeskonna kapteniga (Vassiljevi ja Märten Pajunurmega) paistsid kõik olevat ühel meelel, et jalgpalli näeb edasi mängida küll.

Staar | Konstantin Vassiljev. Vassiljev muukis Kuressaare väravaluku lahti ning andis viimasele tabamusele suurepärase söödu oma väljakupoolelt. Eesti koondise kapten saab nüüd hea tujuga minna vastu oktoobrikuistele koondisemängudele. Premium liigas on tal tänavu kirjas praeguseks 11 väravat (liidrist Tristan Koskorist vaid kaks tükki vähem) ja 13 resultatiivset söötu (selles arvestuses on ta ainuliider).

Ilus hetk | Vendade Veeringute duell Premium liigas. Flora 17-aastane kaitsja Robert Veering kuulus alles teist korda elus Premium liigas põhikoosseisu (esimene kord oli olnud eelmises voorus Pärnu Vapruse vastu) ning sai juba madistada oma vanema venna Moorits Veeringu vastu. Kuressaare nurgalöökide ajal võttiski Robert otseselt peale just Mooritsat. 12. minutil pidi Külljastinen vendade võitluspaarile sõnad peale lugema, et võidelda tuleb reeglite piires.

Tsitaat | "Seal oli väga suur ruum ja tõusin palliga. Mõtlesin, et äkki vaatan veel ründajat, aga Alliku vaatas mind ka sellise näoga, et pane sealt vikat teele! Paningi vikati teele." Nii kirjeldas Lilander ise Soccernet TV-le oma väravat.